PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611176}
8,6 14 018
ocen
8,6 10 1 14018
Portal 2
powrót do forum gry Portal 2

Dzień dobry, siemanko, Elo, Dobre Pomarańczowe.
Od razu się przedstawię, jestem Jakub i od dłuższego czasu jestem fanem gier Portal i Portal 2. Tydzień temu przeglądając różne social media zacząłem interesować się postacią Rattmanna i po połączeniu faktów powstała ta oto teoria. Zaczynajmy!

Dla niewtajemniczonych: Rattmann jest jedyną osobą, która przetrwała atak neuorotoksyny GLaDOS. Możemy zobaczyć go w komiksie Lab Rat Według mnie Doug Rattmann tak naprawdę jest ojcem Chell. Potrzeba dowodów? (eee, tak) Okej.
Punkt pierwszy: w komiksie Lab Rat Doug cały czas obserwuje główną bohaterkę, przez całą grę. Tak dosłownie. Pod koniec Kompleks Badawczy wybucha, a Rattmann może uciec, lub uratować Chell.
Doug ratuje bohaterkę, co wskazuje na to, że są ze sobą powiązani.
Mamy pierwszy dowód, ale jest ich więcej.
W jego kryjówce możemy zobaczyć rysunek Chell (zapewne), a w tle słyszymy przerażające audio, prawdopodobnie piosenkę śpiewaną przez Rattmanna.
Oto czego możemy się z niej dowiedzieć (między innymi):
- Statek jest ukradziony (chyba chodzi o statek Borealis)
- Doug wie o incydencie w Black Mesa.
- Cave Johnson jest wujkiem Rattmanna.
- x jest tak blisko, że mógłby tego pocałować.
Załóżmy, że X to Chell. W komiksie Rattmann jest na suficie i widzi Chell.
W dodatku kto inny chciałby całować randomowe dzieci?
Dobrze punkt trzeci: Piosenka Turretów
GLaDOS pozwala nam wyjść na powierzchnię i uruchamia windę. Winda zatrzymuje się, a za windą pojawiają się wieżyczki. Początkowo celują w bohaterkę, lecz nagle zaczynają nucić pioseneczkę. Czysty przypadek? Wtyczka GLaDOS? A może przeklęty ptak? Nie! Według mnie to sam Doug Rattmann widząc co nas czeka szybko przeprogamowuje wieżyczki, czy coś takiego, żeby te nie zabiły nas. Piosenka jest śpiewana po włosku, lecz dzięki Gugul Translejt możemy dowiedzieć się, że oznacza mniej więcej: O moje ukochano! O me dziecię! (Toriel, is it u?) Kto wie, czy to nie sam Rattmann, bo ja uważam, że tak.
No i największy dowód, oraz ten podpierający poprzedni. Gdy wychodzimy z szopy, drzwi otwierają się i wyskakuje stary zniszczony CUBE z SERDUSZKIEM. Niby kostek są miliony, ale wszystkie w grze (oprócz tej) są naprawione. Pamiętamy, że Companion Cube towarzyszył Doug'owi w komiksie, więc zakładamy, że to ten.

Co dalej jest z naszym szczurzym przyjacielem? Tego nie wiemy? Może ukrywa się gdzieś w Aperature, może już dawno dopadła go GLaDOS? A może chwilę później wyszedł z nami na powierzchnię?

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji. Siema!

ocenił(a) grę na 10
AntkowyPl

Hmm jeśli chodzi o companion cube, to uważam że to ten z pierwszej części. Poniewaz jest osmolony, a jak pamiętamy, aby przejśc dalej musimy spalić naszego cube'a. To na bank on. Wyobraź sobie mój krzyk zachwytu, gdy wczoraj przechodząc ta grę zobaczyłam mojego ukochanego companion cube'a ♡♡♡

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones