PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615442}

Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz

Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper
7,8 519
ocen
7,8 10 1 519
Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz
powrót do forum gry Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz
Lady652

Jest podobna do Przebudzenie czy nie?

Ellen Page

Nie wiem, nie grałam jeszcze w Przebudzenie, ale słyszałam, że jest lepsza.

Lady652

W Przebudzeniu jest świat z oczu Holmesa

Ellen Page

W tej grze też , o ile dobrze pamiętam

ocenił(a) grę na 7
Lady652

SH vs Kuba Rozpruwacz jest już wykonana wg nowego standardu, tzn. że można wybierać pomiędzy widokiem z perspektywy pierwszej (oczu Holmesa) i trzeciej osoby (widać całą postać).
Przebudzenie w oryginale to gra pierwszoosobowa, ale jakiś czas temu powstała wersja Remastered, w której dostępna jest podoba opcja, jak wyżej.

Obie gry różnią się jakością. Przebudzenie bazuje przede wszystkim na mrocznym klimacie i przedziwnych postaciach, podczas gdy poszukiwania Kuby Rozprowacza to pełnoprawne śledztwo z zagadkami w laboratorium lub też tablice dedukcyjne. Ale obie lubię i polecam :)

Madzius888

Czyli uważasz, że warto kupić?

ocenił(a) grę na 7
Ellen Page

Hm. Na forum Przebudzenia pisałaś, że ciągle zaglądasz do poradnika, a tutaj zagadek jest jeszcze więcej, więc nie wiem jak odbierzesz. Z całej tej gry do gustu przypadły mi głównie zagadki. Dedukcyjne i parę empirycznych (jedna czy dwie nawet w stylu serialowego Dextera :)), które może i nie są trudne, ale pochłaniają sporo czasu, więc trzeba się wykazać cierpliwością. Klimat na pewno też ma. Gra toczy się głównie w jednej lokacji, więc na pewno nie ma tej różnorodności z Przebudzenia. Ale za to jaka ta lokacja jest! Dziewiętnastowieczne White Chapel to dzielnica pełna zakamarków, w których natknąć można się na złodziejaszków, burdele, przedstawicieli upper-middle class szukających schronienia by oddać się podejrzanej działalności, a także prostych ludzi, którym zwyczajnie nie wyszło w życiu.
Z tym, że gdyby porównać zagadki i resztę fabularną, to sądzę, że wyszedłby stosunek 50:50, bo zagadki nie są trudne, ale troszkę czasochłonne. Zatem konkludując: zostawiam wybór Tobie :) Przy czym zaznaczam, że gra kosztuje strasznie mało, bo jakieś 30 zł było przy premierze, więc zawsze można spróbować.

Madzius888

Chyba kupię, bo uwielbiam Holmesa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones