PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611143}
8,6 1 010
ocen
8,6 10 1 1010
System Shock 2
powrót do forum gry System Shock 2

Trochę powodów:

Lokacja jest do bólu autentyczna tak jak cała kolejność wydarzeń, które miały miejsce na VON BRAUN.

W HORRORZE występuje naukowa groza bazująca na zachwianiu rzeczywistości z niedalekiej przyszłości.


Postaci w logach są przekonujące i mają swoją osobowość. Są przerażone kolejnymi zdarzeniami.

Ślady na etapach wyraźnie nawiązują do logów i są śladami zdarzeń, które miały miejsce.


Drzewo rozwoju postaci sprawia, że jest to gra którą można przechodzić wielokrotnie i odkrywać nowe rzeczy - przechodzę grę po raz 4 i nie mam dość.


Klimat z gry jest do bólu autentyczny dzięki spójności wszystkich elementów ze sobą.


Gra ma bardzo dużo technicznych urozmaiceń, które mają ogromny wpływ na rozgrywkę.


Klimat grozy, który tworzą lokacje i nieustanne poczucie zagrożenia.

Systemy na statku - shodan i xerxes, ale także lokacje w wielu miejscach interaktywne dają wrażenie, że to miejsce żyje.


Gra daje ogromne możliwości wyboru rozwoju postaci w całej masie dziedzin, które autentycznie są nieustannie wykorzystywane co krok.


Zjawy, Halucynacje. Niespodziewane zwroty akcji. Ta gra jest czystym arcydziełem.


Żadna gra nie buduje tak autentycznej atmosfery przerażenia. W grze nawet kolejne zadania są wynikiem fabuły i zdarzeń, które miały miejsce na statku.



Gra zdecydowanie nie dla idiotów. To gra dla inteligentnych graczy.

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Właściwie zgodzę się ze wszystkim z wyjątkiem strachu. Nie mówię, że nie straszy, ale raczej nie określiłbym jej najstraszniejszą, vide Silent Hill.

Natomiast ostatnie zdanie idealnie pasuje :) Najlepsza hybryda FPS-RPG bez dwóch zdań.

ocenił(a) grę na 10
_Salvin_

Ja miałem problemy z graniem w to po raz pierwszy. Fabuła mnie przerosła i sugestie jako serwowało the many, shodan i w ogóle ta cała realistyczna makabra która kolejno odchodziła na statku przedstawiona w logach + potwory/logi/aktorstwo/ślady działań z przeszłości i grałem po raz pierwszy seriami max 15 minut. Gra była dla mnie wstrząsająca jak żadna inna. Strach na engineering deck był nie do opisania.

Czy znasz inne gry, które możesz polecić podobne do System Shock 2 ? Deus Ex znam. Świetny, ale to już nie to samo.

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Do System Shock 2 podobne to masz System Shock 1 :D
Tak na serio, Dead Space, który wzorowany był na serii SS.
Bioshock jak już wspomniałem.
Thief od Looking Glass Studios, ale to już raczej nie do końca to samo.
Z innych to Prey, Doom 3 - co prawda strzelanki, jednakże utrzymują część klimatu z SS2.
Poza tym od dłuższego czasu powstaje pewien ciekawy projekt na UDK - Routine.
http://www.moddb.com/games/routine

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Zagraj w Bioshocka, który de facto wyszedł spod rąk tych samych twórców, a miejscami jest niemal identyczny:).

ocenił(a) grę na 10
GandalfCzarny666

Bioshock to dla mnie total syf. Za casualowo. Może dam mu jeszcze jedną szansę. W końcu trzeba w coś grać na sylwka

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Najbliżej pod względem mechaniki do System Shocka ma chyba Deus Ex. I łączy je wspólny cyberpunkowy klimat. Ale są też spore różnice między nimi. Mogę też bardzo polecić STALKER, szczególnie Call of Pripyat. Bioshock nie jest syfem. Owszem jest znacznie uproszczona rozgrywka, ale nie widzisz jednego. System Shock pomimo genialności zaliczył sromotną porażkę sprzedażową. Niedługo po wydaniu Looking Glass Studios upadło. Z Deus Eksem było podobnie przecież, ale tu marka miała szczęście i nie trafiła w łapska EA jak SS, więc udało się ją przywrócić. W przypadku SS jest to bardzo zagmatwane, bo prawa do zawartości czyli całego konceptu po LGS przejęło towarzystwo ubezpieczeniowe, natomiast EA prawa do znaku towarowego. Te gry były po prostu za skomplikowane, a jeżeli coś jest za skomplikowane to nie przekłada to się na wyniki sprzedaży, Dzięki uproszczeniom gra trafiła do większego grona. Cóż, dla graczy to jest wada, ale liczą się wyniki sprzedaży w pierwszej kolejności.

ocenił(a) grę na 10
_Salvin_

Dobre opisałeś strukturę Bioshocka właśnie tak odbierałem gierkę grając. Już ktoś mi polecał stalkera przy wymianie ss2 może będę musiał sprawdzić. Deus EX znam bardzo dobrze i to dobra gierka.

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Pewnie, że nie dla idiotów.
Jedna z moich 'naj'.
Nadal miło wspominam trailer z 1999 roku, a niedługo potem miałem okazję obaczyć produkcję na PC u kumpla.
To niesamowite, 'You can't hide forever' ze świetnym AI jak na tamte czasy pozostanie na dobre w mej pamięci.
To Uczucie odosobnienia i ciągłego lęku skąd wyjdzie kolejny stwór, nie przypominam sobie wtedy żadnej innej gry z takim ciężkim klimatem.
Czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu, grafika przeszła niemalże lata świetlne, nie zmienia faktu, że SS2 nadal daje mocne brain surgery. Co jakiś czas wracam i przechodzę ponownie, instaluję wyższej jakości tekstury, nieoficjalne patche, jest świetnie.
Samo OST jest na tyle mistrzowskie, że trzymam u siebie na płytach wersję od Erica Brosiusa i jak czuję potrzebę, to odpalam.
Gdyby nie EA, mielibyśmy SS3, a tak ekipa Levine'a musiała obrać trochę inną drogę, tworząc duchowego spadkobiercę System Shock - Bioshock.

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

A co myślisz o ekranizacji filmowej tej gry?

ocenił(a) grę na 10
Pinkus_Goldman

za mroczna i wstrzasajaca tresc

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

W takim razie nie czekać tylko ekranizować.

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

To trochę przypomina Pamdorum.

ocenił(a) grę na 10
Pinkus_Goldman

w zadnym wypadku

Movie_Crash_Man

gili, gili, gili, gili pogila mnie po muszelce?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Z takich bardziej ambitnych gier z tego nurtu mieliśmy np:
Half Life, Half Life 2 z dwoma dodatkami, System Shock, System Shock 2, Bioshock,
Prey 2017, Deus ex 2000, S.T.A.L.K.E.R - Cień Czarnobyla , S.T.A.L.K.E.R - Zew Perypeci.
Można do tego dorzucić powiedzmy też S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo oraz Deus Ex: Human Revolution i
Deus Ex: Mankind Divided od Eidos Montreal.

Deus ex 1 polecam grać z modem - Deus Ex: Revision lub GMDX
Half Life 1 polecam remaster Black Mesa, gdzie grę przeniesiono na silnik Source od Half Life 2
System Shock 2 - z paczką 29 modów - https://lowcygier.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=6379
S.T.A.L.K.E.R - Cień Czarnobyla z kompilacją modów w jednym konkretnym - Mod Complete 2009
S.T.A.L.K.E.R - Zew Perypeci z modem COP Remake v.2 (zalecana jest b.mocna grafika do tego moda)

ocenił(a) grę na 10
returner

Znam te świetne gry.

ocenił(a) grę na 10
Movie_Crash_Man

Polecam jeszcze:
Obcy izolacja 2014 dziejąca się na stacji kosmicznej oraz
SOMA 2015 od twórców Penumbra - Czarna plaga 2008 i Amnesia - Mroczny obłęd 2010,
ale tym razem dziejąca się po zagładzie ludzkości w podwodnych bazach w głębinach oceanu.

Nie wiem czy wiesz, ale na 2020 rok planowany jest oficjalny remake pierwszej części System Shock.
https://www.youtube.com/watch?v=GRmt2ECW1YY

A inna grupa ma w planach System Shock 3 bez podanej daty wydania.
https://www.youtube.com/watch?v=j--cFOyeT7E

Mówi się też o S.T.A.L.K..E.R 2 z szansami na premierę w 2021/2022 rok.

Black Mesa z kolei to było fanowskie odświeżenie Half Life 1 na które zielone światło dało Valve i
nawet chyba płatna wersja jest na steam od 2015 roku. Ja używałem tylko tej darmowej z 2012.
Na 2019 planują wydać ponownie wraz z etapami na planecie Xen, które brakowały wcześniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones