PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767670}
7,2 834
oceny
7,2 10 1 834
Observer
powrót do forum gry Observer

Znowu to studio zżyna z czego może i mamy tu efekt połączenia tego kultowego filmu (pewnie autoreklama z powodu kontynuacji czyli Blade Runner 2049) i tak jak w przypadku Layers of Fear, która czerpała głównie z Amnesii, tak tutaj jest sporo rozwiązań z kolejnej ich gry czyli Somy. Jak widać polskie studio upodobało sobie gry Frictional Games, niedoścignionego twórce horrorów ostatnich lat. Do tego jako, że to polska gra to jest sporo nawiązań do polskiej wybietnej książki Janusza Zajdla, Limes Inferior.

ocenił(a) grę na 7
_Bunuel_

Layers of Fear nie ma zbyt wiele z Amnesii. Jeśli chodzi o lokacje to możesz mieć trochę racji, ale klimat i mechanika są trochę inne. Ja zbyt dużo podobieństwa nie widzę, poza tym, że to ten sam gatunek.

ocenił(a) grę na 10
_Bunuel_

Nie zżyna, tylko się inspiruje. Tak działa sztuka.

_Bunuel_

Cześć, mógłbym poprosić o wskazanie tych nawiązań do Limes inferior? Czytałem powieść Zajdla, grę skończyłem jakiś czas temu, a cholera bezpośrednich cytatów i nawiązań nie uświadczyłem :/

ocenił(a) grę na 7
_Bunuel_

Brakuje tylko żebyś wskazał że zżyna z ghost in the shell i głupota dopełniona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones