PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698802}
7,7 2 073
oceny
7,7 10 1 2073
Kingdom Come: Deliverance
powrót do forum gry Kingdom Come: Deliverance

https://www.youtube.com/watch?v=DXaXH64tKec
Zasięg widzenia po sam horyzont, realistyczne lasy, fizyka, klimat, wszystko jak w realu. Jeśli tylko nie siądzie fabuła i optymalizacja graficzna to będzie hicior.

ocenił(a) grę na 3
Joimbo

yy, po 10 minutach odinstalowałem ta gre. mam wrazenie ze gram w starego gothica z lepsza grafika i tyle.

MatM95

10 min grania to tyle co nic, naprawdę rzetelna, wiele znacząca opinia...

ocenił(a) grę na 3
inkawa

nawet po 893468340 godzinach bym nie zmienił zdania. gra nie prezentuje sie dobrze i nie wyglada na gre z 2018r .

Joimbo

Grafika miód? Twarze postaci oraz ilość detali, ubrania, zbroje itd są na słabym poziomie. Roślinność nie ma żadnej fizyki itd. Widać ładnie jest tam gdzie twórcy nie musieli się narobić bo zrobił to za nich engine czyli pejzaże w pełnym słońcu i lasy.

Rockman92

Grafika jest bardzo dobra ale to nie jest powód dlaczego nie gram w to bo do grafiki się przyzwyczajam, po prostu ta drewnota zadawania ciosów dosłownie na każdym grania coś udziwniającego rozgrywkę. Pograłem i uruchomiłem Dragons Dogmę na modach i stwierdziłem ale przyjemnie się gra w grę gdzie zrobiono normalne zadawanie ciosów i bloki.

Właśnie niby realistyczny system jest dla mnie odpychający i nie czuję w nim realistyki. Co do grafiki jak mówiłem zawsze są mody i można ją wyciągnąć w górę to nie problem.

Jest też ten sam problem co z Wiedźminem 3 na początku masa błędów i gra przytłacza.

ChubakaCieLubi

Nie mówię, że jest zła ale nie ma się czym zachwycać moim zdaniem. Co do gry, ja dużo nie grałem na razie, póki co moje doświadczenie jest ciekawe ale pewnie mnie znudzi, zobaczymy. A błędów jest masa. Gra czasem mi przycina na 5 sekund xD mimo że mam 55-60 klatek a pamięć karty nie jest wykorzystana na 100%. Technologicznie to bubel niestety ale co zrobić jak nie masz ogromnego budżetu.

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Na wersji 1.6.2 z początku sierpnia jest dobrze. Wszystkie questy w grze szło ukończyć :)

Przemo1981_filmaniak

Dzięki za info ziomek, wrócę chętnie. Bo zakończyłem przygodę po starciu na strychu kościoła bodajże. Później quest z głównej fabuły nie chciał mi ruszyć, robił się czarny ekran i odinstalowałem. Ogólnie nie mogę powiedzieć, że to zła gra. Wiem, że nie mieli ogromnego budżetu. Skoro jest połatana to chętnie ją ukończę :)

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

By questy naprawione zadziałały przeważnie trzeba grać od New Game lub ewentualnie po wgraniu patcha quest nie może być już aktywny.

Przeszedłem tą zacną grę od naszych południowych sąsiadów na poziomie trudności Hardcore wraz z dodatkiem z odbudową Przybysławic.
Całość zajęła mi bagatela ok 110 godzin.
Wykonałem właściwie wszystkie questy główne, poboczne i zajęcia na jakie napotkałem w grze. Grę oceniam na mocne 9,5/10.
Odjęte 0,5 pkt za niedopracowany poziom techniczny.
Bardzo polecam tą grę.

Plusy:
-Klimat
-Fabuła
-questy
-dialogi
-główny bohater, który jest tak samo zajebisty jak bezimienny z Gothic 1/Gothic 2 oraz Geralt z Wiedźmin 1/2/3
-postacie
-polityka
-humor. Akcja z księdzem w Użycach najbardziej utkwiła mi w pamięci :)
-ciekawy świat i świetna eksploracja
-wygląd lasów
-zamki robiące wrażenie
-system walki
-jazda konna
-skradanie, włamywanie i kradzież kieszonkowa
-polowania w lasach
-wiele dobrych rozwiązań rpg
-kodeks
-gra ma wiele podobieństw z Wiedźmina 1 i TES- Skyrim od tej dobrej strony tych gier
-bitwy
-klasztor (równie klimatyczny jak w Gothic 2 i Risen 1)
-zbroje bardzo starannie zrobione

Minusy:
-Przy szybszym galopie czasem tekstury od razu się nie wczytują na czas.
-Wadą jest też nierówna oprawa graficzna. W lasach gra wygląda świetnie z teksturami HD i wszystkimi ustawieniami na max, ale w miastach czy wioskach,
zarówno wewnątrz budynków i na zewnątrz tekstury nie robią już tak piorunującego wrażenia mimo tekstur HD. Bez tekstur HD dopiero kiepsko to wyglądało.

Troszkę żałuje, że nie poczekałem na więcej dodatków, bo już wiadomo, że także będą rozgrywać się w trakcie głównej kampanii Henryka, a nie oddzielne.
Gra ma to coś co przykuwa. Jedna z najlepszych gier action rpg.
Być może kiedyś powrócę do gry, gdy będą wszystkie dodatki. Mam nadzieję, że będzie także sequel za kilka lat bardziej dopracowany technicznie.

Jak pisałem grę oceniam na mocne 9,5

Dla porównania inne gry action rpg tak oceniam:

Gothic 1 - 10
Gothic 1 + mody: Edycja Rozszerzona + Dx 11 + Texture Pack - 10+

Gothic 2 - 9
Gothic 2 + dodatek Noc kruka - 9,5
Gothic 2 + dodatek Noc kruka + mody: Returning 2.0 + Dx 11 - 10!

Gothic 3 - 8
Gothic 3 + mody: Community patch 1.75 + Quest Pack 4 + Content mod 3.1 - 8,5

Risen 1 - 8,5

Risen 2 - 7,5

Risen 3 - 8

Elex - 8,5+

TES-Morrowind + dodatki - 9

TES-Oblivion + dodatki - 8

TES-Skyrim + dodatki - 8,5
TES-Skyrim + dodatki + mody ok 100 - 9+

Wiedźmin 1 Edycja Rozszerzona- 9,5

Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona- 9+

Wiedźmin 3 Dziki Gon - 10
Wiedźmin 3 Dziki Gon + dodatki + mody graficzne - 10!!!

Assassin's Creed Origins + dodatki - 8,5

Klimat zbliżony do średniowiecza najbardziej czują ludzie z naszego regionu - Piranha Bytes z Niemiec przy Gothic 1 i Gothic 2,
CD PRoject z Polski przy trylogii Wiedźmin 1-3 oraz Warhorse Studios z Czech przy Kingdom Come:Deliverance.
Bethesda kompletnie tego nie czuje, ale takie już ich gry. I tak przy Skyrim pod pewnymi względami poczynili postępy,
bo eksploracja świata cieszyła prawie jak w grach Piranha bytes. Szkoda, że zawsze u nich bohater nijaki i do tego niemy, a dialogi takie sztywne :)
Pewnie przy TES VI bardziej się postarają, bo Wiedźmin 3 oraz
Kingdom Come:Deliverance wysoko poprzeczkę zawiesili.
Oczywiście wady też mają. Kingdom Come pod względm technicznym, a Wiedźminy mało mają cech rpg i nie trzeba nawet skradać się, by okradać ludzi :)
To kiepskie jhest w Wieśkach, gdy porównamy do reakcji ludzi na okradanie w takich Gothic, Gothic 2, Risen 1, TES-Oblivion, TES-Skyrim, Kingdom come:Deliverance,
gdzie jest to zrobione zajebiście i trzeba się starać.

Czekam na Assassin's creed Odyssey od Ubisoftu, TES VI od Bethedy, Elex 2 oraz Gothic 4 od Piranha bytes, Wiedźmin 4 od CD PROJECT,
Kingdom Come:Deliverance 2 od Warhorse Studios.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones