PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662018}
6,4 1 806
ocen
6,4 10 1 1806
Lords of the Fallen
powrót do forum gry Lords of the Fallen

Minimum:
OS: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) or Windows 8 (only 64 bit OSs
Processor: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz or AMD Phenom II X4 940 @ 3.0Ghz
Memory: 6 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 460 or better
DirectX: Version 11
Hard Drive: 25 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c Compatible Sound Card with Latest Drivers

Recommended:
OS: Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) or Windows 8 (only 64 bit OSs
Processor: Intel Core i7-3770 @3.5 GHz or AMD FX-8350 X8 @ 4 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: GeForce GTX 560 ti or better
DirectX: Version 11
Hard Drive: 25 GB available space
Sound Card: DirectX 9.0c Compatible Sound Card with Latest Drivers

Zródło: STEAM

ALiEN29

Dość wysokie wymagania zalecane jeśli idzie o procesor i ilość RAM.

Zwłaszcza ze gra jakoś specjalnie nie powala oprawą.

ocenił(a) grę na 6
Laura_N

Jeżeli chodzi o procesor tutaj się z tobą zgodzę natomiast jeżeli chodzi o pamięć RAM 8GB to już teraz standard w nowych grach, ale jak to każde wymagania sprzętowe należy traktować z przymrużeniem oka ;)

ALiEN29

Wraz z nową generacją wymagania sprzętowe pewnie wzrosną, ale np. takie NBA 2k15, które wygląda ślicznie, potrzebuje tylko 2gb Ramu w minimalnych i jedynie 4 w zalecanych. Podobnie jak jeszcze ładniejsze Metro Redux. Stąd aż 8 w Lords of the Fallen wraz z tą i7 wydaje mi się dość wysokimi wymaganiami. Chyba że nie idzie im optymalizacja i zostawiają sobie furtkę.

Ale wiadomo jak to jest - wymagania często się zawyża, czy to żeby ludzie kupowali nowy sprzęt, czy to z innych powodów i później okazuje się że gra działa na słabszych konfiguracjach niż te podawane. Mi to trochę przeszkadza, bo nie wiem czy warto inwestować w mój niedawno kupiony pc z i5 3330 i 6 Ramu, czy raczej celować w PS4 :)

ALiEN29

Wymagania często są podane wyższe z dwóch powodów:
- nakręca to rynek podzespołów,
- ludzie mają tak beznadziejnie skonfigurowane systemy, że lepiej jest podać nieco więcej by potem nie psioczyli. To się tyczy zwłaszcza ramu i procesora.

Sam mam zdecydowanie średni, a pewnie wg niektórych niski, próg sprzętowy: L5420, 4GB RAM i GTX560. Mimo to np Shadow of Mordor miałem ustawiony wszystko na ultra bez jednej pozycji, która wymagała jakieś absurdalne ilości vRAM. Jeżeli komputer jest dobrze skonfigurowany, nie odpala się nim masa śmieciowych usług i programów to można być mile zaskoczonym. Tak poza tym przypadkowo sprawdziłem sobie ile zżerał ramu - ok 1,5GB. Tak tez w zapasie jeszcze hoho.
Do tego warto sobie zawsze odpalić w jakimś dobrym optymalizatorze do gier/programów typu game booster - nawet jeżeli nie poprawi liczby fps to ustabilizuje grę, zawsze wyłączy trochę usług w tle itd.

Biorę też pod uwagę, że to są pierwsze gry, które chcą być tytułami nowej generacji, nie wykorzystują w pełni nowych silników etc. ale mimo wszystko jeszcze mój "rzęch" daje radę ;) Podejrzewam, że przy LoF będzie podobnie jak z SoM - będzie można ustawić wysokie detale i ew średnie w 2-3 pozycjach. Natomiast już przy takich tytułach jak Wiedźmin 3 będzie trzeba się zastanowić nad generalną wymianą podzespołów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones