PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721088}
8,1 3 863
oceny
8,1 10 1 3863
Hellblade: Senua's Sacrifice
powrót do forum gry Hellblade: Senua's Sacrifice

W/g mnie jest to po prostu mistrzostwo świata. Przeszedłem całość w technologii VR i mam zamiar to powtórzyć po upgradzie headsetu, ale do rzeczy. Historia zasługuję na 10 gwiazdek - przedstawia losy bohaterki, która w pojedynkę stawia czoła bogom, aby uwolnić duszę swojego ukochanego przed potępieniem. Rewelacyjnie przedstawione co dzieje się w głowie tkzw. "schizofrenika" i czego dotyczy jego/jej walka. Każdy kto chce lepiej poznać tę rzeczywistość powinien zaznajomić się z tytułem. Zakończenie całej historii jest tak rewelacyjne, że łzy same cisną się do oczu, a ciarki przechodzą po całym ciele. Samo zwieńczenie całości pozostawia z niedosytem i apetytem na więcej. Niedługo pojawi się kolejna część (mam nadzieję, że microsoft nie zeszmaci tego tytułu i zostanie on równie dobry i także ze wsparciem VR).

Odnośnie samej mechaniki gry - to mamy tutaj dość powtarzalne sekwencje walki, ale za to bardzo satysfakcjonujące i przyjemne. Krojenie "boskich" wysłanników mieczem na kawałki to satysfakcja sama w sobie. Istnieje kilka rodzajów przeciwników, a także walki z większymi lub mniejszymi bossami, które bywają bardzo wymagające i często wiążą się z potrzebą kilku podejść, aby rozgryźć taktykę i działania przeciwnika. Każdy przeciwnik bowiem ma swój styl walki i na każdego jest inny sposób.

Do tego gra oferuje kilka ciekawych zagadek logiczno/spostrzegawczych, które fajnie dopełniają całość. Czasem jednak bywa to lekko irytujące zwłaszcza gdy odpowiedź nie jest oczywista i trzeba się zawiesić na jakiś czas, żeby znaleźć tę właściwą.

Lokacje również są bardzo zróżnicowane i każda z nich ma swój osobny charakter i klimat. Elementy mroku, ciemności, strachu przeplatają się tutaj z zielonymi krainami pełnymi życia, lub nawet doświadczeniem samego ognia piekielnego na własnej skórze czy magii. Dlatego zachęcam wszystkich zainteresowanych do ewentualnego podejścia do gry w technologii VR - pozwala nam to bowiem stanąć obok Senuy ramię w ramię i przejść przez piekło jakie zgotowali jej "bogowie".

Jak dla mnie - jeszcze długo pewnie nie powstanie nic głębszego o ciekawszej fabule i rozwiązaniach - pozostaje nam liczyć na brak rozczarowania kolejną odsłoną, która przynajmniej z obecnych GamePlay'ów zapowiada się interesująco. Jeśli więc ostatecznie komercja tego nie skopie, to szykuje się kolejny rewelacyjny tytuł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones