PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607549}
8,5 16 827
ocen
8,5 10 1 16827
Heavy Rain
powrót do forum gry Heavy Rain

No własnie, czy HR to przygodówka? Dla mnie cała gra opiera się na odgrywaniu postaci, a przecież domeną przygodówek jest
eksploracja i zagadki logiczne. Ta gra to zupełnie coś innego i David Cage słusznie zrobił nazywając ją interaktywnym dramatem.
HR to pierwsza gra która stała się dla mnie "czymś więcej" - zadziałała jak najlepszy film, tyle że znacznie mocniej, bo tym razem
to JA małem wpływ na to co się dzieje na ekranie. Niezapomnane przeżycie, szczególnie gdy pierwszym zakończniem jakie
widzisz jest to najgorsze... Więcej takich gier!

scani

ja bym się dał pokroić żeby w to zagrać. Ale przez p******e pragnienie pieniędzy jest tylko na ps3

"HR to pierwsza gra która stała się dla mnie "czymś więcej" " to samo czułem gdy zagrałem w "Fahrenheit "-poprzednią grę Quantic Dream dlatego jak usłyszałem że HR to będzie exclusiv to poleciałem spalić wszystkie siedziby sony w polsce xD

ocenił(a) grę na 9
icansee

To nie ma nic wspolnego z pragnieniem pieniedzy.. po prostu kase na produkcje (dluga i kosztowana) wylozylo sony. I dlatego gra wyladawala tylko na PS3...
Pragnienie pieniedzy to masz w Call of Duty ktore wychodzi na wszystko co ma ekran...

tomiga

jak nie ? wymuszają na fanach gry kupno konsoli bo inaczej nie mogą zagrać i już (kup pan ps3 albo spadaj) -myślisz że sony to idioci? gdyby im się bardziej opłacało to by wydali na wszystkie platformy

ocenił(a) grę na 9
icansee

Chyba właśnie na tym polega biznes i interes, aby w jakiś sposób przekonać konsumenta do własnego towaru? Sony ma swój sprzęt, więc tylko na niego wydaje SWOJE gry. Dlatego mam PS3 w domu, aby nie psioczyć niepotrzebnie, że "dobre gry, to tylko na PlayStation".

Choch

no wiesz ale ja mam ochotę tylko na tę grę ,ogólnie konsolki mnie nie kręcą
miałem kiedyś pegasusa i mi starczy ;P

ocenił(a) grę na 10
tomiga

+1 Ta odpowiedź powinna być wyróżniona! 100% racji.

scani

Świetna produkcja, niezapomniane przeżycia i silne emocje. Choć potwierdziły się słowa twórców odnośnie żywotności....to gra na jeden raz. Ale to nie umniejsza jej wartości w znacznym stopniu. Końcówka wyzwoliła we mnie silne emocje, na długo zapada w pamięć i za to najbardziej cenię produkcję studia Quantic Dream. Na pewno kiedyś do niej powrócę jak do dobrego filmu...

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Fakt, jedynie po pierwszym ukończeniu gry zostałem wbity w fotel, jednak ponowne odkrywanie coraz to nowym elementów oraz podejmowanie innych decyzji, które w efekcie prowadziły do innego zakończenia również sprawiało mi mnóstwo frajdy.
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy ps3.
10/10

użytkownik usunięty
scani

Dla mnie pewny kandydat do gry roku, dawno się tak nie wciągnąłem grając w jakąkolwiek grę, na dodatek ten deszcz powodujący świetny klimat. Kolejnym dużym plusem jest zastosowanie tutaj kontrolera ruchu move - świetna sprawa, choć i bez niego rozrywka jest przednia. Polonizacja gry też w miarę niezła, ale to najmniej istotny aspekt.

Obok Uncharted 2 dla mnie najlepszy tytuł na ps3.
10/10

był niesamowity, ale żeby od razu nazywać grą roku, to troche za bardzo, sterowanie postacią nie raz mnie zmuszało do wypowiedzenia "no k.!", grafika jak na grę 2010 szału nie robi kompletnie. Miało być coś nowego i innego i jest bez dwóch zdań, fabuła rewelacja, wciągał jak Fahrenheit, cool story i w ogóle, ale napewno nie jest grą roku.

ocenił(a) grę na 9
adlen

DLA MNIE to jest gra ubieglego roku... i gra dla ktorej kupilbym PS3 gdybym nie mial.

tomiga

są gusta i guściki ^^

użytkownik usunięty
adlen

napisałem kandydat do gry roku (na PS3), a to różnica. Zresztą ciężko by wybrać między HR, Uncharted 2, God of War czy chociażby Red Dead Redemption.

ocenił(a) grę na 10
adlen

grafika robi szał nawet dziś

ocenił(a) grę na 7
scani

jest przeswietna, to prawda, lecz jak dla mnie za krotka...

scani

Jak lubicie ambitne gry na poziomie to polecam jeszcze Planescape Torment. Zupełnie inna produkcja ale również rewelacyjna.

DarkHunter

tylko kuje w oczy

scani

musze kupic ps3!!!

a_spiakowska

http://spectacularmovie.blogspot.com/2011/04/interaktywny-film-heavy-rain.html

Moja recenzja Heavy Rain która raczej was zachęci do kupna gry :D

użytkownik usunięty
scani

http://elitespins.com/forums/public/style_emoticons/default/applause.gif Tyle w temacie.

ocenił(a) grę na 10
scani

Nie mam PS3, ale mój wujek lubuje się w takich nowoczesnych gadżetach, przywiózł mi konsolę, żebym mu pomogła wbić trofeum, platynę. Ok. Myślałam, że HR to szybka gra, siądę, zrobię, bez żadnych dylematów... A tu bam, takie rozterki. :) A koniec według mnie po prostu szokujący. Ogólnie rzecz biorąc, żeby wujkowi pomóc, musiałam grę przejść, hmm... 4 razy? Więc trochę mi się przejadła (szczególnie etap, kiedy mały Scott ratuje brata...), lecz często wracam myślami do gry, wspominając ten deszczowy klimat i wszystkie bóle, które przeżywali główni bohaterowie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones