PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611366}

Shadow of the Colossus

Wander to Kyozou
8,3 3 113
ocen
8,3 10 1 3113
Shadow of the Colossus
powrót do forum gry Shadow of the Colossus

Po pierwsze nie podchodze do owej gry sentymentalnie, bo zagrałem w nią dopiero w 2013 roku. Po
drugie biore pod uwage upływ czasu od daty premiery.

Nie oceniam wiec grafiki, bo 8 lat emu pewnie trzymala poziom, ale technika idzie do przodu.

Oceniam, i to nisko, zas aspekty gry, na ktore zab czasu nie ma wplywu. Gra doprowadza do szalu w
sferze sterowania. Wszystko jest tu na odwrot, jakby wsadzili gracza w angielski samochod.
Po drugie muzyka. Jest na bardzo wysokim poziomie, ale niestety poszczegolne fragmenty
puszczane sa w petli. Walczysz wiec z kolosem, co zajmuje czasem 30 minut, a moze wiecej, a tu ten
sam motyw muzyczny, w kolko ten sam. Z taką intesywnoscia powtarzania nawet najwieksze dziela
muzyczne moga doprowadzic do omdlenia.
Po trzecie fabula, a w zasadzie jej brak. Bicie sie z kolosami nudzi juz po pierwszym zabitym.
Wszystko powtarza sie tu z ta sama czestotliwoscia co wspomniana muzyka. Szukasz kolosa,
znajdujesz go na pustkowiu, wdrapujesz sie na niego, wbijasz miecz, mdlejesz, wracasz do miejsca
wyjscia i szukasz kolejnego kolosa. I tak 16 razy! Sorry, ale ta gra doprowadza do komletnego
odmozdzenia. Calosc przypomina prace na tasmociagu. W tle ta sama muzyczka, a ty przykrecasz te
same srubki, do tego samego mechanizmu, juz 8 godzinę, i doskonale zdajesz sobie sprawe, ze jutro
czeka cie to samo, a potem to samo, i znowu, znowu, znowu....

ocenił(a) grę na 8
edgemoon

opinia opinią ale jeśli zabijasz kolosa 30 min to robisz to źle. :) ostatnio se zagrałem znowu po paru latach bo za darmo na PS Plus jest i też na początku źle to robiłem. a co do samej gry.. no cóż jak dla mnie to ta gra się zalicza do kategorii sztuki jak journey czy limbo np.

ocenił(a) grę na 2
mazda8896

pffff.... zabijać kolosa w 30 min to źle? najpierw takiego dupka trzeba znaleźć. Gram pierwszy raz bez żadnych solucji. Od razu włączyłem poziom Hard. Pierwszego kolosa szukałem pół godziny. Ubiłem go za czwartym czy piątym razem. Teraz już ponad godzinę jeżdżę po tej popieprzonej pustyni i szukam drugiego kolosa. Jedyne co robię to naciskam trójkąt na padzie. To ma być gra? Rzygać mi się chce od tej pustki.

ocenił(a) grę na 2
Boskigrom

Po dwóch godzinach poszukiwań stwierdziłem że to nie ma najmniejszego sensu. Wszedłem na mapę kolosów w google i tyle. W tym samym czasie wystawiłem to badziewie na sprzedaż. Co to za gra w której 90% czasu jeździsz po świecie i szukasz kolosa? Drugiego na hardzie pokonałem za pierwszym razem bez żadnej pomocy. Po kolejnego chyba już nie jadę. Głupia gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones