PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=621567}
7,3 1 132
oceny
7,3 10 1 1132
Half Life: Blue Shift
powrót do forum gry Half-Life: Blue Shift

7/10

ocenił(a) grę na 7

"Blue Shift" jest wyraźnie słabszy od "Opposing Force", ale to dalej przyjemnie grywalna rzecz. Tym razem dodatek jest bardzo krótki, na oko jakieś trzy razy krótszy od poprzednika. Sama historia natomiast znów fajnie się uzupełnia z oryginalnym Half-Life'em. Linia czasu wydarzeń z gry sprzed kilku lat teraz jeszcze bardziej się zagęściła, a wydarzenia naniosła nowa postać - tym razem wcielamy się w Barneya Calhouna - ochroniarza kompleksu Black Mesa. Tak więc dostajemy jeszcze inny punkt widzenia na tę historię.

Podobało mi się to, że ten konkretny dodatek chyba nawet bardziej poszedł w stronę mrocznej, horrorowej atmosfery niż poprzednicy. Nie brakuje tych mroczniejszych momentów, które mi się akurat podobały. Nie rozumiem też tego hejtu poziomów w Zen ogólnie w całym uniwersum HF, dla mnie zarówno w podstawowej wersji jak i w tym dodatku wypadaja one przekonujaco.

Czego natomiast zabrakło poza długościa? No cóż, myślę, że jakichś innowacji - dodatek wyszedł w 2001 roku (czyli parę lat po oryginalnym HL), a w ogóle tego nie widać. Wręcz gra się uwsteczniła w porównaniu do Opposing Force, gdzie wprowadzono parę nowych rzeczy - tutaj nowego nie ma chyba nic. Gra jest też za łatwa, nie ma bossów, nie ma ciekawych zagadek, samo zakończenie też nie stanowi wyzwania, gra kończy się trochę nagle.

Mimo wszelkich niedociagnięć i tak uważam "Blue Shift" za dodatek, w który każdy fan HL powinien zagrać.

Moja ocena: 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones