PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606962}

Resident Evil Zero

Biohazard 0
8,0 433
oceny
8,0 10 1 433
Resident Evil Zero
powrót do forum gry Resident Evil Zero

Kultowa seria

ocenił(a) grę na 10

Jestem fanem serii od samego początku. Pierwszą część uważam za przełomową, która idealnie zdefiniowała gatunek "survival horror" . Mieliśmy wszystko, uczucie samotności, strachu i klaustrofobii, nieskomplikowaną muzykę, która została skomponowana idealnie potęgując nastrój grozy podczas rozgrywki, statyczne kamery i całą masę innych czynników, które wszyscy doskonale znają i które spowodowały, że Resident Evil stał się wyznacznikiem i wzorem do naśladowania dla gatunku. Kiedy powstała druga część, nikt nie mógł sobie wyobrazić, że otrzyma sequel, który dorównał jedynce, jestem w stanie nawet zaryzykować stwierdzenie, że w niektórych aspektach był od niej lepszy, bo otrzymaliśmy więcej i udało się utrzymać klimat. W trójce z Nemesisem nie było już tak wyjątkowo, ale pozycja mimo wszystko bardzo udana. Na części 4 Resident Evil niestety się skończył, to już zupełnie coś innego (próżno szukać klimatu z poprzednich części) aczkolwiek gra bardzo udana, a Regeneratorsi wymiatają jeśli chodzi o poziom strachu. Odsłony 5 i 6 natomiast to kompletne nieporozumienie, Capcom w pogoni za grafiką, akcją, urozmajceniami i niepotrzebnymi pierdołami zapomniał, co tak naprawdę charakteryzowało genialną serię, dostajemy kompletnie nieudane gry Action Adventure, gdzie o klimacie Biohazard nie ma w ogóle mowy. Na szczęście mamy jeszcze doskonałego Remake'a, Zero oraz Code Veronice,czyli trzy wybitne pozycje, które dorównują pierwszej dwójce (jeśli chodzi o Remake i Zero, mogą być nawet lepsze). Według mnie Capcom zrobiłby 1000 razy lepiej robiąc Remake częsci 2, części 3 Nemesis oraz Code Veronica, dla fanów byłaby to nie lada gratka. Część 5 i 6 to profanacja serii i policzek dla prawdziwych fanów. Niestety nastały takie czasy, że 90% gier tylko ładnie wygląda, bo możliwości techniczne są tak ogromne, że porażającą większość czasu przy produkcji gry poświęcana jest dla stworzenia niebanalnej grafiki, przy tym wszystkim producenci gier zapomnieli o rzeczy najważniejszej - grywalności. Dzisiaj mało jest gier, które się wyróżniają, każda wygląda podobnie, są bezpłciowe. Przypomnijcie sobie lata 90te i początek XXI wieku, co chwilę wychodziły jakieś hity, które z tytułu pamiętamy po dzień dzisiejszy. Także poszło to wszystko w niewłaściwym kierunku. Mój prywatny ranking to Miejsce 1 - Remake + część pierwsza + Zero na, Miejsce 2 - Dwójka, Miejsce 3 - Code Veronica i 3 Nemesis. Aczkolwiek wszystkie kocham tak samo mocno. To tyle, pozdrowienia dla maniaków Residenta.

ocenił(a) grę na 8
Miglanc_filmweb

Najlepsze dla mnie to 1, 2 i remake 1.

Resident evil 1 - 10/10
Resident evil 2 - 10/10
Resident evil 3 - 9/10
Resident evil code veronica - 9/10
Resident evil remake 1 - 10/10
Resident evil 0 - 9/10
Niedawno wydano w HD na Pc RE remake 1 i RE 0.
I to było 6 najlepszych residentów.

Dalej był ustawił Re 4 i Re 7.

Jeszcze dalej RE Revelations 1 i 2.

A dopiero na samym końcu RE 6 i najgorsze Re 5.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones