PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607268}
8,7 10 318
ocen
8,7 10 1 10318
Star Wars: Knights of the Old Republic
powrót do forum gry Star Wars: Knights of the Old Republic

Mam maluśkie pytanko: jestem wielkim fanem RPG-ów, aczkolwiek z uniwersum Gwiezdnych Wojen kojarzę tylko świetlne miecze i astmatyka w czarnej zbroi. Czy ta nieznajomość będzie mi przeszkadzać w dobrej zabawie z niniejszą produkcją?

Capitano_S

Sama kojarzę nie wiele więcej z Gwiezdnych Wojen i też zastanawiałam się czy dać tej grze szansę, i z tego co wyczytałam, KotOR rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z filmu, więc ich znajomość nie jest konieczna.

Capitano_S

Raczej nie powinno. Gra dzieje się na 4 tysiące lad przed filmami.
Ogólnie wystarczy ci taka wiedza:
Jest sobie galaktyka a w niej republika. W republika to ci dobrzy. Po swojej stronie mają tak zwanych Jedi. Jedi to tacy jakby magowie, którzy używają mistycznej mocy, oraz mieczy świetlnych. Są takimi strażnikami pokoju.
Są również sithowie. Są to źli Jedi, którzy używają mocy tylko do swoich zachcianek. Są źli i chcą podbić galaktykę.
Historia galaktyki jest raczej w większości w grze wyjaśniona, bo kiedy gra powstawała wcześniej w tym okresie była tylko seria komiksów "Tales of the Jedi", ale ja świetnie się w grze bawiłem nie znając tego komiksu (choć w grze jest kilka nawiązań).
Ogólnie grę polecam.

ocenił(a) grę na 9
donmaslanoz14

Od siebie polecam analizę Grzegorza Brauna: https://www.youtube.com/watch?v=bYRYHLUNEs4
Dopiero gdy odkryjemy drugie dno jakie ma Star Wars fabuła staje się jasna. :P
A tak na poważnie to też przed zagraniem w "jedynkę", jakieś 10 lat temu, nie oglądałem ani nowej, ani starej trylogii. Ale dzięki KotORowi, który wprowadził mnie w to uniwersum obejrzałem wszystkie 6 filmów.

Capitano_S

Graj śmiało. Wkręci Cię jak nie wiem co!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones