PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837458}
6,6 30
ocen
6,6 10 1 30
NHL 20
powrót do forum gry NHL 20

Jak w tytule. Niestety wszystkie gry EA tak mają. Na niższych poziomach trudności jeszcze ujdzie, ale na wyższych rozgrywka staje się kompletnie nierealna, wręcz groteskowa. Przeskok z semi-pro na pro jest kolosalny.

AI przechwyca niemal każde podanie (a z kolei celność jego podań to =>90 procent), jest zawsze tam, gdzie staram się podać, przewiduje każdy mój ruch, co jest wręcz śmieszne. Jest 5 razy szybszy w podaniach, wyjściach do kontry, zamek rozgrywa tak, że trudno zorientować się, gdzie jest krążek. Do tego te kretyńska liczba kar nie wiadomo skąd, każda próba wybrania krążka kończy się ławką kar, podczas gdy komputer czyściutko kradnie ci krążek (chyba jeszcze nie zdarzyło mi się, by komputer mnie zahaczył). Gdy próbuję się pilnować, to karę popełni inny mój zawodnik. A gdy AI gra w przewadze, to właściwie mamy gola, bo nagle zaczyna grać 5 razy lepiej, a ty co najmniej 2 razy gorzej. Można łatwo przewidzieć, kiedy komputer strzeli bramkę, ale odnoszę wrażenie, że nic się nie da z tym zrobić. Bramkarz przeciwnika jest fenomenalny, a twój puszcza krążek między parkanami w kluczowym momencie, szczególnie w ostatniej minucie, albo odbija przed siebie, żeby rywal mógł sobie wbić gola do pustej bramki. Trudno oprzeć się wrażeniu, że nie ma się kontroli nad tym, co się dzieje na lodowisku, że wszystko jest przypadkowe. Można grać wspaniale i wygrać, a w kolejnym meczu, mimo że w mojej grze nic się nie zmieniło, dostaje baty, bo komputer tak zdecydował.

Gra w pewnym momencie staje się nierzeczywista i to bardzo irytuje. Jest skonstruowana, żeby oddać "rzeczywisty" obraz ligi, czyli taki, że nie można przecież wygrać każdego meczu, że co 3. lub 4. trzeba jednak, mimo wszystko, przegrać. I to widać, gdy przerwie się mecz i zacznie go od nowa. Sytuacja na lodowisku zmienia się wtedy diametralnie - nagle twoi zawodnicy trafiają, strzelasz 5 czy 7 bramek, podczas gdy mecz wcześniej z tym samym rywalem, na tym samym lodowisku przegrałeś do 0. Kompletny przypadek rządzi wynikami, chyba że jesteś maniakiem i grasz codziennie po 10 godzin, ucząc się wszystkich zwodów i tricków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones