PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662018}
6,4 1 805
ocen
6,4 10 1 1805
Lords of the Fallen
powrót do forum gry Lords of the Fallen

W grę grałem dwukrotnie na laptopie.
Jednak nigdy do końca bo przy antanasie efekty cząsteczkowe ognia uniemożliwiały płynną rozgrywkę.
Ale sama gra jak na takie pseudo soulsy była zjadliwa.
Fajne potworki, fajni bossowie, fajne lokacje.
Ogółem ok.
takie solidne 6+/10 a może nawet i 7.

Teraz posiadając ps4, zakupiłem tytuł a konto ogrania bez cięć i zwiech.
Gra jest nadal tak samo dobra jak poprzednio, nic się nie zmieniło pod wzgl całokształtu, tylko jest jedno ALE.
Sterowanie.
O ja je beeee.
Nie wiem co miała w głowie osoba odpowiedzialna za konstrukcję sterowania na padzie, ale debi.la bym wybatożył drutem kolczastym i posłał do kopania rowów by więcej swoich śmierdzących łap nie pchał w kierunku gier.
Nie zdziwię się jak to polak jakiś zrobił, bo my ogólnie mamy w tendencji uprzykrzanie sobie życia i komplikowanie wszystkiego co się da.
Nie wiem jak przy zdrowych zmysłach można było stworzyć takie sterowanie.
Kilka funkcji podpisanych pod jeden klawisz :O

UWAGA !
W moim przypadku mam lekko zmodyfikowane klawisze z panelu konsoli, ale nie zmienia to faktu że np 2 funkcje mają ten sam klawisz akcyjny.
Jedyne co to będą rozbieżności przy podawaniu przykładów.

A więc taki przykład:
nasz podręczny ekwipunek zmieniamy za pośrednictwem (w moim przypadku R2, a więc w oryg to chyba [ ] ) R2.
Już samo w sobie jest debi.lne, dlaczego by nie przenieść klawiszologii z Soulsów i ekwipunek zmieniać strzałką w dół.
No ale zmieniamy klikając triger. ok - tak jakby.
Ale jak zatwierdzić ? jak np wypić potion.
no tym samym klawiszem tylko go przytrzymując .
O ja pier.dole....
Zmiana ekwipunku i klawisz akcyjny to /\ .
1x /\ = zmiana SnS na two hand.
2x /\ = zmiana z two hand na sword and shoot
3x /\ = zmiana z rękawicy na SnS.

a przytrzymując /\ aktywujemy mechanizm, podnosimy, otwieramy itp.
No kurna, to chyba gorzej już nie dało się tego zje.bać.

A co najlepsze w tym wszystkim, mamy prawie całkowicie wolny krzyżak = D-pad, dobrze mówię ?
Jedynie tylko możemy zmieniać broń i tarczę.
Ale góra/dół jest bezużyteczna.

Jeden idiota stworzył takie sterowanie, a drugi przygłup zaaprobował stwierdzając chyba że jest wszystko jak najbardziej ok i można tłoczyć.

Co ci ludzie mają we łbach.
Gra to polski souls like, to kurna można było wziąć schemat klawiszy i je obstawić.
ehh....

ocenił(a) grę na 6
settokaiba

Znowu o czymś zapomniałem ;)
Poprzednie 2x na laptopie jakie ograłem no to nie zauważyłem błędów w sterowaniu.
Dopiero przesiadka na konsolę pokazała te pyszności opisane wyżej, ale zapomniałem jeszcze dodać że brak tu centrowania kamery. :/
Lock jest jak w soulsach, ale centrowania kamery za plecy już nie ma.
Megaaa.

No i jeszcze dodam, ale to już spoza sterowania, że w grze występują różne śmieszne glicze i ragdolle, no to nic nadzwyczajnego, ale od początku zastanawiałem się, dlaczego Harkyn podczas cutscenek nie ma hełmu, a tę zbroję którą założyłem już tak.
hmm dziwne.
Hełm/kaptur mam na łbie, ale w scenakch nigdy.
Dziwnie to wygląda i przypomina mi scenki z gier z lat 90 gdzie postać zawsze musiała być taka jaka została na potrzeby scenek wykreowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones