PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744332}
8,2 9 792
oceny
8,2 10 1 9792
Horizon Zero Dawn
powrót do forum gry Horizon Zero Dawn

Gra ma parę wad, które w moich oczach bardzo mocno ją psują. Pierwsza i zarazem największa z nich jest estetyczna i związana z wątkiem fabularnym. Scenariusz, dialogi, voice acting, te elemnty gry 'action rpg' są według mnie kluczowe. Opowieść w grze, budowa świata, jego historia powinny zaangażować gracza, by mógł wczuć się w wielowątkową rozgrywkę na długie godziny. Opowieść w horizon jest bardzo ciekawa, niestety jej realizacja to dno. Aktorzy są tak beznadziejnie randomowi, kompletnie nie pasujący do postaci, ich dialogi pozbawione są emocji, drętwe, nudne, nikt, absolutnie nikt w tej grze nie brzmi dobrze, nawet znośnie, poczynając od głównej bohaterki beznamiętnie męczącej wszystkie swoje kwestie ( to jest najmniej fascynująca ruda laska ever, także kudos) , poprzez postaci drugoplanowe, z których żadna nie wyzwala pozytywnych emocji, a większość wręcz irytuje swoją casualową amerykańskością, na zapętlających się empecach kończąc. Za każdym razem, kiedy pojawia się drzewko dialogu wypełnione po brzegi drętwymi, łopatologicznymi paplaninami rodem z najczerstwszych, niskobudzetowych vhsow, zapominam, jaka to w istocie fajna gierka. Widać, że cały hajs poszedł na te zapierające dech w piersiach krajobrazy. Do tego też gra jest absolutnie pozbawiona humoru, śmiertelnie poważna a przy tym nastawiona na masowego odbiorcę bez wyraźnej granicy wieku, przez co jest pozbawiona mięsa, ulukrowana i niegroźna. Decyzje, które podejmujemy w grze, też pozostają bez znaczenia dla jej przebiegu. Druga wada, to system walki z ludźmi. Wszystko robi się prakrycznie rzecz biorąc na pałę, elemnty skradankowe po prostu tutaj nie działają, nie ma tego funu, jak np. w fcrayach przy skradankowym oczyszczaniu posterunków. Tak jak pojedynki z maszynami są bardzo rajcowne, tak ten element, potencjalnie stanowiący fajną odskocznię i urozmaicenie( właściwie bardzo standardowy dla sandboxu, nie wiem jak można to bylo spartolic) zasysa po całości.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
forgetaboutit

Zgadzam się choć dopiero przegrałem jakieś 2,3 godziny. Ta gra poza oprawą audiowizualną jest bardzo infantylna, dialogi czy wątki są denne i pozbawione logiki. Prosty przykład, główna bohaterka przybywa na dzień próby razem z innymi wygnańcami. Do tej pory plemię odnosiło się do nich z pogardą i do tego jestem od początku przyzwyczajony. Tymczasem jedna z matron przemawiająca podczas wieczoru Próby już na starcie mówi ciepło i entuzjastycznie - witajcie przybysze! To tylko mały szczegół ale kompletny brak konsekwencji, który mnoży zię przez całą grę jak sądzę. Jestem graczem od połowy lat 80-tych i naprawdę grałem i widziałem już wiele. Niestety ten tytuł jest dobry dla nastolatków a nie dla takich weteranów jak ja. Oczywiście potrafię go docenić, bo nie jestem hejterem ale gra jest pod względem fabularnym i logicznym bardzo ale to bardzo dziecinna. Zresztą sam wątek maszyn i jednocześnie plemion posługujących się prymitywnymi narzędziami, choć nie tylko też jest mocno przekombinowany.

ocenił(a) grę na 8
ego78th

Akurat pierwsze 2-3 godziny są gówniane i bardzo różnią się od reszty historii

ocenił(a) grę na 9
ego78th

W tej grze, jak w wielu innych, są poruszone wątki polityczne. Między innymi kwestia dyskryminacji społecznej. Plemię odrzuciło dziewczynkę bez matki (najduszkę) i matrona, która wiedziała, że to dziecko jest święte, musiała czekać z oddaniem jej honoru aż do dorosłości.

ocenił(a) grę na 8
forgetaboutit

Wg. mnie historia i głowna bohaterką sa naprawdę spoko ;) w porównaniu do ostatnich sandboxów Ubisoftu, Horizon jest sporo lepszy.
W grach Ubi niestety fabula totalnie lezy i kwiczy, na dodatek trzeba sie skupiac na nudnych misjach pobocznych i calkiem sie to wszystko rozmywa.

W Horizonie tego nie ma i ja osobiscie chcialem bardzo poznac zakonczenie tej historii.
System walki jest swietny, swiat jest przepiekny zarowno artystycznie jak i technologicznie (grafika cud), sciezka audio powala.

Jak dla mnie jeden z najlepszych sandboxów na tej generacji, poczatek gry nie powala ale z kazda godzina jest coraz lepiej, watek glowny moglby byc nieco dluzszy, a postacie poboczne ciekawsze.
Nie jest to gra idealna, ale gralo mi sie nią znakomicie i bardzo dobrze ja wspominam
Dla mnie 9 z malym minusem


Primal to przy tej grze dno, tam nie ma kompletnie zadnej fabuly, gameplayu nawet nie skomentuje ;P

lukas_172

Rzeczywiście główny wątek Horizona jest bardzo ciekawy i z niecierpliwością czekałem na wyjaśnienie rozwiniętych wątków. Misje poboczne są niestety strasznie żmudne i infantylne. Większość z nich polega na usługiwaniu jakimś randomowym postaciom, za co nie dostajemy praktycznie nic. Miałem wrażenie, że robimy za jakiegoś sługusa, który biega i robi za wszystkich brudną robotę. 90% dialogów przy misjach pobocznych pomijałem, bo nie mogłem już patrzeć na te żałosne rozmowy + dochodzą tutaj jeszcze dodatkowe dialogi to wyboru, które nie wnoszą nic do rozgrywki. Większość odpowiedzi ze strony postaci i tak są ogólnikowe i nic ciekawego z nich się nie dowiemy.

A w grach Ubi przy misjach pobocznych jest jeszcze gorzej więc nie rozumiem porównać do serii Far Cry, szczególnie że 5 część nie jest nawet w połowie tak dopracowana jak Horizon :-)

ocenił(a) grę na 8
upgrade11

Dlatego wlasnie nie ruszam misji pobocznych.
W Fc5 je robilem sila rzeczy, a w Horizonie olalem

forgetaboutit

Zgadzam się, przeszedłem podstawę i dodatek, łącznie ponad 100h. Zarówno dialogi jak i aktorzy podkładający głos są całkowicie bezpłciowi. Brzmią ch**owo zarówno w wersji oryginalnej jak i polskiej (zmieniałem sprawdzałem co gorsze, to samo dno). Co do fabuły to jest do zniesienia, ale wszystko jest zbyt grzeczne (najlepszy przykład: w jednej z notatek Dervahla mamy napisane "wy głupole", co?!). Większość dialogów brzmi "oh, ah, muniu muniu, pitu pitu".

Ale tak jak napisałem, nagrałem ponad 100h więc sama gra mnie zadowoliła.

forgetaboutit

To dlaczego dałeś jej tak wysoką notę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones