PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749854}
7,2 2 843
oceny
7,2 10 1 2843
Layers of Fear
powrót do forum gry Layers of Fear

Szału to generalnie nie ma,początek fajny pierwsze notatki też ale później po prostu jest coraz gorzej gra kłóci się sama ze sobą
SPOILER Główny Bohater, gdy czyta jak ktoś w liście twierdzi że jego obraz jest brzydki i bezwartościowy twierdzi że tamten człowiek jest idiotą a on sam jest bezbłędnym malarzem a dalej w grze podczas sceny gdy znajdujemy kaganiec twierdzi że jest słabym malarzem.... SPOILER END
W dodatku po około 30% gry notatki są bardzo rzadkie a jak już jakieś będą to są bezwartościowe i nic nie wznoszą do opisu bohatera
A teraz o fabule bo wiele spraw jest tak dziwacznie przedstawionych i w związku z tym mam pytania
1.Czy główny bohater miał córkę i jeszcze żona miała mu urodzić drugie dziecko?? Bo gdy czytamy list od prawnika ten pisze w nim na końcu że mają 50% szans na wygranie sprawy o prawa do opieki nad córką
2.O co chodziło ze sceną z zakrwawionym nożem?? Bo gdy go oglądamy malarz mówi coś w stylu "coś ty zrobiła dlaczego" chodzi o to że ta córka zabiła swoją matkę albo na odwrót??
A teraz napiszę jak ja interpretuję fabułę i byłbym wdzięczny gdyby ktoś wykrył błędy i mnie poprawił.

SPOILER
Jest sobie rodzina mąż,żona w ciąży,córka pewnego dnia wybucha pożar w którym udział brała żona bohatera,jej twarz zostaje poważnie oparzona co przekłada się na to że wygląda o wiele brzydziej,po tym wydarzeniu główny bohater zamyka się w swojej pracowni i cały czas maluję a z rodziną porozumiewa się przez listy później córka nie wiadomo z jakiego powodu zabija swoją matkę(scena z zakrwawionym nożem ) (z samą córką nie wiadomo co wtedy się dzieje bo nie jest to wytłumaczone albo to przeoczyłem ale wątpię)główny bohater po tym wydarzeniu doznaje szoku w efekcie czego wystąpiła u niego schizofrenia dalej próbuje namalować swoją żonę,i maluje ją tak jak wyglądała przed wypadkiem ale przez tą chorobę nie może jej zobaczyć tak jak wyglądała przed tym wypadkiem a sugeruje to końcówka w której nasz malarz dobrze ją namalował ale choroba zmieniła mu ten obraz na wygląd żony po wypadku, po tym wydarzeniu on myśli że źle go namalował i wyrzuca go do pozostałych ale jak dalej gramy to mamy możliwość wrócić do tego pomieszczenia gdzie były te obrazy i wtedy wyglądają na te sprzed wypadku tylko że my gracze to widzimy a główny bohater nie i dalej próbuje namalować swoją żonę i tak będzie się kręciło to błędne koło
SPOILER END

a teraz wymienię + i - gry
na +
+Całkiem dobra grafika
+Muzyka
+Czasami Lokacje
+Klimat przez pierwszą godzinę
+Krótka
+Notatki i fabuła przez pierwsze 30% gry
na -
-Symulator otwierania drzwi
-Na początku zachwyt ale im dalej tym gorzej i klimat zaczyna gdzieś pryskać
-po 30% gry mniej notatek i fabuła zepchnięta na dalszy tor a zamiast niej mamy jakieś wymyślane bzdury
-Po 2 Jumpscerach przestaje straszyć a staje się nużąca i przewidywalna
-Wiele razy widać te same kopiowane obrazy
-Optymalizacja
-W grze nie ma wyjaśnione wszystkich kwestii odnośnie fabuły a czasami ma się wrażenie że gra sama się w niej gubi co jest skandaliczne jak na tak krótką grę
6/10
Wydaje mi się że osoby lubiące horrory się zawiodą tak jak ja

ocenił(a) grę na 6
Znawca_123

trzeba trochę pomyśleć przy zbieraniu pamiątek-wskazówek i wczuć się w historię, która jest bardzo sensowna. jak się znajdzie większość albo wszystkie możliwe dokumenty i przedmioty, wtedy wyłania się pełna historia. [SPOILER SPOILER SPOILER] mamy genialnego malarza, który zaczyna odnosić sukcesy i jego żonę, która zaczyna zyskiwać uznanie jako pianistka. kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży i zaczyna zbierać ubranka dla dziecka. niestety, podczas którejś wizyty w domu towarowym wybucha tam pożar, kobieta zostaje uwięziona w środku i oszpecona przez płomienie. lekarze próbują zrekonstruować jej twarz, ale z marnym skutkiem, kobieta nie może na siebie patrzeć. rodzi im się dziecko, którym żadne z rodziców się nie zajmuje, bo obydwoje mają problemy z alkoholem i problemy małżeńskie przez wypadek żony. w końcu żona popełnia samobójstwo, malarz zaczyna pić na umór, a dziecko zabiera opieka społeczna. malarz resztę życia spędza na malowaniu portretów żony, bo każdy z nich wydaje mu się nieidealny.

ocenił(a) grę na 6
manowce

"malarz resztę życia spędza na malowaniu portretów żony, bo każdy z nich wydaje mu się nieidealny"
Coo??? pamiętam sytuacje gdzie jesteśmy w jakimś pokoju miej więcej w połowie gry i jest tam obraz który namalował nasz malarz dla jakiegoś klienta wtedy słychać rozmowę naszego malarza z kupującym i ten kupujący wtedy mówi że ten obraz jest beznadziejny i bez wartości a nasz malarz wyzywa go od idiotów i twierdzi że MALUJE BEZBŁĘDNIE czyli nie mógł namalować "nieidealnego obrazu"
Przeczytałem cały twój tekst z spoilera i pominełaś wiele rzeczy
1.Czemu nie napisałaś nic o schizofreni głównego bohatera
2.Czemu nic nie powiedziałaś o tym że mieli dwoje dzieci???
3.Żona bohatera pije ??? podaj cytat z gry która na to wskazuje
4."w końcu żona popełnia samobójstwo" tego nie wiesz gdy znajdujemy nóż nie jest powiedziane coś w stylu "dlaczego to sobie zrobiłaś" "czemu się zabiłaś"

ocenił(a) grę na 6
Znawca_123

na końcu gry jest pokój wypełniony jej obrazami (tzn. w zakończeniu z portretem żony, bo są 3 zakończenia w sumie), a jak on skończoną wersję tam wrzuca, to mamy nowe płótno. poza tym na samym końcu malowania obrazu mówił, że miał nadzieję, że "tym razem to jest to". tego ostatniego obrazu nie mógł namalować tak, jak chciał.

1. nie napisałam o wielu detalach z gry, nie zamierzam tu streszczać całej fabuły.
2. nie mieli dwójki, mieli jedno, na co wskazuje jeden pokój dziecięcy, jedno łóżeczko itd. w całej grze (np. w liście żony z piwnicy) jest wspomniana córeczka. zabrano im ją, kiedy matka popełniła samobójstwo.
3. akurat tu chyba nie mam racji, bo to chyba faktycznie on tylko pił.
4. gdzieś w znalezionych pamiątkach on (albo ktoś ze znajomych w liście) wspomina, że po śmierci żony bohater się załamał, a ten nóż + wanna pełna wody (podcięcie żył i gorąca woda przyspieszająca krążenie) wskazują właśnie na samobójstwo.

ocenił(a) grę na 6
manowce

co do punktu 2 mieli dwójkę było to wytłumaczone w liście od prawnika
"rodzi im się dziecko, którym żadne z rodziców się nie zajmuje"
no ja nwm gdyby żaden z rodziców nie chciał się zajmować dzieckiem to nie byłoby sprawy sądowej o to dziecko(List od prawnika)

ocenił(a) grę na 6
Znawca_123

gdzie w liście od prawnika jest mowa o dwójce? bo w pamiątkach ani we wspominkach od rodziców nie ma nic o drugim dziecku. poza tym w liście/pamiętniku żony można przeczytać "lekarze mówili, że nie będę mogła mieć dziecka", a jednak okazało się, że jest w ciąży, więc skąd nagle to drugie? z fabuły to nigdzie nie wynika. tym bardziej, że w jednym z zakończeń jest porter żony z dzieckiem. z jednym.

co do niezjamowania się - matka się zabiła, a ojciec pił (jak się znajduje butelkę, do jest wspomnienie, że on krzyczy na dziecko), dlatego je zabrali. on ją kochał, dlatego chciał ją odzyskać, ale gdyby się nią zajmował, to by jej nie zabrali, logiczne.

ocenił(a) grę na 8
Znawca_123

Jedno dziecko, nie dwójkę. Poza tym nie za bardzo było wytłumaczone co się z nim stało, co uważam za poważny niedostatek gry.

astat_2

Corka została zabrana przez opiekę społeczną po tym jak rodzice przestali się nią zajmować i malarz ją uderzył

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones