PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744637}
8,5 1 717
ocen
8,5 10 1 1717
NieR: Automata
powrót do forum gry NieR: Automata

Podobało mi się dosłownie wszystko, od mechaniki walki po fabułę i (oryginalne) głosy.
Dość mocno się rozpisałem u siebie.
Obszerna recenzja z obrazkami i opisem niemal każdego aspektu gry:
https://rascal.pl/anime-manga-japonia/nier-automata-2017-recenzja/

rascal0pl

Czytałam recenzję i mam kilka pytań.
Po pierwsze jestem ciekawa, czy można przeskakiwać pomiędzy postaciami podczas gry, czy przez cały czas gra się tylko 2B?
Zamierzałam grać na komputerze, nie na ps, czy to sprawi, że rozgrywka będzie gorsza?
I przepraszam za tak bardzo podstawowe pytanie debila ale czy gra jest single player, czy multiplayer, bo wspominałeś o tym, że inni gracze widzą nasze ciało, a dotychczas nier jawił mi się raczej jako gra single player.

ocenił(a) grę na 10
Chantoria

Single Player z małymi elementami multi. Nie przejdziesz także ostatniego zakończenia bez pomocy ludzi (wystarczy być online), ale więcej spoilerów tutaj nie będę robił.
Ja grałem na PC. Raczej gorsza nie będzie, grafika pewnir nawet jest lepsza. Ale polecam granie na padzie, na klawiaturze to będzie horror.
Gra ma kilka zakończeń, w każdej części gry grasz inna postacią i nie możesz jej zmienić. Każde głównie zakończenie jest cholernie ważne. Nie poznasz całej histori (i jej fenomenalnego zakończenia) bez wcześniejszego odblokowania innych zakończeń.
Po przejściu gry odblokowuje się tryb wyboru rozdziału I tam możesz wybrać dowolny moment gry z kluczowymi zadaniami. Dzięki temu możesz porobić side questy, których nie zrobiłaś podczas gry.

rascal0pl

Dziękuję za odpowiedź :D.

rascal0pl

Jeżeli Ty to propsujesz, to chyba faktycznie trzeba się skusić :))
Czytałam recenzję i również jest zachęcająca :)

Jak wygląda sprawa tłumaczenia gry? Czy do dubbingu Oryginalnego można dopasować Polskie napisy z PRAWDZIWYM tłumaczeniem ?

ocenił(a) grę na 10
FleeSoul

Ta gra nie ma polskiego tłumaczenia :) No chyba, że ktoś przetłumaczył, w co wątpię, bo dialogów jest od groma (a jak nawet, to i tak pewno z angielskiego tłumaczone było, więc... :P). A co do angielskiego tłumaczenia - wypunktowałem sporo rzeczy, które mi się nie podobały, ale patrząc przez pryzmat innych tłumaczeń gier japońskich - i tak nie ma AŻ TAK źle ;)

rascal0pl

Z angielskiego i tak zbyt wiele bym nie zrozumiała, bo jestem noga z języków ;/
Ale na przykładzie oglądania samych anime i rozumienia niektórych dialogów wiem jak błędne są Polskie napisy... No cóż, chyba jestem zmuszona w końcu zabrać się za naukę Japońskiego, a dopiero później korzystać z takich przyjemności ;)

ocenił(a) grę na 10
FleeSoul

Z tego samego założenia wychodzę i takich bardziej sięgających w kulturę Japonii gier nie ruszam inaczej niż w oryginale, chyba, że dostępne jest jakieś dobre fanowskie tłumaczenie. A japoński jest bardzo przyjemny (choć czasochłonny) w nauce. Szczególnie jak się "czuje" ten język.

rascal0pl

Nawiązując do języków, aż mnie intryguje jak Netflix zrobi Wiedźmina, gdzie dialogi i kultura słowiańska ma duże znaczenie, a pozostaje we mnie strach że Amerykańce to zepsują.
Ale to już tak odchodząc od tematu gry ^^

Grę będę miała na oku i mam nadzieję że podszkolę się w Japońskim na tyle bym zdążyła jeszcze czerpać z niej przyjemność.


pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
FleeSoul

Ja bym tam na Amerykanów nie liczył :) Wizualnie może będzie ok, ale o resztę mam spore obawy. Jeśli chodzi o grę - z tego co mi wiadomo, była tłumaczona bardzo wiernie na inne języki i ludziom się to naprawdę podobało.

Pozdrawiam ;)

rascal0pl

Hmm zobaczymy. Chociaż jak oglądam Polskie Legendy, kurde! Polacy byliby w stanie TO zrobić!

ocenił(a) grę na 10
FleeSoul

Owszem, ale Netfilx ma niesamowitą siłę przebicia na świecie i głównie o to się chyba rozchodzi.

rascal0pl

Zgadzam się w 100%
Ale ile bym dała by Wiedźmin tak jak gra był stworzony przez Polaków nawet kosztem że będzie trochę gorszy:-\

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones