PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607313}
8,1 6 440
ocen
8,1 10 1 6440
Star Wars: Jedi Knight Jedi Academy
powrót do forum gry Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy

Już wersja demo tej gry zrobiła na mnie lata temu ogromne wrażenie. Jednak dopiero po wielu latach, kiedy zagrałem w pełną wersję, mogę napisać, że to najlepsza gra na licencji „Star Wars”, w jaką miałem przyjemność grać. Znacznie poprawiono walki na miecze świetlne, dodatkowo umożliwiono wybór techniki walki oraz wybór oręża. Szczęka mi opadła, gdy walcząc podwójnym mieczem - jakim władał Darth Maul w „Mrocznym Widmie” - podczas walki przeciwnik uszkodził mój miecz i nagle musiałem przyzwyczaić się do walki jednym „ostrzem”. Także wybór mocy jest prostszy, nie mamy jej wiele do wyboru, ale podoba mi się powrót do pomysłu z oryginalnej części „Jedi Knight”, gdzie zależnie od „inwestycji” w ciemną lub jasną stronę mocy, możemy skończyć jako mroczna postać albo pozytwna. Wrócono do pomysłu mniejszej liniowości fabuły i znowu mamy do wyboru dwie ścieżki. Niestety nie zapisałem gry i wybierając ściężkę dobra, zaprzepaściłem zobaczenie zakończenia alternatywnego. Ale od czego mamy YouTube... Okazało się, że wybierając ciemną stronę mocy, nasze zadanie zostaje utrudnione. Nie tylko zmuszeni jesteśmy walczyć przeciwko kompanom, którzy normalnie by nam pomogli, ale jednocześnie walczyć z naturalnymi wrogami. Z dwoma danymi nam wyborami, wiążą się dwa rodzaje filmików, które oglądamy – nawet muzyka przy końcowych napisach jest inna. Jak dla mnie jest to wspaniały pomysł.
Technicznie na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak w poprzedniej części, ale kiedy się przypatrzymy, z silnika graficznego „Quake III: Arena” wyciśnięto chyba wszystko, jeszcze więcej niż poprzednio. Grafika zachwyca, ogrom świata „Star Wars” także. Po raz kolejny mamy szansę zwiedzać planety znane nam z filmów, rozmawiać z postaciami z filmowej sagi – dla fana „Star Wars” to rzecz niesamowita. Dodajmy do tego możliwość tworzenia postaci od podstaw i mamy gotowy hit. Jeśli miałbym podsumować wrażenia, napisałbym, że „Star Wars: Jedi Knight – Jedi Academy” ma wszystko, co miały jej poprzedniczki i jeszcze więcej. To powinno starczyć za rekomendację.

_Michal

Jeżeli chodzi o gry ze star wars w tytule, to Jedi Academy zajmuje u mnie miejsce drugie :p Nic nie przebije Knights of the Old Republic- NIC.

Co nie zmienia faktu, że w Jedi Academy też grałem swego czasu namiętnie, podobnie jak w Outcasta (na Dark Forces tylko patrzyłem przez ramiona kolegów). Oj tak, świetna to gra, z naprawdę świetnymi etapami i super multi. Ciekawe, czy ktoś jeszcze w to gra? Zagrałbym sobie parę "siege'ów"...

ocenił(a) grę na 9
Patty Diphusa

"Kotor" miał potencjał ale jest zdecydowanie za drętwy...

focus25

A z jakiej wersji językowej korzystałeś?

ocenił(a) grę na 9
Patty Diphusa

nie pamiętam ale ta gra mogła być naprawdę dobra ;D niestety szansy na poprawę nie doczekamy Lucas Arts [*]

focus25

Pytam o wersję, ponieważ polska (napisy) jest nieporównanie lepsza od angielskiej. Padają w niej luźniejsze, zabawniejsze teksty.

Wcale też nie mam odczucia, jakoby gra była drętwa, jak to ujałęś. Wydaje mi się być bardzo dobrze zbalansowana, wątków humorystycznych jest całkiem sporo, nie ma popadania w jakiś patetyzm (poza zakończeniem), może powiedz konkretnie, o co ci dokładnie chodzi, bo "drętwa" to zbyt ogólnikowe słowo :p

ocenił(a) grę na 9
Patty Diphusa

wiesz co trudno powiedzieć gra wydaje mi się trochę "przybita" ale na pewno jest to ciekawa propozycja dla fanów Star Wars ogólnie gra mogła by być żywsza no i mieczyki troszkę do poprawki ;D reszta w porządku ;p

ocenił(a) grę na 10
focus25

jedi academy pomimo uplywu lat nadal jest swietna gra

ocenił(a) grę na 9
TheSzoszo

true ; )

ocenił(a) grę na 9
_Michal

Przeszedłem te grę z 7 razy. Gra jest jedną z tych na których się wychowałem. Pamiętam jak z ziomami z gimanazjum rozmawialiśmy o grze. "Jakim mieczem grasz?", "Jaki styl wybrałeś? Szybki czy wolny mocny?" Nie zapomnę tej gry, jednak dzisiaj grafika i mechanika odrzuca ;)

ocenił(a) grę na 10
Pancziks

A mnie na odwrót, przyciąga jak magnes.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones