PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611122}
8,5 15 504
oceny
8,5 10 1 15504
Mass Effect 3
powrót do forum gry Mass Effect 3

To nie jedyna wada tej szumnie zapowiadanej gry. Już demko prezentowało tragicznie wykonane ruchy postaci, do
czasu premiery ten element nie został naprawiony. Poza tym grafika jest w porównaniu do świetnej 2 po prostu
brzydka (szczególnie fatalnie wyglądają płaskie tła map). Poczułem się też oszukany przez twórców w kwestii
zakończenia, pierwotnie miało być ono sumą wszystkich naszych wyborów z poprzednich części a tak na serio to
jedynie ostatnie trzy minuty są istotne dla końca. Sam motyw żniwiarzy też jest do kitu, że niby przybywają aby
likwidować zaawansowane technologicznie rasy... no prośba, i jeszcze ten irytujący hologram smarkacza, gdzie jakiś
finałowy boss, myślałem ze będę musiał się napierdzielać ze Zwiastunem a tu nic. Nawet DLC z lepszym
zakończeniem nie usatysfakcjonował mnie bo dostałem nieme sceny i jedynie mogę się domyślać co się z kim
stało, a raczej powinniśmy dostać konkretne informacje. Same DLC do tej gry to kolejny dowód na to w jakim
poszanowaniu twórcy mają graczy. Pewnie padło hasło "powycinajcie co ciekawsze fragmenty a potem zrobimy je
płatnymi dodatkami", jedynie ten humorystyczny z klonem jest wart swojej ceny. Co do multi to nie ma co gadać,
zrobiony po macoszemu a sposób zakupów dość irytujący (losowe wybieranie broni). Na koniec dodam że to jedna z
tych gier które wśród recenzentów zbierają niezasłużone laury, przykładem jest CDA gdzie ten tytuł zdobył
maksymalną notę a recenzent nawet słowem nie wspomniał o słabej jakości wykonania (obawiam cię że
czasopismo dostało pokaźną łapówkę od EA). Wysłałem nawet do nich e- maila ale bez odpowiedzi. No cóż jestem
totalnie załamany słabizną a forsę uważam za wyrzuconą w błoto. Co do teorii o indoktrynacji... chyba wymyślili ją
fanboye serii aby usprawiedliwić tak żałosne zakończenie. Tyle.

ocenił(a) grę na 10
pionas666

Oczywiście motyw ze Żniwiarzami głupi. Lepiej, by przybywali by podbić świat, jak w każdym tworze o kosmitach. Chyba troszkę za krótki jesteś, by zrozumieć w pełni tę grę.

Co do twojego zdania o DLC i posiekaniu gry, w pełni się zgadzam.

ocenił(a) grę na 5
transformers

Pierwotna wersja fabuły miała traktować o czarnej materii, w dwójce nawet było o tym wspominane, niestety scenarzysta odszedł a nowy scenariusz wymyślili na szybko. A ty nie mów że jestem za krótki bo moim zdaniem fabuła zwyczajowo ssie, to moje zdanie i nie musisz się rzucać.
P.S. Fabuła zbytnio przypomina takie Dragon Age czy Neverwinter Nights, jest po prostu oklepana (zbierz ekipę i rusz na wroga).

ocenił(a) grę na 10
pionas666

Przepraszam, mam nadzieję, że nie masz mi za złe na to określenie na Ciebie. Może trochę mnie poniosło. :)

ocenił(a) grę na 5
transformers

Ok spoko. Po prostu poczułem się oszukany przez EA, zapowiadano epickie zakończenie na które wpływ miało mieć każde pierdnięcie Sheparda z poprzednich części a ostatecznie kilka ostatnich chwil decyduje o finale. Po prostu czułem się jakbym grał w betę. Sama idea Żniwiarzy może i byłaby zjadliwa gdyby nie to że czuć iż ktoś pisał zmiany scenariusza na kolanie.

ocenił(a) grę na 10
pionas666

Zgadzam się. Ogólnie gra nie powinna mieć tylko trzech części. Od początku narzucono, że ma być to trylogia, ale czy faktycznie było to dobre rozwiązanie? Wszystko moim zdaniem potoczyło się zbyt szybko. No i brak polskiego dubbingu... Dużo osób krytykowało polskich aktorów, ale Amerykanie też dupy nie urywają. Szczególnie, że w dwójce dubbing wyszedł bardzo dobrze. Nowicki jako Shepard, Maleńczuk świetnie swym głosem nadał charakter Bailey'owi. Oczywiście EA idzie w złą stronę, ładować mało hajsu a dużo wyciągnąć. Zero poszanowania, co widać, szczególnie po tym, że jeszcze w dwójce było kilka darmowych DLC dających trochę frajdy, tak teraz już za wszystko trzeba bulić. Dziękuję bardzo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones