PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606960}

Resident Evil 4

Biohazard 4
8,2 5 380
ocen
8,2 10 1 5380
Resident Evil 4
powrót do forum gry Resident Evil 4

Najlepszy

ocenił(a) grę na 9

RE jaki wyszedl ever :D

ocenił(a) grę na 9
Snajper85AP

Najlepsze i to zdecydowanie były
Resident evil 1996, Resident evil 2 1998, Resident evil 3 1999,
Resident evil Code Veronica 2000, Resident evil remake 2002, Resident evil 0 2002.
Czwórka jeszcze dawała radę, ale z gatunku survival horror z elementami przygodówki
(szukanie i używanie przedmiotów) zmieniła się konwencja na grę akcji jakich setki, choć niewielki klimat został.
Piątka i szóstka to już typowe gry akcji bez żadnego survival horror.
Niedawno zostały wydane na PC wersje HD Resident evil remake oraz Resident evil 0,
a wcześniej były one tylko na Game Cube.

Jeśli miałbym wybrać dwa najlepsze residenty to stawiam na jedynkę i dwójkę. Miażdżą system.
Zamiast jedynki można zagrać w remake, bo to w zasadzie ta sama gra w dużo lepszej oprawie graficznej
niewielkimi zmianami. Ja wolałem konwencje filmowego survival horror, dlatego kocham
RE 1, RE 2, RE 3, RE Code Veronica, RE remake, RE 0 czyli prequel jedynki, także świetne w tym stylu były gry
Alone in the dark 4 2001, Blair witch -Rustin Parr 2000, Silent hill 1999, Sildent Hill 2 2001.

Od 4 części seria zmieniła się w grę akcji, z nowszych części 4,5,6 revelations wiadomo 4 część zdecydowanie najlepsza.

ocenił(a) grę na 9
returner

Zdaje sobie z tego wszystkiego sprawe. Masz calkowita racje. Tez uwazam, ze od 4 sie wszystko zmienilo. Nie zmienia to jednak faktu ze gralo mi sie genialnie. Malo ktora gra mnie tak wciagnela jak RE4 (nawet RE2 czy Code Veronica) ktore maja u mnie 2 i 3 miejsce. Co do RE5 zaczalem grac i olalem. RE6 nawet nie mam ochoty sprawdzac

ocenił(a) grę na 9
Snajper85AP

Warto zagrać RE remake HD. Gra z 2002, a wygląda bardzo dobrze.
W sumie w przeszłości już była jedna taka gra Alone in the dark 4 2001.
Miała rozdzielczość tylko 640x480, ale DX8, renderowane tła, cienie na tak wysokim poziomie,
że świetnie prezentuje się po latach.

ocenił(a) grę na 9
returner

Napewno zagram. PS Alone in the dark 4 zaliczony ;)

ocenił(a) grę na 9
Snajper85AP

Obecnie Capcom ma świetną passę.
Odświeżony Resident evil remake HD 2015, Resident evil 0 HD 2016,
Resident evil Revelations 2 2015, Resident evil VII 2017, Resident evil 2 remake 2019.
Odświeżenie Re 4 HD też bardzo udane z 2011 pod Ps3 i 2014 pod Pc wreszcie z obsługą myszki, bo konwersja z 2007 miała tragicznie sterowanie na samej klawiaturze.
Czwórka mimo zmiany koncepcji wiele zyskuje na wersji HD oraz dzięki słabym 5 i 6,
które pokazały, że czwórka wcale taka zła nie była. Jako gra akcji świetna, jako horror średnia.

Re 2 i Re remake HD > Re 1, 4, 7, Remake 2 > Code Veronica, 3, 0, Revelations 1,2 > 5 i 6
Code Veronica być może powinna być wyżej i jestem nieobiektywny, bo też przechodziłem wersje, gdzie sterowanie wiele mi psuło rozgrywkę, bo to było na emulatorze Dreamcast.

ocenił(a) grę na 9
returner

Nic dodac nic ujac. Niedawno przeszedlem remake 4 ze steama i musze przyznac ze swietnie sie gralo. Teraz zaliczam 2 na play 4

ocenił(a) grę na 8
Snajper85AP

Czy nadal najlepszy? Na pewno daje frajdę z grania, ale trzeba wyłączyć myślenie. Roi się grze od absurdów. Leon był początkującym policjantem, a tu wraca jako super agent, co daje radę przypakowanemu mutantowi rambo w walce na noże. Super agentka Ada hasa w sukni i na obcasach. Karzeł szlachcic rządzi zamczyskiem, hiszpański macho naukowiec odkrywca - to wszystko nie pasuje. Jest dla efektu. Albo usuwanie pasożyta z organizmu... Stwory wyglądają groteskowo, lecz nie straszą. Wróć, jest jeden mroczny fragment - obrazy w czasie napisów końcowych. Pokazujące, jak zamieniono w horror życie spokojnych wieśniaków. Biorąc pod uwagę wcześniejszą zabawę przy eliminowaniu ich - robi się ciut przykro.

ocenił(a) grę na 10
Piramidoglowy

Każdy resident evil ma swoje sprzeczności, chociaż w tych najnowszych fajnie je wyjaśniono :d dla mnie 7 część jest najlepsza a tuż za nią remake 2 i 8 część. Właśnie gram w 4 jestem dość daleko i o ile te 10 lat temu też uważałem ja za genialna tak teraz widzę że do 8 nie ma startu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones