PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738767}
7,5 600
ocen
7,5 10 1 600
Pro Evolution Soccer 2016
powrót do forum gry Pro Evolution Soccer 2016

Nie należy pisać: "Gram Valencia i co to w ogóle za aktualizacje składów". Z takiej krytyki nie umiem wywnioskować, czy i dlaczego ten PES jest nienajlepszy.

Zatem piszę, dlaczego ten PES nie jest wcale taki dobry. Dawno temu miał to być symulator piłkarski. Jak na wymogi PlayStation i PlayStation 2 był to symulator znakomity. Gdyby nie ówczesny poziom gameplay'u, to FIFA nie byłaby dziś tak dobrą grą.

Co w PES 2016 nie gra? Otóż nie gra to, co powinno grać, a więc sama piłka. PES 2016 to niby gra piłkarska, ale w tym prawdziwej piłki nie widzę. Wynika to z ogólnej niezgodności kilku elementów.

1. Animacje zawodników są wspaniałe. Ruch ciałem, balans, zachowanie ludzika podczas przyjęcia piłki, ułożenie ciała przy podaniu. Tak powinna wyglądać prawdziwa piłka nożna! Daję "celujący".

2. Fizyka piłki. Odnoszę wrażenie, że futbolówka to taka żelazna kulka, która jest bardzo ciężka i często wymywa się prawom fizyki. Raz leci wolno, raz wyskakuje jak bolid, który zleciał z nieba i pędzi przez wszystkie linie przeciwnika. Na dodatek szybkość lecącej piłki nie pasuje do szybkości animacji zawodników. Jak to? Co ty piszesz? Jeśli nie wierzycie, to uważnie przyjrzyjcie się. Da się łatwo dostrzec, że to elementy dwóch prędkości. Pomiędzy realistycznie ruszających się zawodników wrzucono piłkę z innego świata.

3. Sama rozgrywka jest zbyt "manualna". W FIFA od kilku lat wszyscy zawodnicy obu drużyn wykonują zawsze racjonalne ruchy każdą formacją w stosunku do tego, gdzie się znajduje piłka i co się z nią dzieje. W PES 2016 panuje totalna swoboda. Formacjom brakuje automatyzmu, aby wypełniać wolne przestrzenie. Jeśli gracz chce zwiększyć natychmiast pressing, musi go aktywować ręcznie dwoma lub trzema przyciskami. Wtedy niektórzy zawodnicy się ruszą. Nie tak wygląda inteligencja taktyczna. Wyklęta i wyszydzona FIFA bije PES pod tym względem na głowę.

To te elementy, do których chciałem się przyczepić. Wszystkie trzy sprawiają wrażenie działających oddzielnie, jakby zawodników nie obchodziło to, co dzieje się z piłką i jak wygląda przebieg boiskowych wydarzeń. To już trzeci rok z rzędu, gdy PES robiony jest identycznie. Z wyglądu to piłka, ale piłka to nie jest. A już na pewno nie symulator, który oddaje tempo gry, ruch poszczególnych formacji. Te elementy funkcjonują jakby niezależnie jeden od drugiego. Piłkarze swoje, piłka swoje. FIFA 16 o wiele lepiej oddaje to, co jest piłkarskim gameplay'em.

Tylko proszę nie ubliżać, nie pisać fanbojowskich uwag. Czekam na rzetelną dyskusję, a nie szyderstwa. Nie obchodzi mnie uzasadnienie " Jak bredzisz, to trudno szanować twoją wypowiedź". Bardzo wiec proszę miłośników tego PES-a o rzetelne kontrargumenty. Może zobaczę tym gameplay'u coś, czego nie potrafię dostrzec.

ocenił(a) grę na 5
vermes

No cóż jak już pograłeś, to pewnie zauważyłeś że takie coś jak obrona jest mało znaczącą formacją, wyniki hokejowe a nawet lepiej, bramkarz to jakas kpina, wpuszcza wszystko, prawie bo coś tam się od niego odbije. Gra jest ładna ale zmarnowany potencjał z 15, średniak, jednak wole jak fife bo trzeba się namęczyć. Pozdrawiam

Szazi_jr_

Tak jak napisałem, bardzo trudno jednoznacznie cenić mi tę grę. Ma ona wiele wad. Zbyt wiele, aby zasługiwała na miano symulatora. Obecna edycja to dla mnie gra zręcznościowa. Szybkie rozgrywanie, łatwość w przedostawaniu się pod pole karne, brak współpracy miedzy formacjami, duża odległość pomiędzy linią pomocy i obrony (odwieczny grzech PES), zła fizyka piłki. W to nie umiem grać tak, aby czerpać przyjemność. Obrońcami trzeba natomiast umieć sterować. Odbiór zawsze jest trudniejszy. Większość graczy z początku łatwiej atakuje niż broni, jak w prawdziwej piłce.

vermes

Tak jak szazi zauważył, bramkarz i obrona to kpina, z tym, że tylko w naszej drużynie, w drużynie przeciwnej ten element funkcjonuje elegancko, jak komputer złapie wiatr w żagle to nie idzie go powstrzymać,moi obrońcy wbiegają w siebie, a pressing w tej grze w zasadzie nie istnieje, tak jak wspomniałeś, wizualnie jest wyśmienicie, ale sama rozgrywka chwilami doprowadza do frustracji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones