PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611773}
6,8 1 402
oceny
6,8 10 1 1402
Shift 2: Unleashed
powrót do forum gry Shift 2: Unleashed

Przecież to skandal. Najlepsza gra wyścigowa tego roku z tak niską oceną? Ludzie. Nie oceniajcie gry jeśli nie potraficie jeździć. To nie wina twórców, że gracie na klawiaturze za 10 zł na kompie który pamięta wejście Polski do Unii. :P Po za tym ta gra powinna być udostępniona za okazaniem prawa jazdy i paragonu od zakupu porządnej kierownicy. Bo tylko tacy ludzie powinni oceniać tą produkcję.

Piotras2009

Zgadzam się. Jak widać po forum to narzekają bo gra za trudna, ale tak to już jest.

ocenił(a) grę na 8
Piotras2009

dzieci wola nowe hp bo samochod prowadzi sie sam w zakretach xd

januszek324

Czyż nie lepiej gdyby od razu zasiadły przed telewizorem i oglądały relację z jakiegoś wyścigu? Tam ogólnie wszystko "robi się samo" wystarczy patrzeć :P A dla pozorów niech wciskają sobie klawisz odpowiedzialny za przyspieszanie dla efektu "realizmu". :D

ocenił(a) grę na 6
Piotras2009

let me tell you something. Po pierwsze gram w symulacje typu rFactor, GTR, Richard Burns Rally. Shift 1 był fajny pomimo stosunkowo dużej podsterowności każdego samochodu (niezależnie od charakterystyki samochodu: tutaj tył czy przód napęd). Shift 2 zawiódł mnie głównie systemem jazdy. Jak gra, która chce być nr 1 wśród półsymulacji m.in przed Forza czy GT, może reagować na gwałtowny ruch kierownicą z niemalże 0,5 sek opóźnieniem (ten problem miało dużo osób, nie tylko ja). Do tego dochodzi jeszcze grafika, która jest ładna ale dopiero na HighEndowym sprzęcie. Na sprzęcie za rozsądną cenę gra wygląda gorzej od Shift 1. Jeśli mówimy o grach tego typu to napewno Forza jest lepszą propozycją.

Tommy_Stark

Czyli sługujesz, że Shift 2 zasługuje na tak niską ocenę bo akurat u Ciebie był problem z reakcją kierownicy i nie masz wystarczającego sprzętu żeby ustawić grafikę na maksymalnych detalach? Ja nie miałem powyższych problemów dlatego mam takie a nie inne zdanie. Czy rozsądne jest rozczarować się nowo zakupionym Volvo bo nie mamy na paliwo? Bo tak mogę to porównać.
Pozdro :)

Tommy_Stark

BTW. Mój komputer ma już 2,5 roku więc ciężko nazwać go HighEndowym. Crysis ma większe wymagania a jest z 2007r.

ocenił(a) grę na 6
Piotras2009

Crysis to jak wiesz inna bajka :) jestem fanem produktu Cryteka więc tutaj jesteśmy zgodni. Wracając do S2, na wielu forach o tematyce wyścigowo/symulatorowej pojawiał się ten problem, i jak mi wiadomo EA miało to poprawić w najbliższym czasie, jednak nie poprawiło. Czy widzisz ogromny skok graficzny pomiędzy shift 1 a 2 ? ja nie, dlatego ta mocno oczekiwana przeze mnie gra mnie zawiodła.

Tommy_Stark

No ok, rozumiem. Ale tak czy siak odkąd wyszła dwójka do jedynki nie wracam. :)

ocenił(a) grę na 2
Piotras2009

Akurat swoją ocenę dobrałem na podstawie problemów z ogarnięciem sterowania. Ta gra po prostu jest męcząca i jeśli nie była projektowana do grania na klawiaturze, to po prostu powinna wprost o tym mówić. Skoro podawane są wymagania sprzętowe, to mogą równie dobrze wymagać kierownicy czy chociażby pada.
Tak więc skoro umożliwiają granie na klawiaturze, to oczekuję sprawności grania na niej przynajmniej na poziomie innych gier tego typu. Niech model będzie nieco uproszczony uwzględniając ograniczenia sterowania cyfrowego, ale niech działa. Tu od początku walczyłem długo z pozbyciem się laga sterowania, a szukając w internecie widzę masę ludzi z tym problemem i masę nieoficjalnych poprawek, które mają go zredukować.
Faktycznie da się ustawić sterowanie i konfigurację samochodu tak, żeby to jako tako działało, ale wymaga to masy czasu i eksperymentów z ustawieniami (które nie są intuicyjne). Siadając do gry nie chcę spędzać połowy czasu przeklikując dziwaczne ustawienia i sprawdzając kiedy samochód zacznie się zachowywać rozważnie. Seryjny samochód sam powinien być wystarczający do mało agresywnej jazdy. Problemy z podsterownością też straszliwe. Mocny samochód z RWD na seyjnych ustawieniach ma problem z lekkim zakrętem przy 50km/h. No bez przesady...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones