PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855781}

Resident Evil Village

Biohazard Village
8,2 2 084
oceny
8,2 10 1 2084
Resident Evil Village
powrót do forum gry Resident Evil Village

Otóż w obu grach mamy mapę, w której kolory pomieszczeń zmieniają się w zależności czy w danym pokoju zabraliśmy wszystko, czy jest jeszcze jakiś przedmiot.
Gdy pokój ma jeszcze jakieś itemy do podniesienia, to na mapie jest oznaczony kolorem czerwonym, natomiast gdy go oczyszczyliśmy, zmienia się na niebieski.

Oczywiście wszystkie pokoje pierw są koloru czerwonego.

Dopiero z biegiem rozgrywki zmieniamy na niebieski.

To symbolizuje kolor czerwony w polityce? Komunizm.

Ok, nadarzacie?

Więc pokoje, z których możecie brać dobra, są czerwone - Branie itemów to oczywiste nawiązanie do socjalizmu, gdzie Można sobie wziąć rzeczy burżuazji (bogate zdobienia ósemki, ściany ze złota, żyrandol, porcelanowa wanna, ogromne obrazy świadczą o majątku antagonistek) w ramach walki o wyzwolenie klas, główny bohater walczy o wyzwolenie samego siebie z wielkiego zamku.
Co się stanie, gdy cudze pieniądze się skończą? - To pytanie nie nurtuje wielu komunistów, bo komuniści nie używają głowy, ale zostało zadane przez Capcon, i odpowiedzieli na nie w tej grze - Naturalnym kolejnym etapem jest demokracja, centroprawicowa lub konserwatywna.

No i co?

Otóż kolor niebieski - pomieszczeń doszczętnie opędzlowanych z dóbr, w których nic już nie zostało do ukradzenia - jest politycznym kolorem (obok pomarańczowego) symbolizującym demokracje.

Proste ukazanie zasad gospodarki za pomocą podprogowej (?) mechaniki gry.

movies_2

Prawie ci się udało mnie zachęcić do zagrania. :)

użytkownik usunięty
movies_2

Sugerując się twoją wypowiedzią, należałoby zgłosić do ministerstwa poprawki dotyczące sygnalizacji świetlnej, w końcu mamy kolor czerwony, pomarańczowy i zielony. Czyli na czerwonym zostajemy okradani głównie z czasu, bo trzeba stać, pomarańczowy sugeruje nam, że ktoś wyżej od nas chce to zmienić, a zielony daje jasny sygnał, że mamy brnąć w kierunku, który ktoś nam narzucił przy pomarańczowym (demokratycznym) świetle.

Akurat o światłach mam inną rozkmine, tyczącą się polityki, a raczej samej partii PSL.

Otóż światła są normalne, czerwone oznacza zagrozenie - Ze strony pojazdów, natomiast zieleń symbolizuje brak niebezpieczeństw.

Otóż ja myślę, że partia PSL, ma zielone logo (koniczynę), gdyż ma związek z komuną w Polsce, brak czerwieni po pierwsze symbolizuje zerwanie z tamtym układem, natomiast zieleń, podprogowo, ma związek z pójściem naprzód (zielone - idziesz)

Kiedyś o tym pisałem gdzie indziej i ktoś jeszcze inny zaproponował, że kierunek, w jakim się poruszamy, też może mieć jakiś związek z podprogowym działaniem partii, gdyż poruszamy się prawą stroną.

Czyli Zielone logo tej partii ma nam wmówić, że idą naprzód, porzucili komunizm, i że są teraz prawakami.

użytkownik usunięty
movies_2

Cóż swojego pasa na pewno nie zmienię, tym bardziej będę z daleka trzymał się od PSL, bo coś im nie idzie za dobrze obranie prawego kierunku, i ciężko powiedzieć, że idą naprzód, bo dla mnie wygląda to raczej, jakby szli w miejscu, z 100% pewnością, że gdy się odblokują, to zrobią krok w tył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones