PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663809}
8,1 2 815
ocen
8,1 10 1 2815
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
powrót do forum gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Może ktoś mi podpowiedzieć od której części mam zagrać żeby się nie pogubić? grałem tylko w pierwszą część na PSX ale to było tak dawno że nawet nie pamiętam, więc chciałem sobie odświeżyć, a oprócz tej części w inne nie grałem.

ocenił(a) grę na 9
hgdsti

Jeśli serio zamierzasz przejść wszystkie części, to najlepiej robić to wedle chronologii wydawania:

Metal Gear
Metal Gear 2 Solid Snake
Metal Gear Solid
Metal Gear: Ghost Babel
Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty
Metal Gear Solid 3 Snake Eater
Metal Gear Acid
Metal Gear Solid Portable Ops
Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots
Metal Gear Acid 2
Metal Gear Solid Peace Walker
Metal Gear Rising Revengeance
Metal Gear Solid Ground Zeroes
Metal Gear Solid The Phantom Pain

Choć osobiście uważam, że przechodzenie wszystkich części w tej serii to potężne wyzwanie i praktycznie wszystkie wydania mobilne i 16bitowe można sobie odpuścić. Zamiast pierwszego Solida proponuję też wersję Twin Snakes z poprawioną grafą. Wedle chronologii wydawania nadal:

Metal Gear Solid: Twin Snakes
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
Metal Gear Solid 3: Snake Eater
Metal Gear Solid: Guns of the Patriots
Metal Gear Solid: Peace Walker
Metal Gear Solid: Ground Zeroes
Metal Gear Solid: The Phantom Pain

Jeśli chcesz grać wedle chronologii wydarzeń w świecie gry:

Metal Gear Solid 3: Sake Eater
Metal Gear Solid: Peace Walker
Metal Gear Solid: Ground Zeroes
Metal Gear Solid: The Phantom Pain
Metal Gear Solid: Twin Snakes
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

A jeżeli całe to przedsięwzięcie ma na celu "przygotowanie" się na Phantom Pain, to wystarczy właściwie zagrać wcześniej w "3" (i ewentualnie jeszcze Peace Walker) i Ground Zeroes. Ba, śmiem twierdzić, że jedynie Ground Zeroes jest niezbędne, żeby nie być "pogubionym" w Phantom Pain, bo oba rozgrywają się na długo przed pierwszym Metal Gear'em.

rozkminator

dzięki za dokładną rozpiskę :) ogólnie to mówię o wersjach które wyszły na ps3 w wersji HD, i oczywiście te na ps4, widziałem właśnie że można kupić przez playstation store wszystkie te części, ta 1, 2, 3, 4, i jeszcze Peace Walker, bo jeśli miał bym szukać tego po sklepach to nawet nie wiem czy bym znalazł

ocenił(a) grę na 9
hgdsti

Ja bym powiedział, że najlepiej skupić się ta tych spójnych fabularnie, tj.

Metal Gear
Metal Gear 2: Solid Snake
Metal Gear Solid
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
Metal Gear Solid 3 Snake Eater
Metal Gear Solid Portable Ops (choć to akurat niekoniecznie, bo z niejasnych powodów nie wyszło w wersji remaster na ps3, a jedynie na psp)
Metal Gear Solid: Peace Walker
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
Metal Gear Rising: Revengeance
Metal Gear Solid: Ground Zeroes
Metal Gear Solid: The Phantom Pain

Acid i Babel to zupełnie zbędne pozycje.

ocenił(a) grę na 9
truegod

Portable Ops nie wyszło na PS3 bo nie jest takie znów rewelacyjne... Dużo większym bólem jest brak Twin Snakes na czymkolwiek innym niż Gamecube/Wii

hgdsti

zawsze możesz zainwestować w kolekcje Metal Gear Solid - The Legacy Collection na ps3 na dwóch płytach.

dolin83

no właśnie szukałem ale nigdzie nie ma, muszę chyba na allegro kupić, jedyny sposób :D

hgdsti

zależy czy Ci się spieszy.. na allegro wołają kosmiczne ceny.. i kupując używkę jest chyba prawdopodobieństwo ze ktoś już sciagnął z neta pierwsza część na swoje konto i już na swoje nie ściągniesz..ja wyczaiłem w którymś z polskich sklepów za 180zl nówke, ale musiałem czekać aż pojawi się na stanie w magazynie...

rozkminator

Polecam chronologię wydarzeń...

hgdsti


1964 – Snake Eater
1970 – Portable Ops
1974 – Peace Walker
1975 – Ground Zeroes
1984 – The Phantom Pain
1995 – Metal Gear
1999 – Solid Snake
2005 – Metal Gear Solid
2007/09 – Sons of Liberty
2014 – Guns of the Patriots
2016/18 – Rising: Revengeance

sceptyk

raczej sobie podaruje wersję z 1987, aż tak to mi nie zależy zapoznać się całkowicie. Mam zamiar zagrać w- Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Metal Gear Solid: Peace Walker, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes i oczywiście The Phantom Pain :)

hgdsti

Te snesowe wersje możesz obejrzeć na YT.

hgdsti

Podepnę się do tego tematu z dwoma pytaniami:
MGS 2 - PS2 czy PC?
MGS 3 - Jakie są różnice między Snake Eater a Subsistence?

countdooku86

MGS 2 - PS3
MGS 3 - Snake Eater jest zremasterowane na ps3, a Subsistence nie wiem czym się różni, jest tylko na PS2

hgdsti

Chodzi mi o PS2, nie mam PS3.

countdooku86

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty jest na PS3, chyba że ci chodzi o Metal Gear Solid 2: Substance no to nie ma

ocenił(a) grę na 10
countdooku86

MGS 2 Sons of Liberty na PS2, port na PC byl taki sobie i nie pamietam czy sterowanie bylo przeniesione z pada, MGS 2 Substance to wersja MGS 2 na PC wlasnie wzbogacona o treningowe misje VR.
MGS 3 na PS2 wersja Subsistance ,bo to ulepszona wersja, w dodatku zawiera na 2 plycie pierwsze MG i MG 2 przystosowane do PS2, wiec warto!

ocenił(a) grę na 9
countdooku86

Subsistence ma inną kamerę przede wszystkim

hgdsti

Widzę, że pojawiły się głosy abyś zagrał w The Twin Snakes. Ja bym sobie na Twoim miejscu odpuściła, TTS jest totalną pomyłką i mocno odbiega od klimatu serii. Zresztą nie dziwota, skoro wyszedł za czasów pana Paytona...

ocenił(a) grę na 9
Sonjek

Zdecydowanie Twin snakes jest zbędne w całym tym zestawieniu.

ocenił(a) grę na 9
4cryingwolf

Panowie pomozcie. Nie moge przejsc misji na poczatku. Pisze Locate and recover the Honey Bee i nie moge znalezc tej broni, a przeszukalem juz wedlug mnie wszystko! Z gory dziekuje za pomoc.

ocenił(a) grę na 9
Cristiano87

Wow, dawno nie grałem, ale z tego co pamiętam w tej takiej dolinie, musisz zakraść się głównym wejściem do kompleksu jaskiń, potem idź tak, jak prowadzi Cię ścieżka na górę i podążaj wzdłuż klifu, następnie skręć w lewo i tam spadnij z takiej krawędzi na dół, do tej części jaskini tylko tak się możesz dostać. Splądruj tę część, gdyż jest tam kilka drogich diamentów, następnie odnajdź zejście w dół jaskini. Odnajdziesz tam dużą jaskinię, z dziurą w suficie oraz jeziorem. Splądruj domki, które tam się znajdują. W jednym z tych domków leży Honey Bee, schowany w takiej zielonej skrzyni na broń. Opuść domki i przygotuj się ;)

ocenił(a) grę na 9
Cristiano87

Ach i z tego co pamiętam, jeśli jadąc do punktu na mapie przekraczasz ten wielki most, to o ile nikogo nie zaalarmujesz, to w obozie znajdziesz jeńca, który powinien wskazać Ci chyba dokładniejszą lokalizację i wtedy dostaniesz współrzędne na mapie.

ocenił(a) grę na 9
4cryingwolf

Dzięki :) Bron byla wkomponowana w sciane i wystawal, tylko maly kawalek, ktory byl ledwo widoczny. Stad moje problemy ze znalezieniem broni, ale na szczescie sie udalo :) Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones