PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711061}
7,7 186
ocen
7,7 10 1 186
Hyper Light Drifter
powrót do forum gry Hyper Light Drifter

Gra jest przepiękna, klimatyczna z super muzyką. Nie używam padów ponieważ nie jestem konsolowcem i nie lubię tego typu kontrolerów. Gram na klawiaturze + mysz. Niestety nie udało mi się ukończyć gry. Powód? Ktoś spartolił sterowanie. Jest wiele plansz gdzie kursor odpowiedzialny za kierunek uniku/strzelania stapia się z otoczeniem przez co podczas walki nie wiemy w którą stronę strzelimy lub zrobimy unik. Kursor potrafi wyjść poza obrys ekranu ponieważ nikt nie wpadł na to żeby np ograniczyć jego max odległość od bohatera. Jednak najgłupszą rzeczą jest priorytet uników. Postać skacze w kierunku kursora myszy zamiast w kierunku, który wklepujemy z klawiatury. Czyli inaczej niż we WSZYSTKICH grach z tego typu sterowaniem. Sorry ale jestem za stary żeby teraz się przestwaiać ponieważ ktoś chce być nowatorski. Bardzo żałuję ponieważ sama gra (na tyle ile zdążyłem zobaczyć) jest super. Przy normalnym sterowaniu dałbym 8/10

ocenił(a) grę na 8
sadentrue

W pełni się z Tobą zgadzam i to wszystko o czym napisałeś występuje w grze. Jednak nie przeszkodziło mi jej ukończyć. Kilka razy zginąłem z powodu sterowania myszkę, ale nie jest to tak straszne jak piszesz. Przy wszystkich udoskonaleniach o których piszesz gra była by doskonała. Teraz jest bardzo dobra. Może poprawią to w następnej łatce.

sadentrue

zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Sterowanie tragiczne, dałem sobie spokój po jakimś czasie, bo postać zamiast unikać w miejsce, w które ją steruje, unika w stronę kursora. Porażka

Starrysky

W końcu jednak grę przeszedłem. Nie wiem czy to jakiś patch czy moja wcześniejsza nieuwaga ale w opcjach jest możliwość wyboru sterowania! Dzięki temu postać biegnie tak jak wciskasz klawisze, a nie za kursorem.

sadentrue

Chyba jakiś patch, bo u mnie jest tylko do wyboru ps4/xbox/klawiatura+mysz, chyba że czegoś nie widzę. Gra poza tym cierpi na nietłumaczenie absolutnie niczego (wciąż nie wiem, jak we właściwy sposób robić chain dash, a fakt, że nigdzie nie jest powiedziane, że np. niektóre przyciski mogą być włączone wyłącznie za pomocą specjalnej broni (podczas gdy z początku nie wiemy nawet, że będą do zdobycia inne bronie) woła o pomstę do nieba). Ale na plus muzyka i oprawa wizualna (zazwyczaj, ale czasem 2d jest konfundujące, gdy nie wiemy, czy dana platforma jest wyżej/niżej czy może na dobrej wysokości, a już absolutnym żartem jest umieszczanie przepaści np. zasłoniętych przez drzewa).

Starrysky

Za tymi drzewami było mnóstwo znajdziek. Styl prowadzenia rozgrywki, brak tutoriala... to wszystko jest jak w grze pod tytułem Fez. Już nie mam tego wgranego ale z tego co pamiętam tych opcji chyba nie było w sterowaniu. Wiem że to dziwne ale poszukaj w opcja rozgrywki, opcjach gry, grafiki i dźwięku. Pamiętam, że jak to znalazłem to sam się zdziwiłem.

sadentrue

Właśnie. Więc zasadniczo jeśli chcemy znaleźć sekrety to co i rusz spadamy w przepaść.
W ogóle wielkie dzięki, udało mi się znaleźć ten przełącznik unik za myszką/unik wg strzałek, co bardzo ułatwiło mi starcia z bossami i większą ilością przeciwników :) przy fragmentach zręcznościowych (kiedy trzeba dashować przez długi czas) sterowanie myszką okazało się jednak wygodniejsze.
Ostatecznie grę przeszedłem, nie znalazłem wszystkiego, ale całkiem sporo. Jest bardzo ładna, ma klimatyczną muzykę, ale zawiodłem się bardzo na zakończeniu. Trudno by mi było wymyślić coś bardziej nijakiego, prawdę mówiąc. Liczyłem też na to, że fabuła zostanie trochę bardziej rozwinięta

Starrysky

Nie ma za co:) Jeśli chodzi o pozostałe elementy to w pełni się z tobą zgadzam. Nic dodać nic ująć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones