PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611200}
8,3 964
oceny
8,3 10 1 964
Operation Flashpoint: Cold War Crisis
powrót do forum gry Operation Flashpoint: Cold War Crisis

Panowie z Bohemia/Codemasters odwalili kawał ogromnej roboty!

W końcu gra, gdzie jak dostaniesz kulkę w głowę, to giniesz a nie odbiera Ci 50% healtha... w
końcu gra, w której można zginąć uderzając Skodą w drzewo... no i w końcu gra, gdzie mapa jest
ogromna i NAPRAWDĘ masz uczucie zagrożenia uciekając w las przed Ruskimi!

PS. Scena, gdy nie udało mi się ukończyć ostatniej misji i zobaczyłem Nogovo w grzybie bomby
atomowej - majstersztyk!

ocenił(a) grę na 10

Zgadzam się w 100 %.
A odgłos zbliżających się czołgów, aż ciarki przechodzą,

użytkownik usunięty
hanscolo

Dokładnie... skrzypienie T72, albo dźwięk diesla BMP...
Te ostrzeżenia:
"12 o'clock - enemy - BMP - 2 hundred"
"10 o'clock - enemy - T72 - 5 hundred"...

ocenił(a) grę na 6

Jakby nie okropna dynamika gry to bym się zastanowił nad wyższą oceną.

Przypomniales mi jedyny mankament gry. W chyba każdej misji masz ograniczone pole dzialania. Pamietam ,ze nie raz mi to bruździło w mojej strategii.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Tzn? Jak ograniczone?

Normalnie. Obszar dzialania w misjach jest duży ,ale jeśli wyjdziesz poza pewien obszar to misja kończy sie niepowodzeniem.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Ale to oznacza, że zanim wyjdziesz poza obszar musisz jechać wiele km... Bo to jest naprawdę DUŻY obszar, a nie GTA :)

To zależy. W niektórych misjach obszar dostępny jest maly. Np w akcjach sabotazowych.
Chyba tylko w misjach typu tej gdzie musisz uciec z terenu wroga bo sie zgubiles i dotrzec do swoich masz nieograniczony obszar. Chociaz tez głowy nie dam. Swoja droga w tej misji tak kombinowalem ze na liczniku mi sie uzbieralo o ile dobrze pamietam 45-48 ustrzelonych wrogów. To mój niezamierzony rekord bo kto gral ten wie ,ze w tej grze jest to niespotykane. Ale wtedy gralem tak nalogowo ,ze potrafilem ze snajperki ustrzelić biegnący zlepek doslownie kilku pikseli. A to tez nie jest proste.
Z reszta nic w tym symulatorze nie jest proste. Pamietam ,ze zacinalem sie na jednej misji zawsze bo nie moglem ogarnąć jak wydac jakieś tam rozkazy.
Ale co do tematu, wydaje mi sie ,ze im bardziej konkretna jest misja tym mniejszy obszar dzialania a im mniej konkretna Np.ucieczka po pojmaniu przez rusków (trzeba uciec helikopterem) tym większy.

Ottiss14

Co do snajperki dodam by podkreślić genialność tej gry ,ze strzelając na duże odleglosci trzeba brać pod uwagę prędkość poruszania sie celu ,opadanie kuli i opóźnienie. Mało tego. Kula tak traci na prędkości ,ze dalekie cele trzeba trafic zazwyczaj kilka razy czasem nawet trzy by wyrządzić śmiertelne rany w organizmie.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Dokładnie... i to mi się podobało w tej grze. Ten realizm i to, że jak uciekałeś w lesie to naprawdę miałeś poczucie zagrożenia, bo jeden głupi ruch i Rosjanie sprzątali Cię jak chcieli... jak w życiu :)

Najpiekniejsze w calym OFP bylo poruszanie się pojazdami. Najbardziej zaje*bista rzecz to otworzenie edytora i spelnianie marzen. Mozna doświadczyć jak to jest byc pasażerem smiglowca , postrzelać z ckmu ,popatrzec przez okienko ,albo przez otwarte drzwi. Siedziec i podziwiac widoki jadąc jeepem. Mozna sciagnac nowe mapy i pojazdy ,gralem Np na mapie inspirowanej serialem Airwolf i latalem przepięknie odwzorowanym helikopterem Airwolf. Mozna zmieniać siedzenia i zobaczyć jak to jest leciec legendarnym Hueyem ,albo siedziec w pojeździe opancerzonym ,transporterze ,ciężarówce ,czy mysliwcu. Ta gra spelnia marzenia. Ja potrafilem godzinami latać po mapie smiglowcem ,wydawac rozkazy pilotowi i podziwiac widoki. Marzy mi sie dobry kompletny mod z misjami w klimatach wietnamu.

ocenił(a) grę na 10
Ottiss14

Do OFP, podobno, powstała największa ilość addonów i modów

ocenił(a) grę na 10
Ottiss14

Co do strzelania ze snajperki (dużo z niej strzelałem, był moim atutem :)) to mogę dodać iż oprócz tego co wymieniłeś, również na poziomie trudności Veteran wpływał na pocisk WIATR! Czasami oddanie dalekiego strzału graniczyło z cudem :) ale właśnie to się nazywa Arcydzieło :)

ocenił(a) grę na 10
Ottiss14

Zwykle dotyczy do rozległego obszaru kilku kilometrów, w praktyce jednak kilkaset metrów wystarczy na okrążenie przeciwnika. No chyba,że mam do czynienia z misjami typu Hind Attack lub Pathfinder

katedra

No tak ,ale gorzej jak chcesz porwać jakiś pojazd zamiast leciec w linii prostej na piechotę.

ocenił(a) grę na 10
Ottiss14

W wielu misjach nie potrzeba aż tak wielkiej swobody. W edytorze można przetestować osiągi otwartego świata, chociaż zwykle niewiele trzeba. No bo, co to za przyjemność jeździć po pustych terenach, gdzie nie widać ani nie słychać żadnego Ruchola

katedra

No żeby przejść misje nie potrzeba aż tyle miejsca ,ale żeby przejść tak jak sobie wymyślisz juz tak. Ja sobie kiedyś posciagalem co fajniejsze mapy do OFP i urzadzilem cala mapę ,żeby mieć co oglądać latając smiglowcem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones