PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609211}

Metal Gear Solid

Metaru Gia Soriddo
8,9 5 737
ocen
8,9 10 1 5737
Metal Gear Solid
powrót do forum gry Metal Gear Solid

Wiele słyszałem dobrego o fabule z tej gry. Wypadało by w końcu zagrać w tą grę. Problemem jest, że skradanki bardzo szybko mnie nudzą,
takiego Splinter Cella po prostu nie cierpię, Thief mnie zanudził za szybko. Jedyne wyjątki to Deus Ex: Human Reveletion, którą uwielbiam i
grałem praktycznie 100% na cicho. Tak samo Dishonored gdzie nikogo nie zabiłem.

I czy gra nie jest za długa? Już jestem w tym wieku że mam bardzo malo czasu na gry, tym bardziej na gatunek za którym nie przepadam :)

ocenił(a) grę na 10
robhans

Ciężko mi tę grę bezwarunkowo polecić, bo to jest coś, co się kocha albo nienawidzi. Większość świata ma pozytywną opinię, ale to oczywiście o niczym nie świadczy. Ujmę to tak: na pewno warto ją sprawdzić, choćby jako fenomen.

Fabuła i postacie są wręcz legendarne w świecie gier, ale trzeba mieć specyficzny gust żeby przetrawić połączenie political thrillera, sci-fi, fantasy i telenoweli w wydaniu japońskim. Ja łykam bez popity :). Zwłaszcza postacie się tu wyróżniają, moim zdaniem najlepsza plejada w serii, najbardziej ludzkie portrety jakie Kojima stworzył.

Jeśli chodzi o skradanie, to jak na dzisiejsze czasy jest raczej biedne, ale takie szczególiki jak możliwość podpięcia C4 do pleców strażnika i zdetonowania w wybranym momencie nadal są rzadko spotykane. MGS zawsze polegał na wolności stylu gry, choć jazda na Rambo często źle się kończy (co nie znaczy, że się nie da).
Pod względem gameplay'u chyba najlepiej przetrwały próbę czasu walki z bossami. Nadal je uwielbiam, prostota gry wcale im nie ujmuje. No, może pierwsza walka jest trochę przeciętna, pojedynki snajperskie to też już relikt dawnej epoki, ale reszta ciągle daje radę.

Na koniec czas gry: nie więcej niż 8h. Wydaje mi się, że 6h starcza spokojnie. Kolejne podejścia, jak już wie się, co się robi, to koło 4h. Warto, bo są 2 zakończenia ;)

ocenił(a) grę na 10
racher

Gra wyszła również na konsolę Nintendo GameCube jako remake studia Silicon Knights. Założyłem stronkę dla gry MGS The Twin Snakes parę miechów temu i nadal nikt z adminów nie zechciał zatwierdzić mojej propozycji, dlatego nie ma co szukać stronki poświęconej tej grze. Polecam za to stronkę na gamefaqs:

http://www.gamefaqs.com/gamecube/589712-metal-gear-solid-the-twin-snakes/images

niestety gamespot równie obszerny w wiedze o grach z nowym interfejsem stracił na przejżyctości. Zapraszam również do poczytania wrażeń z gameplaya:

http://pan-nie-pospolity.blogspot.com/2014/02/metal-gear-solid-czyli-ballada-o_1 2.html

ocenił(a) grę na 10
racher

Własnie przeszedłem gre, i nie przypinalem nikomu c4 do plecow. W ogole widze, ze nie uzylem kilku itemow wcale. Gra na kilka razy jak widac :))

ocenił(a) grę na 10
robhans

Gra jest warta przejścia, chociażby ze względu na rewelacyjny gameplay oraz filmowy odbiór jaki ten tytuł prezentuje. Gra nie trwa długo gdy zna się poszczególne rozwiązania dla mapy.

Polecam zajrzeć na opis wrażeń z gry MGS

http://pan-nie-pospolity.blogspot.com/2014/02/metal-gear-solid-czyli-ballada-o.h tml

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones