PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613111}
8,4 1 139
ocen
8,4 10 1 1139
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
powrót do forum gry Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

Kicha jakich mało

ocenił(a) grę na 5

Wszyscy zachwalają serię Metal Gear Solid, więc trzeba nadrobic zaległości, przeszedłem MGS 1 i byłem pod wrażeniem pomysłów jakie Kojima wprowadził do rozgrywki(nie wyobrażam sobie jaki to musiał byc szał w epoce PS1), fabuła trochę zawiła, ale jakoś ogarnąłem. Kolej na MGS2... od razu zaznaczam, że grałem w MGS2 HD na ps3, moje główne zarzuty wobec tej gry:

1. Beznadziejny główny bohater(Raiden), jego historia z tyłka wyciągnięta po dłuższym graniu, mroczna przeszłośc terefere, jak na osobę z takim zapleczem historycznym to niezła z niego... ciota.
2. Koszmarnie zawiła fabuła, każdy okazuje się podwójnym agentem, miliony złowrogich organizacji, ciągłe twisty fabularne. Nie zrozumcie mnie źle, to są bardzo ciekawe zabiegi, ale tutaj jest ich tyle, że bardzo łatwo się pogubic i patrząc z perspektywy całości zgubic sens całej historii
3. Rose i jej wątek miłosny z Raidenem, rzygac się chce od tego.
4. Otacon po śmierci siostry przybijający grabę ze Snake'm - WTF?!
5. Liquid przejmujący kontrolę nad Ocelotem, przez rękę - WTF?! x2

i 2 NAJGORSZE CECHY GRY!!!!!!!
- Beznadziejne sterowanie, które skutecznie zniechęca do grania
- Paskudna kamera ( w mgs 1 było o wiele lepiej)

Ja rozumiem, że to japońska gra, starałem się byc tolerancyjny (nawet jak Raiden hasał na golasa), ale cholera, często podczas grania byłem zażenowany

Ogólna ocena 5/10, za nietypowe czarne charaktery, bardzo fajny wątek z Arsenal Gear(muzyka, sama lokacja), twisty fabularne na początku jeszcze były ciekawe(późniejsze reakcje to: "Znowu?")

Przechodzę do Snake Eatera, podobno "zjada" tą częśc na śniadanie.

ocenił(a) grę na 8
nikel

Eeeehhh, mam tak samo jak ty....:) Raiden dno, przekombinowana po prostu fabuła, że w pewnym momencie robi się telenowela (ten z tym, tamten z nią a ona z nimi zaś oni z tym pierwszym itd i do bólu..). Pkt 3 to w ogóle padam bo Rose to najgorsze co się wydarzyło w tej grze i można było całość bez niej pociągnąć się zdaje...piona ze Snejem jest jednak ok...wiadomo..koledzy..idziemy na wojnę ..jakoś przeżyłem. Idąc dalej ręka Liquida tak na prawdę nie wnosi nic do gry/fabuły, nie wiem po co ten zabieg, bez sensu po primo a po drugie primo :) po prostu słabe.......kamera i sterowanie mi akurat odpowiadało...elegancko zza ściany się eliminowało śmieci :)... i tez siadam do Snake Eater'a..heheheheh. pzdr jednak 7/10

ocenił(a) grę na 10
nikel

Cicho
Fajna gra

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones