PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608420}
8,0 1 224
oceny
8,0 10 1 1224
Shogun: Total War
powrót do forum gry Shogun: Total War

Grało się

ocenił(a) grę na 8

Świetna gra, z fenomenalnym klimatem. Feudalna Japonia okresu pojawienia się pierwszych Europejczyków i chrześcijaństwa. Krwawe walki klanów o panowanie nad krajem.

Miała jednak dwie poważne wady.
- AI w 2000 roku nie było w stanie skutecznie przeciwstawic się graczowi. Bardzo słabe. Czasem nawet dwukrotne siły przeciwnika nie potrafiły nawet nadgryźc moich wojsk. To samo na mapie. Bardzo ważną role odgrywało zaplecze za linią frontu. Wystarczyło tam trzymać mocne jednostki i wspierać te sektory, na których zjawiał się przeciwnik. Jeśli decydował się na atak, wykorzystywaliśmy rezerwy
- Błąd w dyplomacji. Sojusz można było podpisać tylko na czas nieokreślony, bez gwarancji, że wróg go nie zlamie. To powodowało, że mimo sojuszu, cały czas trzeba było trzymac wojska obwodowe na granicy z sojusznikiem, na wypadek, gdyby doszło do zdradzieckiego ataku (i zazwyczaj dochodziło)

Jeszcze gejsze były za mocne trochę.

Ale masa plusów. Klimat, taktyka, jednostki, uformowania terenu, ale przede wszystkim świetna ekonomia.

ocenił(a) grę na 9
Piotrek4

Co do drugiej wady? - myślę, że to było celowe zamierzenie. Zresztą, my jako gracz także mogliśmy wykonać taki manewr. Podpisać sojusz z danym dajmio, cofnąć większość wojsk, a później przeprowadzić zdradziecki atak, gdy nasz sojusznik także postanowił wycofać swoje wojska.

Bardzo dziwna sprawa. Gram teraz Mongołami (dodatek Inwazja Mongołów) i miałem jedną większą bitwę z klanem Hojo. Ok. 1000 żołnierzy vs 1000. Zabiłem im 800 przy stracie 100 - na ekspercie. Byłem trochę zszokowany, ale to chyba z tego powodu, iż Hojo mieli zwykłych samurajów Yari i łuczników, a ja m.in. potężną lekką mongolską kawalerie, ale taka dysproporcja... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones