PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=805468}
7,5 4 809
ocen
7,5 10 1 4809
Shadow of the Tomb Raider
powrót do forum gry Shadow of the Tomb Raider

Trochę nie rozumiem biadoleń innych użytkowników co do grafiki w nowym tombie. Design lvli jest śiwetny, co chwilę robiłem screeny, gra świateł i cieni jest po prostu niesamowita. Nie wiem co zrobili z mgłą ale jest przezarąbisty gradient, który "wisi" w powietrzu. Ognie, błyski i inne smaczki są nie dość, że pikne to jeszcze umiejscowione tak, że kopara opada.
Twarze majów czy innych npców są nieprzesadzone i realistyczne, nie kłują w oczy, mimika jest poprawna na tyle, że grając w polską wer. językową czytałem w z ruchu warg to co musieli gadać po angielsku.
Klimat jest różny, każdy grobowiec się inaczej prezentuje, inaczej jest wyreżyserowany. Praca kamery jest świetna, muzyka jest poprawna a dźwięki dodają uroku.
Jeżeli chodzi o dalsze zachwalanie to przede wszystkim właśnie grobowce - widać, że twórcy skupili się na tym i trzymała ich w ryzach tylko rozgrywka i schematy. Muszą być to po prostu zagadki, w miarę do ogarnięcia, upchnięte w jakąś ramę przestrzenną. Grobowce są przecudowne, mroczne, świetnie oświetlone i klimatyczne. Zagadki zagadkami ale optycznie - mega.
Koniec lizania pupy.
Fabuła jest taśmowa, ot - kolejny przygodowy schemat walki ze złą Trójcą. Brak tutaj jakiś pełnokrwistych postaci, twócy poszli w stronę raczej stonowanego realizmu - i to o dziwo moim zdaniem wyszło grze bokiem. Brak tutaj jakiegoś spięcia, mocniejszych scen, tragedii w tle. Niby na początku okazuje się, że Lara mogła zapoczątkować coś tragicznego w skutkach, jednak nie czujemy tego w grze. Jest jakoś tak miałko i bez charakteru. Także fabuła to niestety tylko podtekst do zwiedzania przepięknych krain.
Druga tragedia to walka. Jest jej zdecydowanie mniej niż w poprzednich częściach, ale jest pozbawiona jakiegokolwiek funu. Bronie są nadal plastikowe w odczuciu a celowanie woła o pomstę do nieba. Kuleje tutaj niestety responsywność myszki vs gry. ARMA3 ma z tym kłopoty ale tutaj to jest horror. Przesunięcie myszki w rzeczywistości powoduje przesunięcie celownika w grze po jakiś 0,3 sekundy. Miałem minimum 30 fpsów w grze jednak to opóźnienie w celowaniu skutecznie obrzydzało strzelanie. Z czegokolwiek.
Także jest to śliczna przygodówka, ze średnią fabułą z tragicznymi elementami walki.

trojan87

Niestety dożyliśmy czasów gdzie docelowym kontrolerem dla takich produkcji jest Pad i to nawet na PC.Choc też trudno mi uwierzyć z jest aż tak źle. Może jakieś patche to naprawiły??

ocenił(a) grę na 7
Danio31b

Nie naprawią. To jest responsywność na poziomie samego silnika gry. Silnik nie był zrobiony z "myślą" o tym, że to ma być 60-fpsowa strzelanka. Wiem, że to skrajność - ale poszli właśnie skrajnie w drugą stronę. Jest ślamazarnie i plastikowo. Niestety całe to "ulepszanie" broni znajdźkami i zbieractwem nie składnia do posługiwania się nimi ze względu na okropny design celowania.
Da się oczywiście grać i tego nie zauważyć, jednak mnie osobiście po prostu takie rzeczy rażą, gdyż gram głównie w jakieś pseudosymulatory strzelanek. I nie chodzi mi tutaj o CSa, którego nie lubię - ale w CSie mają responsywność chyba na 0,6 milisekundy. W Tomb raiderze na moje "oko" to 30 milisekund, co skutecznie Mi psuło zabawę.

trojan87

zupełnie nie zwróciłem uwagi żeby były jakieś opóźnienia w celowaniu, może to wynika ze słabego komputera, 30fps na konsoli jakoś przechodzi bo pad nie pozwala się szybko rozglądać, ale na PC w strzelankach poniżej 60fps to tragedia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones