PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752296}
7,6 667
ocen
7,6 10 1 667
Gran Turismo Sport
powrót do forum gry Gran Turismo Sport

Napiszę krótko. Obecnie ogrywam zamknięte beta testy i jestem zachwycony poziomem wykonania tej gry. Ma swoje mankamenty. Brak śladów opon, brak zniszczeń, brak zmiennych warunków atmosferycznych, brak cyklu dnia i doby to wszystko są kroki w tył nawet względem GT5. Mam nadzieję, że jednak w finalnej odsłonie się pojawią. Za to model jazdy nic tylko jeździć! Nie jest to symulator z krwi i kości jak Assetto Corsa, ale wciąż stoi przed Project Cars. Mogliby poprawić za to FF, bo ustawienia w grze nic nie zmieniają (chyba błąd) i kierownica T150 mi się przegrzewa. Zmniejszam moment FF do 1/10 i bez różnicy, tak samo mocno trzyma. Wizualnie jest bardzo przyzwoicie. Wprawdzie daleko jej do Driveclub, ale w świecie półsymulatorów/symulatorów to Forza jest ładniejsza na drugim planie. Bo samochodów lepiej się wykonać nie dało! Dźwięki silników lepsze niż do tej pory, piski opon nieco mniej denerwujące, ale to nadal poziom za PC i daleko za AC. Same rozgrywki Sport są całkiem nieźle pomyślane. Kwalifikacje, a następnie dobór na podstawie rangi (Wyniki) i reputacji (Styl jazdy). Niestety nie zawsze działa to dobrze, jak to bywa z systemami nagród i kar w samochodówkach. Przykładowo jestem pierwszy na starcie. Trochę zmaściłem start, a o to nie trudno, jak się gra z wyłączonymi wszystkimi systemami. Przed pierwszym zakrętem dogania mnie drugi kierowca, ale zamiast mnie wyprzedzić, podcina mi tył. Laduję na barierkach (kara), przecinam zakręt (kara) i do tego spowolnienie za ścięcie zakrętu. Efekt? Ostatni, a mistrz Jeremy jedzie do mety i dojeżdża n pierwszym miejscu z reputacją +7. A ja -1. Bo przebijając się przez stawkę nie ma sposobu, żeby czysto wyprzedzać. Co drugi zajeżdża drogę, często trzeba wyprzedzać poboczem za co nasza reputacja spada. W efekcie wygląda to tak, że Ci z przodu jadą spokojnie do mety i budują sobie reputację. Ale też wiele wyścigów idzie poszło po mojej myśli i wtedy gra daje dużo przyjemności. Czekam, bo duch GT jest wiecznie żywy i chcę się w tą grę grać, jak w żadną inną ścigałkę! Polecam sprawdzić po premierze.

SDRaid

Proszę, uaktualnij swoj komentarz bo nie opisuje on trafnie tej gry. Istnieje juz wersja 1.40któraś. Doszlo wiele tras i jeszcze więcej samochodów. Są ślady opon a nawet ich resztki leżą na asfalcie. Jest tez wiele rzeczy których nie widziałem w żadnej innej grze tego typu, jak np. kreator lakierów który jest genialny bo ograniczyć może tylko brak wyobraźni. Zagraj w tą grę jeszcze raz i napisz jeszcze raz co o tym wszystkim myślisz bo czytając tego typu komentarze to aż się odechciewa. Dla mnie ta gra to czysta pasja do motoryzacji. Pozdrawiam.

kasztaneg

Dlaczego się odechciewa? Opisałem stan z kwietnia 2017 roku w wersji beta. Później grałem w pełną wersję, ale moje zdanie nie uległo rażącej zmianie. Natomiast nawet przy dużej nie jestem zobowiązany do recenzowania na nowo. Dodatkowo dziwi mnie Twój zarzut, bo przecież moja opinia oraz ocena (8) są pozytywne, a sam zachęciłem do spróbowania. Dodam na koniec, że spośród trójcy 2017 wybieram Project Cars 2. Zdecydowanie najlepsza. Potem Gran Turismo, a na końcu Forza 7 (ale na klocka nie mam kierownicy, więc nie doświadczyłem gry w pełni).

SDRaid

Z ciekawości pobrałem demo Project Cars 2 bo od 20 lat gram w serię GT i chętnie zagrał bym w inną grę o wyścigach ale jak dotąd nie znalazlem lepszej. Albo brak realizmu (np.NFS), albo gorsze wykonanie (Drive Club, Project Cars). Co do Project Cars 2, to uważam że fizyka jazdy jest OK ale grafika jak z PS3. Gran Turismo wykorzystuje potencjał PS4 Pro i telewizorów z HDR (dosłownie można dostrzec drucik w żarówce reflektora). Pod względem graficznym wypada najlepiej. Realizm też jest OK (poza kolizjami). Po prostu uwielbiam w to grać. Ale zdania są jak tyłki, podzielone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones