PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738767}
7,5 600
ocen
7,5 10 1 600
Pro Evolution Soccer 2016
powrót do forum gry Pro Evolution Soccer 2016

Co to ma być?

użytkownik usunięty

PES 2016 to gra bardzo średnio udana. Po pierwsze gra wyszła po okienku transferowym, więc powinna mieć aktualne składy z uwzględnieniem transferów. Oczywiście, że nie! Składy nawet tych największych drużyn są nieaktualne nie mówiąc już o mniejszych. Gram Valencią i nie ma praktycznie żadnego zawodnika, którego VCF ściągnęła w tym okienku. Naprawdę nie dało się tego zrobić? Wydać grę choćby tydzień później, ale poprzenosić ich do odpowiednich klubów? To trochę żałosne. Po drugie oczywiście brak licencji. Co z tego, że jest licencja na LM i LE skoro nie ma licencji na wszystkie kluby tam występujące. Czy kiedykolwiek Konami się tym zajmie? Granie w lidze angielskiej bez modów podmieniających herbów to jakiś koszmar. Do ego często staystyki zawodników są z tyłka. Najgorszym jednak błędem jest gra bramkarzy. Grają oni tak, że ich brak niewiele by zmienił. Wpuszczają absurdalne strzały! Przez co często kończę mecze z wynikami typu 6:1, 8:2 itd. a to całkowicie wybija z poczucia realizmu.

ocenił(a) grę na 10

Spokojnie, zaraz wyjdzie patch na te wszystkie rzeczy. Też się co roku wkurzam, że składy nie są zmienione, niechlujstwo nieprawdopodobne. Tylko problem w tym, że pod względem realizmu, w każdej odsłonie PES bije na głowę FIFE. Może poza 12, która była najgorsza ze wszystkich części, mocno szła w stronę FIFY.

Co do bramkarzy:no niestety, 15 była lepsza pod tym względem. 16 większą wagę przykłada do gry obronnej i strefy. Jeśli jest jakaś dobra sytuacja, natychmiast pada gol, z powodu gapiostwa obrony. Nie jest to nic strasznego, bramkarze to nie są herosi...

użytkownik usunięty
pliseq

Ok, jak jest dobra sytuacja to pada gol, moja wina, że do niej doprowadziłem. Jednak chodzi mi o coś innego. Bardzo często zdarza mi się zarówno grając w multi jak i single, że byle jaki strzał od razu gol. Nie musi być żadna dobra sytuacja. Kilka razy dostałem gola niemal z zerowego konta, bo mój bramkarz przy obronie strzału sam sobie wbił piłkę do bramki. No i występuje niestety to co w FIFIE, o wiele rzadziej, ale jednak. Grając karierę zdarza się, że nagle jest mecz w którym nic mi nie wpada i ewidentnie czuć, że to nie ja pudłuje, a gra nie pozwala strzelić. Na szczęście da się to przełamać w przeciwieństwie do konkurencyjnej gry.

Co do FIFY to ona nawet nie próbuje być realistyczna, więc nie ma porównania. :)

użytkownik usunięty

Nie wiem. Ja tam gram od kilku dni - najpierw ogrywałem demo, teraz pełna wersja - i szczerze powiedziawszy większych zastrzeżeń do silnika meczowego nie mam. Wiadomo, że czasami zdarzy się jakiś błąd bramkarza czy obrońców, ale zrzucam to własnie na garb realizmu (w końcu błędy w prawdziwym futbolu też się zdarzają!).

Co do herbów, strojów i składów. Normalna rzecz. Trzeba czekać na patche. W zasadzie to ja już stroje i herby do ligi angielskiej mam, znalazłem w sieci paczkę z takim staffem i ją zaimportowałem. Zdecydowanie poprawia się przyjemność. Z pewnością pojawią się niebawem jakieś patche z ligami (niemiecka zapewne, a już na bank jest MLS) i aktualnymi składami.

Dobrze, że na konsole również takie udogodnienia zostały powprowadzane bo wcześniej tylko pecetowcy mieli szczęście korzystać z takich dobrodziejstw.

Licencji trochę Konami ma. Bo to nie tylko rozgrywki klubowe międzynarodowe, ale także liga francuska, portugalska, hiszpańska, francuska. A teraz nabyli jeszcze prawa do EURO. Po prostu FIFA ma dużo większą popularność i im łatwiej takie licencje zdobywać. Teraz jednak czytam, że wielu fanów gry jest już znudzone ciągłym olewaniem silnika meczowego przez EA i w zasadzie sprzedawaniem ciągle tego samego produktu. Znam kilka osób, które przenoszą się w tym sezonie z FIFY na PESa. Oby było ich więcej!

użytkownik usunięty

*ups, dwa razy francuską wymieniłem - miało być holenderska.

użytkownik usunięty

PES ma błędy, ale FIFA to już w ogóle porażka. Sam grałem w PESy do szóstki, później przerzuciłem się na FIFE, jednak FIFA się od pewnego momentu w ogóle się nie zmienia. Jasne mikroskopijne różnice są, ale to EA mogłoby załatwić patchem, a nie nową grą. Czas znowu zmienić stronę, bo na FIFE nie mam zamiaru wydawać ani złotówki więcej.

Co do licencji to ok da się to przeboleć. Boli po premierze jak to wygląda, ale zaraz wyjdą mody i będzie ok. Irytuje mnie tylko ta gra bramkarzy, gdyby nie to, byłoby ekstra. Dziwię się, że nikt nie znalazł złotego środka pomiędzy bronieniem wszystkiego co się da i tego co się nie da przez bramkarzy FIFY, a puszczaniem kiepskich strzałów przez bramkarzy PESa.

użytkownik usunięty

Wczoraj grałem miniturniej z dwoma znajomymi na PS4 i Ci powiem, że bramkarze dawali radę (w szczególności Buffon). Nie było jakichś farfocli. Wiadomo, że ze 2-3 gole po krótkim ktoś puścił itd, ale no... bywa i tak w futbolu.

Zdecydowanie bardziej na ten moment wkurzające jest wyszukiwanie przeciwników w grze online. Serwery nie dają rady. Oby to poprawili w ciągu kilku następnych tygodni bo czekanie trochę irytuje.

Jak włączyłem demo FIFA16 no to sorry - niebo, a ziemia w porównaniu z PESem. Szkoda, że ten drugi musi cierpieć i jest dużo mniej popularny. Najgorsze jest to, że zapaleńcy FIFY nie potrafią zrozumieć i nawet nie chcą spróbować zagrać w PESa. Mi się na szczęście udało kilku namówić i sobie chwalą. Jeden z moich znajomych, który jest mega fanbojem produktu od EA, po kilku meczykach w PESa stwierdził, że spodziewał się gorszej gry i w sumie mu się podoba. Ale pewnie i tak kupi FIFE16 bo więcej osób online gra.

No, ale tak jak piszę. Fifowcy nie chca nawet spróbować, trza ich siłą zmuszać.

Grałeś na PS4, a to naprawdę zupełnie inna gra niż na PC. Grałem w dwie wersje i to jest niebo a ziemia. Bramkarze na PC zachowują się jak amatorzy, podczas gdy na konsolach (tych nowych oczywiście) zdarza im się popełniać zwykłe ludzkie błędy. A FIFA jak to FIFA od lat to ta sama gra ze zmienianą okładką i składami.

użytkownik usunięty
_Zero_

Nie grałem, więc się nie wypowiem. Ale jestem w stanie uwierzyć. Pamiętam jak było z PES 2013. Tylko, że tam było trochę odwrotnie. Na konsoli się grać nie dało, a na pececie? Do dzisiaj jest to według mnie najlepszy symulator piłkarski jaki kiedykolwiek powstał. W żadną część wcześniej, ani później nie grało mi się tak dobrze jak w PES13 na komputerze.

Możesz poczytać opinie na steamie jakbyś mi nie wierzył :P Aż zazdroszczę wszystkim posiadającym którąś z dwóch konsol, bo opinie znajomych są świetne, a i recenzje bardzo dobre. Dlatego poleciałem kupić (wydawało mi się taką samą wersję PC), niestety strasznie się zawiodłem. PCtowcy niestety będą skazani na FIFE, jeśli chcą grać w grę piłkarską z tego roku.

ocenił(a) grę na 6

Nie masz " większych zastrzeżeń co do silnika gry" a strzały nie wydają Ci się za mocne i zbyt celne??

ocenił(a) grę na 10

Jak rozwiązać problem ze steam api w PES 2016?

ocenił(a) grę na 1

dzisiaj wyszedl update , gra wymiata mowi ci to byly uzytkownik fify 14,15,16 trzeba tylko trzymac sie wytycznych aktualnego trenera

ocenił(a) grę na 1
pharaoh1

gra jest dobra na kilkadziesiat meczy aby wciagnac swiezaka , pozniej robi w ch*** lepiej niz fifa , crap jakich malo

ocenił(a) grę na 7

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones