PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844799}

Resident Evil 3 Remake

Biohazard RE: 3
7,5 1 999
ocen
7,5 10 1 1999
Resident Evil 3 Remake
powrót do forum gry Resident Evil 3 Remake

Ograne

użytkownik usunięty

I napiszę tak. Konwencja dwójki fajnie utrzymana. Ładne animacje, gdzieniegdzie spadek płynności na ps4, ale nieznacznie odczuwalny. Jeśli chodzi o plusy: fenomenalny klimat Raccoon City. Świetnie zrealizowany Nemesis. Dobrze napisane postaci Jill i Carlosa. Dynamika plus zaszczucie. Ścieżka dźwiękowa jak zawsze świetna. Wzbudza niepokój podczas eksploracji i buduje klimat alienacji.
Minusy: niestety za krótka. Przeszedłem osobiście w 5 h. Jak dla mnie zbyt duża liniowość. Niestety zbyt mało eksploracji samego miasta. Przy dużej aglomeracji niewiele budynków można zwiedzić. Miasta w mieście mamy może ze 40 procent. Wiem, ze gra to remake, ale można było bardziej rozbudować samą grę w Raccoon. No i samo spotkanie z Nemesisem nie wzbudzało takiego niepokoju jak Z Tyrantem w 2. Niestety jego pojawienie się wiązało się z oskryptowanymi sekwencjami w konkretnych momentach gry. Capcom mógł zrobić losowość, jak w Re2. Gdyby Nemesis pojawiał się losowo, gracz czułby jego oddech na plecach. A tak to wyszło zbyt filmowo. Więcej jest go niestety na przerywnikach. Sama gra jest tez niestety łatwiejsza niż 2. Mniej zagadek,, mniej zawiłych korytarzy. Nie da się zgubić, co paradoksalnie frustruje. Nie ma miejsca żeby pogłówkować. No cóż, cały czas gra się super, bo jest to solidny remake, ale brak tu kilku istotnych elementów. Za 230 zł mogliby grę chociaż wydłużyć na te 10 h. Nie wierzę w to, ze nie można było dodać kilku wątków w eksploracji miasta albo ją trochę poszerzyć bo za szybko spadamy w kanały. Obiektywnie dałbym 7/10, ale z sensymentu do serii i oczekiwania na tą część oceniam ja 8.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones