PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611569}
7,6 8 187
ocen
7,6 10 1 8187
Metro 2033
powrót do forum gry Metro 2033

Jak się nazywa taki typ zegarka jak w grze, który ma wbudowany stoper wsteczny ? Są takie w
produkcji ?

T_A_B_A_S_K_O

Funkcja wstecznego stopera to "Timer", większość zegarków Casio ją posiada.

ocenił(a) grę na 6
rafib1975

Tylko ze szkoda, bo zegarki Casio to zegarki KWARCOWE (czyli cyfrowe) a jako takie w promieniowaniu albo będą działać wadliwie albo WCALE (promieniowanie wybija elektrony z bramek tranzystorowych w mikroukładach scalonych) i taki zegarek bedzie się spózniał, spieszył albo w ogole odstawiał cyrki. Fajnie by było gdybyś napisał o takim zegarku mechanicznym. Takiemu promieniowanie nie przeszkadza.

Floyt

Ale wiesz, że są zegarki kwarcowe z dozymetrem. Więc taki zegarek musi także posiadać odpowiednie zabezpieczenia.

ocenił(a) grę na 6
rafib1975

Jeśli jest to zegarek posiadający odpowiednie osłony to okej. Ale tutaj mówimy o świecie w którym z dnia na dzień na łeb spada bomba atomowa, a wykorzystywane jest to co masz pod ręką. Przy takim stopniu radiacji jaki mamy pokazany w grze (moja luzna interpretacja bo liczników tam nie ma, a w fabule konkretne wartosci również one nie padają) zwykłe zegarki casio (oraz inne kwarce) lezące w sklepach nie miały by prawa poprawnie działać. Nie mówiąc o tym że wiekszość z nich działa na baterii CR2032(taka sama masz w stacjonarnym kompie do podtrzymania ustawień CMOS) a dostanie takiej po 20 latach od atomowego holokaustu jest awykonalne. Raz ze po takim czasie była by niezdatna do uzycia, dwa ze to raczej typ dosyć specjalistyczny i w byle sklepie go nie znajdziesz, a bieganie po powieszchni w poszukiwaniu raczej w swiecie metro nie wchodzi w rachubę.

Floyt

Słuchaj sam się z lekka doczepiłeś do mojej wypowiedzi. Teraz piszesz, że nie będziesz wtedy latał po sklepach na powierzchni. To co za różnica jakbym ci dał przykład zegarka Tag Heuer czy Breitling z limitowanej edycji, a ten o którym wspomniałem z dozymetrem. Tak czy tak, w takich czasach będziesz miał więcej zmartwień niż zegarek, chyba że umówiłeś się z nią na dziewiątą :)
Ja początkowo odpowiedziałem kolesiowi o takiej funkcji i jakie zegarki je posiadają, nie brałem pod uwagę czasów apokalipsy.

ocenił(a) grę na 6
rafib1975

No czepiłem się, bo koleś pyta o zegarek stosowny do takiej sytuacji, w konkretnym uniwersum, a ty dajesz mu pierwszy lepszy zegarek Casio który w takiej sytuacji działał po prostu nie będzie - ergo - twoja odpowiedź jest połowiczna jeśli nie po prostu bezsensowna.
A nawet jeśli nie pyta w kontekście świata metro, to z tego co mi wiadomo zegarki Casio które mają cyferblaty nie mają funkcji timera (chyba że mi o czymś nie wiadomo).
>Teraz piszesz, że nie będziesz wtedy latał po sklepach na powierzchni.
Zegarek mechaniczny znajdziesz na półce w większości sklepów i galerii. Jest ogromna różnica miedzy lataniem po zdewastowanym, napromieniowanym i groznym miescie za baterią do Casio ktory i tak dzialac nie bedzie(za bateria której i tak nie znajdziesz sprawnej jak jakims cudem znajdziesz :)), a zabraniem na szybko zegarka mechanicznego z półki w pierwszym lepszym zegarmistrzowskim, czy jubilerze, przemykając ukradkiem pomiedzy budynkami unikając mutantów.
>Tak czy tak, w takich czasach będziesz miał więcej zmartwień niż zegarek, chyba że umówiłeś się z nią na dziewiątą :)
No to myslisz bardzo płytko i krótkowzrocznie. Bo zasadniczo wiecej drapiezników bedzie polować w nocy i wykorzystywać to jako zaletę niż za dnia. A zegarek gdy jesteś w metrze jest jedynym sposobem określenia czy na powierzchni jest dzień czy noc.
Naprawdę chcesz dalej toczyć tą polemikę, czy wolisz po prostu napisać że to co dałeś z początku jest lekko bez sensu?

Floyt

Nie jest bezsensu, to raczej twoje czepianie takowe jest.
Koleś zapytał:"Jak się nazywa taki typ zegarka jak w grze, który ma wbudowany stoper wsteczny ? Są takie w produkcji ?". Ja dałem konkretną odpowiedź co to za funkcja oraz, że są i jakiej marki. Gdzie on napisał, że chodzi mu jakieś konkretne czasy?
- "Zegarek mechaniczny znajdziesz na półce w większości sklepów i galerii" - tak znajdziesz ale jest temat o zegarek z wstecznym odliczaniem, a nie o bądź jaki zegarek.

ocenił(a) grę na 6
rafib1975

Zatem zostawmy ten temat - gość dostał odpowiedz, a ja powstrzymam sie od puryzmu i czepialstwa :)

Floyt

Okej można zamknąć temat, nie ma o co się kłócić.
Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 6
rafib1975

PS.
>To co za różnica jakbym ci dał przykład zegarka Tag Heuer czy Breitling
Roznica w:
+Trwałości (Casio to nie szczyty jakości i wytrzymałości poza G-Shockiem który tutaj w rachubę nie wchodzi)
+Sposobie (i możliwosci) zasilania
+Sposobie działania
+Dokładności (co bardzo istotne, bo o synchronizacji z zegarem atomowym możesz zapomnieć i praktycznie przez kolejne setki lat to jedyny wyznacznik "prawdziwego" czasu i godziny)
+Tym czy działać w ogóle będzie
... i za pewne jeszcze paru innych rzeczach o których teraz myśleć mi się po prostu nie chce bo jestem głodny i ide na obiad. :)

Floyt

Ty chcesz na siłę coś udowodnić czy co?
Czemu cytując mnie, nie dałaś całego zdania?
Uważasz, że tak markowe zegarki jak Tag Heuer czy Breitling kupisz w byle galerii czy zegarmistrzu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones