PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607739}

Tension

The Void
7,0 139
ocen
7,0 10 1 139
Tension
powrót do forum gry Tension

Wyniesienie gry komputerowej do rangi "sztuki", to niełatwe zadanie - a to udało sie
członkom Ice-Pick Lodge.
Niebanalna "fabuła" i świat, miła dla oka grafika - szczególnie pod kątem koncepcji.
Całkiem zgrabne połączenie kilku rodzai kontroli postaci ("malowanie po ekranie",
dynamika sterowania WASD), motyw "ekonomiczny" (dysponowanie 'kolorami').
Gra świetnie złożona, do tego nieliniowa - mimo tego, że gracz jest ograniczony
czasowo, to stoi przed nim wiele możliwości - (o ile dobrze pamiętam, istnieje ponad 12
możliwych zakończeń gry).
Kolejną świetną cechą jest to, ze gracz przy odpowiednim nastawieniu - czuje klimat. Na
początku jest tak samo zdezorientowany jak postać, którą steruje. Wrzucony w nowy
świat, musi nauczyć się chodzić, działać, poznać reguły jakim ów świat się rządzi.
A. I świetnie podłożone głosy (nie ma co prawda mowy o synchronizacji ust, bo postaci
porozumiewają się myślami - ale świetnie oddane charaktery postaci, samymi tonami
głosów.)
Do tego jeszcze muzyka - potęguje klimat rozgrywki. Chwała polskiemu wydawcy za dodanie płytki ze ścieżką dźwiękową. (Choć jak zdążyłem się zorientować, niekompletną ;<)

Oczywiście gra nie jest dla wszystkich. Ludziom przyzwyczajonym przez CoD i inne takie -
do wybuchów, fajerwerków, akcji i minimalnej aktywności mózgu - zdecydowanie
odradzam. Tylko się znudzicie.

Na mnie jednak gra wywarła gigantyczne wrażenie. Niewątpliwie najoryginalniejsze
dzieło (dzieło, nie produkt!) ostatnich lat.

Cvrl

To jest survival horror?
Ciągle jak chodzie po empiku, oglądam tę gierkę i nigdy sie do niej nie moge przekonać

ocenił(a) grę na 10
matix87

Nie, to nie jest survival horror. Dla tej gry nie ma kategorii, a ponieważ zawiera elementy survival-horroru, tak ją przyporządkowano. Niemniej jednak polecam, chociaż, jak napisał Cvrl, nie jest to gra dla każdego.

użytkownik usunięty
Cvrl


Polecam produkcję studia Ice-Pick Lodge szczególnie tym, którzy uważają gry komputerowe za li tylko bezmyślną rozrywkę dla agresywnej i niezbyt rozgarniętej młodzieży. 10/10 .

użytkownik usunięty

Ja myślę podobnie, ale ta gra nie należy do łatwych. Ktoś, kto nie gra w gry może stwierdzić, że może i jest to ambitna i ciekawa, ale również trudna rozrywka. Ja polecam ją szczególnie tym, którzy grają w gry video od czasu do czasu (lub częściej), którzy znudzili się już oklepanymi gatunkami gier i szukają w tym segmencie rozrywki czegoś naprawdę innowacyjnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones