PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611265}

Penumbra: Czarna plaga

Penumbra: Black plague
8,0 1 184
oceny
8,0 10 1 1184
Penumbra: Czarna plaga
powrót do forum gry Penumbra: Czarna plaga

Ukończyłem dziś "Czarną Plagę" i... jestem nieco zmieszany... "Overture" miało klimat, fabuła owszem - też była ważna ale... czegoś zabrakło... W jedynce mogę powiedzieć, że bałem się następnego kroku... Tutaj pochłaniała mnie historia i raczej wiedząc, co może spotkać Phillipa i tak gnałem dalej będąc ciekawym jego dalszych losów... Gra ma jednak autentycznie momenty, w których idzie się przestraszyć. Walka ze ściennym robalem, ataki niewidzialnych psów w finałowej lokacji, czy wreszcie halucynacje Clarence'a dodawały tu naprawdę niezwykłej atmosfery zagrożenia i walki o przetrwanie. Zagadki w drugiej części, a raczej ich poziom trudności, poszedł w górę i to na bardzo duży plus. Z kolei pozbawienie bohatera arsenału miało dać poczucie większego zagrożenia - tymczasem ucieczki przed tuurngaitami są dość łatwe i aż dziw bierze, że tak Frictionale do tego podeszli, no ale cóż... Zakończenie trochę też przekombinowane, ale to można wybaczyć. Ogólnie narracyjnie jest lepiej niż w jedynce, natomiast trochę gorzej ze straszeniem, ale to moje subiektywne odczucia.

Na marginesie, minusowo wypada też polonizacja. Clarence "po naszemu" brzmi trochę sztucznie. W oryginale brzmiał o wiele lepiej. Więc cytując bohatera tej opowieści - "nie popełnijcie tych samych błędów co ja" i grajcie jak już z polonizacją kinową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones