PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608888}
7,9 8 050
ocen
7,9 10 1 8050
Quake III: Arena
powrót do forum gry Quake III: Arena

kilkanaście dni temu kłacz trzeci wielki skończył 12 lat. Narodził się niemalże na styku
nowego millenium, niosąc nową jakość w grach komputerowych.

Od strony technicznej, ten kłacz przyniósł rewelacyjny silnik. Gra była w stanie płynnie i
szybko chodzić na niemal wszystkim. Wymagania ma malutkie - gadu gadu 10 ma
większe.

Od strony grywalnej można się rozpisać na kilka stron. Koncepcja gry jest prosta i być
może dlatego właśnie tak dobra - walki na arenach, jak gladiatorzy w Rzymie. Żadnej
fabuły. Żadnych metod, w zasadzie żadnych przepisów*, tylko jeden cel: wymierz. Ciężko
innym grom odwzorować klimat, który towarzyszy podczas pojedynku na rakietnice,
odbywającym się na wielkim placu wśród czaszek, ogni i flag. Wspaniałe w tej grze jest
to, że do dobrej zabawy potrzeba zaledwie kilku osób. Już w 4 osoby można tworzyć
niesamowite deathmatche, kiedy to np w counter strike'u, dopiero od 4vs4 robi się
ciekawie.

Gra jest ani nie za mało dynamiczna ani za bardzo - w sam raz. Mapy - świetne. Każdy
znajdzie coś dla siebie. Zawsze może ściągnąć masę nowych albo wręcz zrobić
samemu (nie jest to trudne, raczej czasochłonne). Modele gry - świetne. Proste, ale
dobre. Nieprzekombinowane. Po prostu fajne modele, które fajnie drą ryja jak dostaną
rakietą w czerep. Świetne bronie - to bardzo ważne. Każda broń w kłaczu jest
specyficzna. Niektóre mogą być do siebie podobne, ale i tak każda jest jedyna w swoim
rodzaju. Dźwięki - ok. Muzyka - to akurat zależy od mapy. Bywają średnie, ale niekiedy
muzyka wspaniale podkręca klimat.

ważnym elementem kłacza o którym się często zapomina jest jego prostota. Od
kliknięcia w ikonę gry, do pojawienia się menu, mija naprawdę kilka sekund. Serwer
można postawić w kilkanaście sekund, sprawne palce i szybciej.

pytanie tylko, czy kłej przetrwał próbę czasu... Ciągle pyka w niego dosyć konkretna ilość
graczy, szczególnie po uruchomieniu przez ID Quake live. Ale na mistrzostwach gier
komputerowych już się go nie spotyka. W kafejkach również go już nie znajdziemy.
Świetność kłeja chyba minęła i pozostało tylko dobre wspomnienie

chociaż nie w moim przypadku. Ostatnio zacząłem pykać na singlu na uczelni, po czym
kłejkomania rozeszła się na resztę grupy. To też jest magia :D

ocenił(a) grę na 6
MegaSzczota

No to była moja pierwsza gra na kompa 11 lat temu.

ocenił(a) grę na 8
MegaSzczota

Marzę o powrocie czasów świetności Kłeja, każdy w to grał i chciał być najlepszy, jak niedawno z CS'em... ;) Właśnie odpaliłem q3 żeby odświeżyć ten tytuł, jakiś multiplayer by się pyknęło...

ocenił(a) grę na 10
WJKProducer

Nie grałem w tą gierkę co prawda 2 lata jak nie lepiej... ale te czasy spędzone z QIIIA zawsze będę miło wspominał. I pewnie w niedalekiej przyszłości jeszcze do qłejka wrócę mimo że mam 27l. juz na karku :P

ocenił(a) grę na 7
MegaSzczota

Nic dodać, nic ująć.:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones