PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609211}

Metal Gear Solid

Metaru Gia Soriddo
8,9 5 738
ocen
8,9 10 1 5738
Metal Gear Solid
powrót do forum gry Metal Gear Solid

Gra kultowa!! Nie wiem nawet co pisać, bo kto grał zrozumie mnie w 100%. Fabuła, postacie, muzyka, klimat...wszystko w tej grze daje graczowi w pysk z otwartej ręki. I jeszcze jedna sprawa, formalna tym razem....szanowna redakcjo, MGS pierwotnie wyszedł na konsolę PSX, a potem dopiero na PC. Premiera odbyła się w 1998 roku. Proszę to poprawić.

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Podpisuje się. Słucham soundtacku do dnia dzisiejszego.

djadamus

Dokladnie! Soundtrack to mistrzostwo!

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Popieram, gra przecudowna. No i oczywiście że najpierw była na PSX-ie, zakładają dział odpowiedzialny za gry i od razu takie babole.

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Tego co przeżyłem przy tej grze, nie da się opisać słowami.
Grę tą mam do dnia dzisiejszego a niektóre utwory nawet teraz są na mojej mp3.
Przegenialne dzieło.

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Seria MGS to chyba najbardziej filmowa gra :) Grałem na PSX i to moja ulubiona gra , najlepsza w jaką grałem :)

ocenił(a) grę na 9
pablo82

Dodaj do tego kultowe nowatorstwo jak na tamte czasy :)

pablo82

Meryl Silverburgh: Then you can shoot me.
Solid Snake: I don't like to waste bullets.

Cudowna gra!

SCOrpion_

Jedyna gra gdzie przechodząc ją 2 i 3 raz czułem że gram tak jak za 1-szym razem :)

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Gra jest petardystyczna.
Sam już nie wiem ile razy ją przeszedłem.
Prawdziwa gra.

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Wtedy najlepsza gra na świecie! Na PS1 to było arcydzieło.

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Gra nie powtarzalna. Szczery sentyment. Najlepsze chwile. Mozna by pisac i pisac.
Gra na ktora nie da sie powiedziec nic zlego.
MGSa nie da sie porównac z zadna inną. Macie takie same wrazenie? Porównalbys do hitów ktore zbieraja takze dobre oceny ale zeby porownac nie da rady. Ja przynajmniej mam takie odczucie. Gra nie do ruszenia.

ocenił(a) grę na 10
BioHay

Masz racje, nie można porównać jej z żadną inną. Klimat jest jedyny w swoim rodzaju, do tego świetna jak na tamte czasy i platformę grafika, mnóstwo detali których w innych grach jeszcze wtedy nie było, jak np. włączająca się suszarka do rąk w łazience po podejściu do niej, możliwość przejścia bez ugryzienia koło wilków po schowaniu się w obsikany przez wilka karton czy widok z oczu Psycho Mantisa po zmianie portu od pada. No i muzyka, słucham jej do dziś.Ta gra zostawia swój ślad w psychice.

ocenił(a) grę na 10
BioHay

"Gra na ktora nie da sie powiedziec nic zlego. "

Dokładnie, dla mnie jest w TOP 3 wszech czasów, i tak jak napisałeś, po prostu nie ma się do czego doczepić, można się zastanawiać nawet godzinę i nic nie przychodzi do głowy :) Dla mnie powinna być znacznie wyżej w rankingu, choć i tak w czasach Cod'ów i innych wynalazków, oraz ponad dekady od premiery kopie dupę .

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Absolutne dzieło sztuki i najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem (zaraz obok stoi Shenmue). Remake na GameCube'a (The Twin Snakes) wg mnie nie miał już tego klimatu, ale za to cutscenki wgniatały w fotel.

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Podpisuję się rękami i nogami!!!!!

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Na psx nie dało sie zrobić lepszej gry niż MGS ponieważ ówczesne możliwości sprzętowe na to nie pozwalały a ta gra wycisnęła wszystkie soki z szaraka jakie można było by wycisnąć gra po prostu zabija niesamowitą fabułą, klimatem, dialogami, głosami bohaterów - super zagranymi, muzyką, gracz utożsamia się z głównym bohaterem a to już jest moi drodzy sztuka którą autor tworzył aż do ostatniej 4 części (dla niektórych 2 cześć może za taką nie uchodzić). Ta gra ta seria jest wielka i cieszę się że miałem i nadal mam zaszczyt w to pykać. Cała fabuła tej opowieści to mistrzostwo świata. Amen !!

nisaki

A mnie znudziła....

ocenił(a) grę na 10
wik1992

Nie każdemu Bozia dała rozum... Sory ale nic innego nie mogłem napisać. Bo niby co? Nie napisałeś nic do czego możnaby się odnieść. Ale takie zdawkowe wypowiedzi mnie wnerwiają! To tak jak ja bym wszedł do kościoła i zaczął krzyczeć "Ave Satan". Na h.u.j. to komu???

Metal_Gear

Po prostu to nie gra dla mnie... Nie wiem jak to nazwać,nudziło mi się przy tej grze i już.... Grałem ostatnio w tę grę jakieś 4 lata temu więc może byłem jeszcze za młody żeby zrozumieć "geniusz" tej gry... Niedługo ją sobie przypomnę i wtedy dam ocenę ;]

wik1992

Sory,pomyliłem gry... Chodziło mi o MGS 3 ;]
Metal_Gear -->sądząc po nicku wiadomo,że będziesz tej gry bronił jak nie wiem co,ale mi Ona nie podoba... Fabuła słaba,gameplay średniawy i wszystko nudne jak flaki z olejem...

ocenił(a) grę na 10
wik1992

W MGS 3 nie grałem więc się nie wypowiem... Co do pierwszej części: Ta gra opowiada świetną historię i właśnie "dzięki temu" jest dla mnie number uno. Żałuje że nie wyszła po polsku, bo przez to wielu Polaków jej nie poznało.

pablo82

Ach, pierwszy MGS. Piekny soundtrack, wspaniala fabula, mistrzowski glos Snake'a. Czego chciec wiecej od gry? Podobnie jak kilka osob tutaj, do dnia dzisiejszego slucham muzyki z tej gry. Sporo wspomnien mam zwiazanych z ta gra, pamietam jak z bratem sie meczylismy na japonskiej wersji. Stare dobre czasy. A psycho mantisa to dobry tydzien przechodzilismy :D

ocenił(a) grę na 10
annihiluzz

Ano święta prawda, takich emocji jak ten tytuł nie dostarczy mi już żadna gra, to co reprezentował Metal to był po prostu przełom, wszystkie nowe gry powielają w mniejszym lub większym stopniu pomysły MGS'a. Gierę będę pamiętał do usranej śmierci mimo że minęło ponad 10 lat od premiery.

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Co tu dużo pisać solidu snejku.
Jedna z lepszych gier ever.

ocenił(a) grę na 10
pablo82

Intruder 2 Cavern Warhead Rex's Liar trzy najlepsze wedlug mnie kawalki z soundtracku :)

ocenił(a) grę na 10
makaveli1983

Rex's Liar cały czas mi chodzą ciary po plecach, jak się Metala zobaczyło, nie wiem czy kiedykolwiek później mi tak kopara opadła jak wtedy xD. Motyw z menu głównego też jest ponadczasowy.

ocenił(a) grę na 10
mendey

Dokladnie nawet wejsciowka byla kozacka,przy logo konami niby krotka nutka ale klimatyczna:)

makaveli1983

aż się łezka w oku kręci, tych chwil nikt nam nie odbierze, a Ci co nie grali w nią w tych czasach nigdy tego nie zrozumieją podobnie jak z innymi grami!

ocenił(a) grę na 10
poloos

ja byłem swirem na temat tej sagi ,rozrysywąłem na bloku kazdy element jak najszybciej przejsc cos koło 2 h przeszedłem albo nawet ponizej(nie skłamie jezeli powiem ze ją przeszedłem więcej jak z 50 razy głownie na psx ale na pc tez kilkanascie przejsc miałem chyba sie rózniły tylko grafiką i tym ze w psx tzreba było przepinac pada w walce z psycho mantisem ) ,kupiłem za 1600zł ps 3 jak tylko usłyszałem ze wyszedł metal 4 (mimo ze to były oszczednosci z kilku lat,bo nie pracowałem) kupiłem nawet unikatową ksiązke kurde nie pamietam jej tytułu tam była fajna opowiesc o metalu i cała masa trików typu smierc Meryl czy Octokana(doktorka) i inne triki które są dostępne na necie ale wtedy tak internetu nie było sie chodziło do kafejek, ta gra jest najlepsza grą na swiecie a ta saga wymiata wszystkie inne (grałem praktycznie na kazdej konsoli i w multum tytułów ale metal je przebija )METAL GEAR SOLID THE BEST nie powiem bo 2,3 swietne i 4 powrót do sceneri z jedynki opadła mi szczęka maskara mistrzostwo ,kiedys kupie sobie psx znów i metala bo w tej grze jestem zakochany

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones