PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720567}
8,6 18 054
oceny
8,6 10 1 18054
Life is Strange
powrót do forum gry Life is Strange

Nie rozumiem fenomenu tej gry, mnie zwyczajnie znudziła. Jedyna zaleta, że dobrze się grało na sen, bo totalnie nie zobowiązuje - większość czasu nic się nie dzieje.
Historia jest słaba, jak w pierwszym lepszym, przeciętnym filmie o amerykańskich nastolatkach, za to wlecze się o wiele za długo, jak na mój gust. Sztucznie rozdmuchiwane problemy i konflikty, łzy i dramaturgia na każdym kroku, lata nastoletnie mam już dawno za sobą i może dlatego mnie to nie zafascynowało. Nie dodaje realizmu fakt, że połowa grzecznego miasteczka, to przestępcy i psychopaci.
Dialogi raczej drętwe, zbyt pompatyczne i momentami żenujące, próbując być na siłę "cool". Główna bohaterka jest chyba najgorsza pod tym względem.
Graficznie też niczego nie urywa, a gameplay przypomina raczej interaktywny film. Kiedy już mamy okazję wreszcie coś zrobić, to nasz wkład ogranicza się do smętnego zwiedzania pomieszczeń, żeby coś komuś przynieść, co wymaga bezsensownego klikania wszystkiego w zasięgu wzroku. Moim zdaniem, niepotrzebna dłużyzna. Jeśli nie klikamy, to z kolei cofamy jedną scenę po kilka razy, żeby odkryć właściwy wybór. Wolałabym, żeby twórcy poszli już całkowicie w stronę visual novels i dali mi możliwość wyboru samych opcji dialogowych, niż iluzję gry.
No, ale przecież zachwalana jest tu przede wszystkim wzruszająca fabuła. Co więc dostajemy na koniec - jakieś wyjaśnienie sensu tego wszystkiego, morał, podsumowanie, pole do interpretacji? No nie, gra się po prostu kończy, w jeden lub drugi sposób i po wszystkim.
Absolutnie nic mnie w tym dziele nie porwało.

ocenił(a) grę na 1
Freya_

W końcu jakaś sensowna recenzja. Ta pseudogra to głupie klikanie na co popadnie, przewijanie jeśli nie można iść dalej i znów klikanie. Niewiele jest tu faktycznie gry bo i tak postać mówi nam co mamy zrobić dalej. Cholernie nudna produkcja. Prędzej skinę niż znów w to zagram. Totalnie zero przyjemności przyniosła mi ta "gra".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones