PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608591}
8,2 12 926
ocen
8,2 10 1 12926
Portal
powrót do forum gry Portal

Co oznacza zakończenie?

ocenił(a) grę na 9
tomaszdarwin

Że powinieneś natychmiast sięgnąć po dwójke

ocenił(a) grę na 9
Pechowiec

Heh - słusznie, właśnie to uczyniłem i już znam odpowiedź. Mam nadzieję, że nie będzie tak krótka jak jedynka...

ocenił(a) grę na 9
tomaszdarwin

Spoko, dwójka jest jakieś dwa-trzy razy dłuższa od jedynki.

ocenił(a) grę na 9
Pechowiec

Hej - a Pechowiec jakie mi gry jeszcze poleca? Mama za sobą Wiedźmina, Fable III, Assasina, oczywiście Diablo II, Max Payna 2 - także to są moje klimaty ;p

ocenił(a) grę na 9
tomaszdarwin

Jeśli chodzi o nowsze produkcje to Hard Reset, Duke Nukem Forever, GTA 4, Wiedzmina 2 (bo z tego co zrozumiałem grałeś w jedynkę), jeśli chcesz postrzelać się po sieci sięgnij po darmowe Team Fortress 2, lub Left 4 Dead 2, ze starszych polecam serię Gothic, pierwszą część Fable, jeśli nie grałeś, Neverwinter Nights 2, oraz oczywiście obie części Mafii.

ocenił(a) grę na 9
Pechowiec

Łoł... zarzuciłeś mnie ładnie - ze strzelanek mam za sobą kilka COD, a z survival-horror'ów Silent Hill i trochę pogrywałem też w Dead Space'a. A jak Ci się Dungeon Siege II podobało?

ocenił(a) grę na 9
tomaszdarwin

W DS 2 nie grałem, lecz słyszałem o nim wiele dobrego, że godny spadkobierca Diablo.

ocenił(a) grę na 9
Pechowiec

Dokładnie tak. Myślę, że na dobry początek sięgnę po Neverwinter Nights 2. Też czekasz za Diablo III?

ocenił(a) grę na 9
tomaszdarwin

Czekam i to bardzo. A tak apropo Portala do wtorku na Steamie gra jest do pobrania za darmo. Sądzę, że chyba sobie ją przypomnę.

ocenił(a) grę na 9
Pechowiec

Blizzard to "monopolista" gier na tej płaszczyźnie i to oni wyznaczają trendy. Co za tym idzie z datą premiery też im się nie śpieszy. To trochę irytuje ale... za dobrym warto poczekać

ocenił(a) grę na 8
Pechowiec

Z Diablo chyba nie ma nic wspólnego bo DS 2 to tak samo jak jedynka TPS, raczej już nie survival horror ale ciężka strzelanina. Ale i tak jest fenomenalny. Mafie też polecam ale DNF podobno nie jest wcale taki wspaniały

ocenił(a) grę na 8
tomaszdarwin

Btw. Są tak jakby dwa zakończenia w Portal. W zależności czy masz spatchowaną grę czy nie.

użytkownik usunięty
DoktorFaust

Ja ma orginał zakupiony przez STEAM.... jak zobaczyć drugie zakończenie ?

ocenił(a) grę na 8

Jeśli masz włączoną aktualizację to powinno Ci to zrobić automatycznie.

użytkownik usunięty
DoktorFaust

Ale chodziło mi o to, co trzeba zrobić w grze, aby je zobaczyć? Przejść grę jeszcze raz? czy ?

ocenił(a) grę na 8

Mi się pojawiło gdy przeszedłem grę od nowa.

ocenił(a) grę na 10
DoktorFaust

Jeśli grałeś pierwszy raz już z patchem to zobaczyłeś nowe, a stare możesz obejrzeć jedynie na YT. Gdy wyszła jedynka twórcy nie spodziewali się dwójki, zaś gdy Valve wpadło na pomysł dwójki, sprytnie (bez wiedzy graczy) podrzuciło nowe zakończenie przez patch.

ocenił(a) grę na 9

Dodano tylko kilka sekund - wyobraź sobie, że na koniec nie pojawia się ten robot, który ciągnie cię do tyłu ;).

ocenił(a) grę na 8
DoktorFaust

Hmm, a które zakończenie jest "stare", a które "nowe"? Bo właśnie przeszedłem jedynkę (załapałem się kilka miesięcy temu na darmową wersję na Steamie) i nie bardzo się orientuję.

ocenił(a) grę na 8
Niepasteryzowany

SPOILER LINK!
http://www.youtube.com/watch?v=YXAq34TrVXM

Od 0:54 zaczyna się to czego nie było w starym zakończeniu.

użytkownik usunięty
tomaszdarwin

Kolejność jeżeli chodzi o tworzenie gry i w jakiej kolejności powinno się w nią grać to
1. Portal
2. Portal 2
3. Portal - Prelude (tak! to jest kolejna część! :D)

ocenił(a) grę na 7

prelude to nieoficjalna część... taka przeróbka pierwszej, nie zachwycam się tym faktem zbytnio... czekam na prawdziwą kontynuację

użytkownik usunięty
wito_filmweb

troszkę się wcześniej pomyliłem ale prawidłowy tytuł to "Portal 2: Prelude" i tak jest to modyfikacja...
ale w końcu "Portal (1)" to też mod :P

ocenił(a) grę na 7

o tym że portal (1) to mod nie wiedziałem przyznam szczerze... kurde muszę zagrać w dwójkę bo nie wyrobię :D

użytkownik usunięty
wito_filmweb

no na prawdę warto... jak masz jeszcze kolegę to namów go aby w co-op'a z tobą zagrał :D bo też bardzo fajny...

ocenił(a) grę na 7

a bez płyty działa? Bo jak już to ja oryginał kupię...

użytkownik usunięty
wito_filmweb

tak działa bez płyty...
na steam'ie jest 2-pack do coop jak już kupujesz :P
możecie się złożyć z kimś będzie taniej, ale to tak tylko przy okazji :]

ocenił(a) grę na 7

ale ja wydanie w boxie musze miec ;]

użytkownik usunięty
wito_filmweb

acha
a jaki zamierzasz kupić? jeżeli wolno spytać :P

ocenił(a) grę na 9

Portal to żaden mod. To gra tworzona w dużym studiu przez zatrudnionych na pełny etat pracowników. Technicznie ma tylko wspólny silnik z innymi grami Valve. Skąd w ogóle ten pomysł, ze to mod?

użytkownik usunięty
septuater

Po 1: Portal prelude to MOD stworzony do pierwszej części PORTALa.
Po 2: Portal Prelude nie jest żadną tam oficjalną drugą częścią! To nieoficjalny MOD, stworzony przez fanów!
Po 3: Portal jeden jest wynikiem eksperymentów przy pracy nad HALF LIFE 2

ocenił(a) grę na 9

1, 2: Mówię tylko o "dużym" Portalu, CZYTAJ.
3: Portal 1 to dzieło grupy studentów z DigiPen zatrudnionych w Valve, ponieważ zastosowali technologię portali w swojej niewielkiej gierce stworzonej jeszcze na uniwerku (Narbacular Drop, http://en.wikipedia.org/wiki/Narbacular_Drop ). Zwrócili tym uwagę Gabe'a i otrzymali zespół do stworzenia pełnoprawnej produkcji. Z DigiPen wzięto też ludzi, którzy wymyślili żele zastosowane w dwójce. Za podczepienie go pod uniwersum HL odpowiada główny scenarzysta serii, Marc Laidlaw.

ocenił(a) grę na 10

I po co pisać takie pierdoły? Jak już ma być zachowana jakaś chronologia wydarzeń to Prelude jest na samym początku, Później następują wydarzenia z Portal'a a później z dwójki. A sam Portal to nie żaden mod tylko odrębna pełnoprawna produkcja, owszem dzieli silnik, wygląd menu i część dźwięków z HL2, ale to 2 osobne gry.

użytkownik usunięty
MINTOR1994

Portal jest modyfikacją wypuszczoną w formie gry tak na prawdę... podobnie do cs'a, a jeżeli już coś dzieli to nie z HL2 tylko z 1

ocenił(a) grę na 10

Idąc tym tokiem myślenia to na upartego można wszystkie gry na silniku source uznać za mod HL2.

użytkownik usunięty
MINTOR1994

ale to nie był mod do hl2 tylko modyfikacja przerobiona gra na silniku hl 1 (silniki hl 1 i hl2 to różne silniki) bo na source to zrobili inne i po prostu wyodrębnili ich produkcję jak zobaczyli że to dobry kierunek na przykładzie cs był modem potem zyskał na poplarności i został wyodrębniony jako gra następnie, a z portalem to samo

ocenił(a) grę na 10

Mówię teraz o Portalu. HL2 i Portal działają na source, HL1 na innym, wcześniejszym silniku. Trudno połapać się w tym co mówisz. Używaj proszę przecinków to przekaz będzie jaśniejszy.

ocenił(a) grę na 9
tomaszdarwin

Antichamber o wiele lepsze od Portali :D tyle ode mnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones