PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606540}

Piraci z Karaibów

Pirates of the Caribbean
6,8 1 009
ocen
6,8 10 1 1009
Piraci z Karaibów
powrót do forum gry Piraci z Karaibów

... wiąże się z nią mnóstwo wspaniałych wspomnień. Zwłaszcza ukochana Czarna Fregata "Mefisto". Fabuła niestety była krótka i przeciętna, tylko jedna możliwość przejścia gry... Wszystkim, którzy tak jak ja polubili PzK, jednak chcieliby czegoś więcej, polecam Age of Pirates: City of Abandoned Ships, podobna, lecz o wiele, wiele, wiele bardziej rozbudowana. Ten sam silnik (storm Engine), podobne okręty, czasem podobne lokacje, specjalne okręty i wielkość świata oraz fabuły po prostu zapiera dech w piersiach i wciąga na wiele, wiele tygodni. No i wkurzający system konieczności żywienia załogi. :D

Bodajże 6 specjalnych, oryginalnych okrętów do zdobycia, między innymi Latający Holender, podobny do szwedzkiej Vasy podniesionej z dna. Cudo!

ocenił(a) grę na 6
arazaziel_666

Da się pograć ale Sea Dogs znacznie lepsza mimo iż prostsza:D.

ocenił(a) grę na 8
arazaziel_666

Trochę zabawy w plikach i problem żarcia w AOP2 jest do rozwiązania.
https://sites.google.com/site/skodacoas/home/cheat-codes

arazaziel_666

Patrząc na rok produkcji gra jest świetna. Do dzisiaj nie powstała gra na podobnym poziomie. Nigdy nie zapomnę jak zobaczyłem czarną perłą której nie można było zatopić, albo te katakumby i abordaże mhmm

ocenił(a) grę na 7
Reynald

Reynald -> Powstała - polecam (jak już wspomniałem) Age of Pirates 2: City of Abandoned Ships. "Piraci z Karaibów" to z początku miał być "Sea Dogs II", lecz nie powstał, bo sprzedano to Disneyowi, który dokończył grę z fabułą zbliżoną do filmu - Czarna Perła. A właściwy Sea Dogs II to właśnie AoP. Graficznie i "mechanicznie" prawie niczym się nie rózni od Piratów, jest jak inna wersja, albo KOLOSALNY dodatek. Wszystko jest niemal identyczne, tylko bardziej "epickie". Samych miast jest chyba 30, z czego 4 pirackie. System walki na lądzie jest podobny, tylko dodano cios przełamujący blok. Okręty są nieco inne, ale fajne. Do tego kilka specjalnych jednostek. Nigdy nie zapomniane jest, gdy zawijamy do jakiejś wyspy, gadamy sobie w tawernie, a tu wiadomość, że właśnie w pobliżu wyspy widziano Latającego Holendra, który atakuje nasz okręt. Najlepsze, że można go zdobyć. Niesamowita jednostka.
Plantacja, z której trzeba uciec, (Peter Blood), zdobywając swój pierwszy okręt, Zapomniane Miasto Inków i Bóg Śmierci, znana z "Piratów" Danielle Greene, Intryga Henry'ego Morgana i szturmowanie Panamy.
A co najlepsze - tytułowe Miasto Opuszczonych Okrętów, czyli pozorna Utopia, wyspa-miasto którą tworzy ogromne wrakowisko, z którego celem gracza jest się wydostać. Szczęki do dzisiaj nie pozbierałem.

arazaziel_666

Dzięki, zaraz poszukam ten tytuł :)

Reynald

Piraci Nowego Świata 2: Dwa Skarby to nie jest przypadkiem Age of Pirates 2, mam tę grę na płycie i nie wiem czy warto zainstalować, bo AOP ciężko gdziekolwiek znaleźć

ocenił(a) grę na 7
Reynald

Nie, na pewno to nie to samo.
http://www.youtube.com/watch?v=8lJyaNbrahM
Ciężko w Polsce kupić, zwłaszcza, że polska wersja Age Of Pirates II po prostu nie została wydana, no i gra będąca rozbudowaną wersją "Piratów", w roku wydania wydawała się już przestarzała, zwłaszcza graficznie.
Na pewno jest na chomiku. Z tego co patrzę, to nawet z modem,
Ewentualnie łatwiej jest dorwać pierwszą część - Age Of Pirates: Carribean Tales (Opowieści z Karaibów), ale jeszcze nie grałem, więc trudno coś powiedzieć. Z tego co patrzę, graficznie się nie różni (od "Piratów z Karaibów" też), po prostu fabułę ma inną.

A pod tym względem AoP II po prostu niezrównane jest.
Nie to co dzisiaj... Czeka się na, powiedzmy, Battlefielda III kilka lat, wydaje kupę kasy, i wszystko fajnie, tylko kończy się grę po dwóch dniach. W AoP jako tako nie ma głównego wątku, ale są długie historie do przejścia (Jak historia pewnej przeklętej wioski, miasta Inków, Latającego Holendra, Miasta Porzuconych Okrętów, Szebeki "Bluebird", Szturmu na Panamę, itd.) i oczywiście kampanie czterech nacji. Zabawę się liczy w miesiącach.
Jedyny minus to brak Czarnej Fregaty "Mefisto" z PzC. Chociaż... Może jednak gdzieś jest. >.>


arazaziel_666

Tak się składa że posiadam również Age Of Pirates: Carribean Tales z jakiegoś czasopisma, kiedyś dużo tego czytałem. Może jutro się skusze i sprawdzę. Pamiętam, że kiedyś miałem problem z texturami i jakoś długo nie pograłem.
Tak czy inaczej dziękuję za pomoc i jakże obszerną wypowiedź. Cześć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones