PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679552}

Persona 5

Shin Megami Tensei: Persona 5
8,9 941
ocen
8,9 10 1 941
Persona 5
powrót do forum gry Persona 5

Wylewają ostatnie soki, żeby pisać/kręcić artykuły, recenzje itd. o ciekawych grach z ciekawymi mechanikami, podczas gdy 95% użytkowników tego portalu najchętniej oglądałoby materiały o wiedźminie, gotiku, gjetea, batelfildzie i o innych przejedzonych barachłach tego typu.

Podobny los spotka pewnie też tą grę i pod recenzją nie pojawią się żadne komentarze - co najwyżej coś w stylu "bendzie na pece?" "kiedy crack?"

Żeby nie było offtopu - zamówiłem sobie edycję "Take your heart" z zavvi. Jeśli również jesteście zainteresowani zakupem, to po wpisaniu kodu WELCOME dostajecie 10% zniżki na pierwsze zakupy - zapłacicie wtedy 67 szterlingów z darmową wysyłką.

ocenił(a) grę na 5
madrok_626

Wielkie dzięki za informację.
I niestety masz sporo racji...

madrok_626

Dobra dobra masz trochę racji Ale Wiedzmina i PC to ty szanuj xD

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

80+ godzin, true ending. Jedna z najlepszych gier wszech czasów.
Seria ma tendencję zwyżkową, więc boję się pomyśleć jak dobra będzie Persona 6.

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

Ja im współczuje, że cały czas oglądają chińskie bajeczki. Tylko konsole azjatyckie mario, nintendo, ewentualnie ps4. Nic o Xboxie czy Pc. W Mario to ja grałem w podstawówce i bajki oglądałem. Ja rozumiem parę informacji o tych grał, ale nie cały czas. Widocznie robią to pod siebie, a nie użytkowników filmbewu, dlatego tak małe zainteresowanie.

jukatos

Jaranie sie wiedzminem to pedalstwo, a wiedzmin i wiedzmin to ciota i ch*j

madrok_626

A tak na serio to... co tu o Xboxie mówić? Teraz jest w sumie tym samym co PC, a na PC praktycznie nie wychodzi praktycznie NIC (eksluzywnego) godnego napisania artykułu - ostatnio tylko o Civilization 6 się gdzieś zaplątał, a o najważniejszych multiplatformach są jakieś newsy. Chyba nie spowdziewasz się, że będą tu artykuły o gunwo-podzespołach jak na benchmarku?

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

Forza Horizon 3 i seria halo x-box, a typowo na PC playerunknown's battlegrounds, którą za wczesną wersję kupiło już 3 mln ludzi. Jeszcze o bogatej scenie e-sportowej pc-towej, która co roku zdobywa coraz większą popularności. O grze roku Battlefield 1, cały czas wychodzą dlc. Eksperci z Filmwebu tylko mario nintendo mario coś na ps 4 znowu mario.

jukatos

BF 1 grą roku, nie rozmieszaj mnie, może jeszcze fifa. Ciekaw jestem z jakiej nory taki normik i bezguście jak ty tu przypełzł

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

BF 1 to aktualnie najlepsza gra strzelana jaka wyszła. Epicka oprawa audiowizualna czy innowacyjna tematyka, kto się spodziewał, że pierwsza wojna światowa może być widowiskowa i dynamiczna. Co wy możecie o tym wiedzieć konslociecie jak gracie na padzie w FPS-y w 30 klatkach z okrojoną grafiką.

jukatos

Pytam się poraz kolejny pecetowy normiku, z jakiej nory żeś wylazł i znalazł tą wybitną grę, która deklasuje całą steamową bibliotekę w tym roku

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

To jaka twoim zdaniem jest najlepsza.

jukatos

A Overwatch jako fps deklasuje to coś od EA pod każdym względem, a już na pewno nie jest najlepszą jaka wyszła

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

Overwatch to kolorowe coś dla mentalnych dzieci, gdzie biegasz jakimiś małpami czy laskami z lateksem. Marna hybryda cs i lola. Ciekawe w czym deklasuje hahahha chyba tylko w infantylności.

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

Po drugie Overwatch to podróba Team fortess 2 króre miało premierę w 2007 roku, ale dzieci blizzarda się rzuciły i konsolociecie.

jukatos

I trzeba mieć jeszcze nieźle nawalone w bani, żeby myśleć, źe prawdziwa IWŚ była tak dynamiczna. W realu to było 90% siedzenia tygodniami w okopach i czekanie aż jedna strona się podda. Wakacje się dla ciebie kończą dziecko, więc nie zasypiaj następnym razem na historii (patrząc na twój staż na fw to już pewnie jakieś szkoły skończyłeś, więc nie ma już dla ciebie ratunku normiku)

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

hahaha a co to ma do tego, skoro battlefield jak sama nazwa wskazuje odzwierciedla pole bitwy, a nie siedzenie w okopach.

jukatos

A walka w okopach nie jest polem bitwy? *facepalm* EA zrobiło z tej gry taką samą siekę jak poprzednie battlefieldy - idealne dla takich normików jak ty, którzy grają w to na przemian z fifą. Ta gra śmiało mogła być nazwana BF5 bo z IWŚ ma gunwo wspólnego - większość broni jest automatyczna lub pół auto, a dostęp do bolt-action ma tylko scout. Do tego w grze lepiej biegać na pałę niż grać taktycznie, a jedyną taktyką jest bieganie w ciasnej grupie w kilka osób, strzelając w pojedyncze cele 1v6.

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

Teraz piszesz o walkach w okopach, a nie siedzeniu więc się zdecyduj. Jakaś strona nacierała to była bitwa tak? Nie gram w fife.
Bieganie na pałe to może tylko na konsolach. Ogarnięty pluton może wygrać grę, stosując jakoś taktykę, więc nie pitol. Co do historii to owszem są jakieś rzeczy do których można się przyczepić, ale to jest gra, która ma dawać rozrywek, a nie jakiś kompendium wiedzy na temat WWI. Jednak gra ma sporo ciekawostek i trybów. Od klasycznej dominacji, po operacje jak i ruchomego frontu. Samo to, że jako pierwsza umieściła content z pierwszej wojnie światowej czyni ją wyjątkową.

jukatos

Nie masz pojęcia o grach.

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

Elokwencja godna amatora chińskich badziewi. Pozdrawiam czule.

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

XD Wiedźmin to dobra gra, ale racja troche za dużo już jej w mediach

ocenił(a) grę na 10
jukatos

Człowieku piszesz że bajki to ty w podstawówce oglądałeś a ja widzę u ciebie bajki oceniane w tym roku ...znaczy dalej w podstawówce jesteś?
Piszesz że w Mario to ty w podstawówce grałeś ...super ale to że ty z Mario wyrosłeś to nie znaczy że automatycznie ze świata zniknęły wszystkie dzieci i że nie powinno się dla nich robić żadnych gier czy bajek ...może nie zauważyłeś ale na świecie są jeszcze inni ludzie oprócz ciebie ;)
Poza tym Persona to nie Mario ...tutaj trzeba coś więcej robić niż tylko iść przed siebie i skakać ;)
Piszesz w ilu to egzemplarzach jakie gry się rozeszły i używasz tego jako argument bo twoim zdaniem jak coś się sprzedaje to znaczy że jest dobrze zrobione, ciekawe i wartościowe? ...hahahahahaha ty tak na poważnie czy prowokować tu przyszedłeś? Wiesz telewizje na całym świecie produkują takie programy co się nazywają "reality show" nie sprawdzałem nigdy ich oglądalności ale skoro to kręcą to znaczy że ludzie to oglądają ale to że ktoś się jara patrząc jak jakaś siksa pokazuje gołą dupę w tv żeby zyskać sławę nie sprawi że ten program będzie wartościowy ;)
Prawda jest taka że większość ludzi lubi chłam więc jak chcesz obejrzeć czy zagrać w coś wartościowego to właśnie trzeba sięgnąć po to na co ta większość "pacanów" nigdy by nie spojrzała ;)

ocenił(a) grę na 8
Spicke

Idź lepiej oglądać gości w kolorowo leteksowych wdziankach co walczą z wielkimi robotami, insektami czy cudakami, to dla ciebie arcydzieło.
Owszem Mario to gra dla dzieci, ale mowa jest o redaktorach filmwebu. Oni na dzieci nie wyglądają.
Ja biorę średnią z ilości sprzedanych egzemplarzy i oceny ogólnej. Persona może gra wybitna dla niektórych, ale nie każdy ogląda chińskie bajeczki.
Pozdrawiam czule.

ocenił(a) grę na 10
jukatos

"Idź lepiej oglądać gości w kolorowo leteksowych wdziankach co walczą z wielkimi robotami, insektami czy cudakami, to dla ciebie arcydzieło."
Powiedział człowiek co 2 dni temu ocenił spidermana co nosi lateks i walczy z dziwnymi robotami, krokodylami czy cudakami ...ale efekty specjalne robią swoje ;)
Może i trochę nad wyrost ta moja ocena ale to raczej z sentymentu niż z uwielbienia...

"nie każdy ogląda chińskie bajeczki"
A co mają chińskie bajeczki do japońskiej gry rpg?
Ale spoko od teraz Wiedźmin 3 to niemiecki gierka w końcu tu biali i tam biali bez różnicy ;)

Najzabawniejsze w tych twoich wypowiedziach jest fakt że sam masz parę japońskich bajeczek wysoko ocenionych np. Dragon Ball Kai fakt to nie oceniłeś jej wczoraj tylko parę lat temu ale co kiedyś się zachwycałeś a teraz brzmisz tak jak byś je nienawidził ...to dość zabawne xD

Swoją drogą po co tu wszedłeś skoro cię tego typu gry nie interesują?

pozdrawiam bardzo bardzo czule z głębi serca ;)

ocenił(a) grę na 8
Spicke

Co z tego skoro nie oceniłem go jako arcydzieło. Ogólnie słabszy trochę, trafiający do młodzieży. Obejrzałem go tylko ze względu na pozytywne recenzje.

Są te chińczycy na okładce ze skośnookich bajeczek.

Sobie wszedłem gdyż ta gra było nominowana do gry roku na prestiżowym plebistycie filmwebu. Zdobyła oszałamiające 2% głosów.

jukatos

Nie oglądam "chińskich bajeczek", nie znoszę stereotypowego stylu anime. Ale Persona 5? Przełamałem się, i jestem oczarowany. Przy okazji, seria Persona definitywnie NIE jest dla dzieci, szczególnie po tym co wyprawia się w trójce oraz drugiej połowie piątki. Po co porównywać Personę, Battlefielda i Wiedźmina, skoro są to gry kompletnie inne, a każda z nich jest bardzo dobra?

ocenił(a) grę na 8
Megafil666

Gram teraz w Persone i nie widzę nic szczególnego. Taki Final Fantasy w chińskich bajeczkach,

jukatos

Gra poważnie rozkręca się w drugiej połowie, ale są gusta i guściki. ie ma nic złego w tym, że gra nie wpasowała się w twój gust.

użytkownik usunięty
jukatos

"Prestiżowy plebiscyt Filmwebu"
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Wiesia szanuj, brudasie

Fassassin

Te zabugowane coś, co chce przypominać rpg-a, z jednym z najgorszych systemów walki i rozwoju postaci jakie widziałem, z kilkunastoma npc-ami na krzyż i animacjami, które trzymają ten sam poziom pierwszej części? Nie dzięki, już DA: Inquisition mnie bardziej wciągnęło.

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

XDDDDDDDDDDDDDDD

Fassassin

oho ktoś nie może przyjąc do wiadomości, że wiesiek ma wady i jakiś polak rodak go szkaluje

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Wiesiek to najlepszy sandbox, dużo lepszy i bardziej żywy nawet od GTA V.

Fassassin

W sumie mogę jeszcze przed spaniem jeszcze bardziej poszkalować:

-Gra na premiere chodziła jak gunwo od ubi, gdyby to oni ją zrobili to hejt byłby murowany, no ale "jestem polagiem i mam obowionski polskie"
-Downgrade, ta sama bajka co wyżej
-Jak już mówiłem, jest to gra próbująca być rpg, a jest to zręcznościowa naparzanka jak gra od, uwaga, ubi
-Żygać się chciało atakować tych samych przeciwników na krzyż, ciągle wilk > utopiec > dezerter > utopiec > wilk > dezerter > utopiec > dezerter > raz na kilka godzin coś silniejszego
-Przytłaczająca ilość dziur/głupot fabularnych m.in. jak już znalazłeś z Yennefer dżina to kto o normalnych zmysłach na ich miejscu odwołałby poprzednie życzenie, a nie np. żażyczyć przyprowadzenia Ciri.
-Wiekszość "wyborów" fabularnych nagradzała gracza dodatkową linijką tekstu w późniejszym etapie gry

Do tego poszkaluje całe CDP, które traktowało swoich pracowników jak w Konami, kasując cyberpunka. Teraz robią Gwinta z mikrotransakcjami, bo połowa pracowników odeszła i się nim ratują.

A o GTA V mógłbym w ten sam sposób licencjat napisać, może nawet magistra. Tak czy inaczej wiesiek 3 nie jest grą w żadnym stopniu przełomową, takie mocne 8/10, podobnie bawiłem się przy inkwizycji, czy shadow of mordor. A z tą "żywością" toś dowalił.

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Nie wiem, grałem miesiąc po premierze i miałem połataną
Bycie Polakiem nie ma nic do rzeczy w mojej miłości do tej gry, za to twój avek prezentuje najbardziej zalosną osobowość z naszego kraju.
W odwołaniu życzenia nie ma nic nielogicznego, chcieli się upewnić czy ich uczucia są prawdziwe, czy to tylko magia

ocenił(a) grę na 8
Fassassin

On pewnie na konsoli grał, a wiadomo, że konsole to nadają się tylko na chińskie badziewie z braku mocy, a nie na wybitne tytuły.

ocenił(a) grę na 10
jukatos

Ja też grałem na konsoli i dalej uważam Wieśka za wybitnego.
Zresztą na PC sterowanie jest zbyt nerdowskie przy atakowaniu.
No i na psie jednak większe poczucie stabilności mam niż na kompie.

ocenił(a) grę na 8
Fassassin

No to na pc byś jeszcze bardziej go uważał za wybitnego, gdyż byś miał dwa razy lepszą oprawę graficzną.
Co to znaczy nerdowskie? Atakujesz za pomoc przycisków myszy.
Ja na pc nie miałem żadnych problemów ze stabilnością.

ocenił(a) grę na 10
jukatos

Nienawidzę sterowania PC.
Grafika w grach nie jest najważniejsza, a na ps4 i tak bardzo ładna + gra działa przy niej mocno stabilnie.

ocenił(a) grę na 8
Fassassin

Precyzja jest po stronie pc, ale większa ilość wykorzystywania guzików już po stronie pada. Jednak to nie problem kupić pada.

ocenił(a) grę na 10
jukatos

Nie jestem w stanie dziubać w guziczki na klawiaturze, PC tylko do fpsow mi służy i gier, za które normalnie pieniędzy bym nie wydał jak Andromeda

ocenił(a) grę na 8
Fassassin

Wiadmo, że klawiatura i mysz lepsza do Fps, strategii, mmo, moba i rpg, do reszty pad.

ocenił(a) grę na 10
jukatos

Z RPG zależy akurat, bo to zróżnicowany gatunek

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Akurat pierwszy Wiesiek klimatem bił na łeb kolejne części i pierwszą odsłonę jestem w stanie ocenić jako coś wartego uwagi. Reszta to już niestety kalki wtórnych do bólu zachodnich RPG z chyba najbardziej nieprzemyślanymi zadaniami pobocznymi (które całkowici zaburzają flow głównej fabuły) jakie widziałem.

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Widać że nie znasz się na grach

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Lubię Wieśka, ale po zagraniu w Persona 5, uważam, że poza grafiką (nie mówie o artyźmie, bo pod tym względem Persona jest przepiękna) to pod każdym względem P5 > Wiedźmin. Nie porównuję tych gier jako podobnych, tylko oceniam pod względem całościowym.

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Zapomniałeś jeszcze o matołach typu "nie ma języka polskiego, nie kupuję" (czasami jeszcze nawet dubbingu chcą! :D), jako wymówka na bycie baranem ;)

madrok_626

Hvj z Wiesiem, Gothica szanuj! I przyłączam się do Fassassina, tym avkiem to sobie strzeliłeś w oba kolana i jednocześnie.

ocenił(a) grę na 8
madrok_626

To jest portal głównie o filmach więc wybacz ignorancje użytkowników w temacie gier wideo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones