PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605882}

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry Potter and the Chamber of Secrets
7,1 6 901
ocen
7,1 10 1 6901
Harry Potter i Komnata Tajemnic
powrót do forum gry Harry Potter i Komnata Tajemnic

Epicka!

ocenił(a) grę na 8

Najlepsza gra z cyklu Harry Potter, na równi z Więźniem Azkabanu.
Obie przechodziłem wiele razy. Ta gra była tak wspaniała, że nie chcąc, aby się zbyt szybko skończyła, pojedynkowałem sie w Wielkiej Sali i kupowałem składniki eliksirów wiggenowych. Skończyło się na tym, że przy pojedynku z bazyliszkiem miałem ich... ponad 170.

W obu grach jest jednak pewna monotonia. 0 misji w zamku, ciągle lekcje i misje związane z fabułą (np. akcja z eliksirem wielosokowym). Wszystko w grze dość się ciągnie - misje są zbyt długie, szczególnie dla młodocianego gracza (do którego ga jest skierowana). Głupie jest również, że przez 90% gry nie ma z nami rona i hermiony. Wszystko musimy wykonywać sami, bez pomocy naszych wirtualnych przyjaciół. Polecam przechodzenie wyzwań kilkukrotnie, by móc zdobyć ponad 1000pkt na koniec roku dla Gryffindoru (da się zrobić! Ja dokonałem tego 4 miesiące temu!)


Sama gra jest jednak dla mnie świetna! Przeszedłem ją wiele razy, da się to zrobić w krótkim czasie, jednak lepiej powoli pozbierać wszystkie karty w tajnych korytarzach (a nie iść na łatwiznę i kupować u innych! - jeżeli nigdy nie kupiłeś żadnej karty, a masz wszystkie=znalazłeś wszystkie).

8/10

ocenił(a) grę na 4
LubieDziewoje

Według mnie gra ujdzie w tłoku. Najlepsza jest 1 i 3.

ocenił(a) grę na 8
Karolux

No dla mnie sporym minusem jest w "2" to, że misje są długie i w pewnym momencie trochę traca sens,np. podążając za Goy'lem by wyrwać mu włos, musimy przez prawie godzinę (jak byłem młodszy, zajmowało mi to koło 2h) przechodzić przez jakieś komnaty, przechodzić przez labitynty itd. I tak po kolei, bez udziału Rona, trzeba było zebrać wszystkie składniki eliksiru wielosokowego.

Długie misje na minus. Dużo lepiej by było, gdyby były krótsze, ale bardziej "rzeczowe"... i żeby było ich więcej :) Też mogłyby (jak wpominalem wyżej) misje w zamku.

W ogóle z HP z chęcią bym dodał trochę elementów rpg i powiększył tereny zamku. Taka gra... nastaje noc, idziemy do dormitorium, nakładamy niewidkę i idziemy do zakazanego lasu :) A rano idziemy kolejno na lekcje. W "3" możnaby było wysposażyć się w mapę huncwotów, która pozwoliłaby na odwiedziny Hogsmedae. Również układalibyśmy relacje z innymi, hanlowali, zyskiwali respekt (np. za odpalenie łajnobomb). Całość w ogromnym zamku w wielkimi błooniami i elementami takimi jak Ulica Pokątna czy wspomniane Hogsmedae. Fajnie by było, z pewnością bym kupił.

Gry:
komnata tajemnic > więzeień azkabanu > kamień filozoficzny > książę półkrwi > czara ognia = zakon feniksa > Insygnia Śmierci cz.1
(w IŚ2 nie grałem po słabej IŚ1)

ocenił(a) grę na 8
LubieDziewoje

"Komnata tajemnic" ma w sobie to coś ;) grałem w nią jako dziecko, teraz jako dorosły wracam do niej od czasu do czasu... nowsze części nie posiadają takiego klimatu... komnata tajemnic, więzień azkabanu, nawet kamień filozoficzny! są lepsze od insygnii śmierci. Chociaż w KF oraz w KT niesamowicie wkurzało mnie, że większość drzwi jest zamknięta :D Nigdy nie zapomnę, jak po kilkanaście razy podchodziłem do różnych pozamykanych drzwi i wypróbowywałem każdy klawisz, czy czasem nie zadziała i się otworzą.. ;D

Lubię też Księcia Półkrwii, ale tylko ze względu na to, że można pobiegać po całym Hogwarcie, no i się pojedynkować. Misje są słabe.
Mój osobisty ranking: Komnata Tajemnic = Więzień Azkabanu > Kamień filozoficzny = Książe Półkrwii > Zakon feniksa > czara ognia = insygnia śmierci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones