PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612113}

The Black Mirror

Posel Smrti
8,1 958
ocen
8,1 10 1 958
The Black Mirror
powrót do forum gry The Black Mirror

Genialny klimat

ocenił(a) grę na 9

Rewelacyjna przygodówka point&click z niezwykle mroczną i zaskakującą fabułą. Pomimo swoich 15 lat nie zestarzała się praktycznie wcale. Gra odpala się w rozdzielczości 800x600, ale nawet na współczesnym 24-calowym monitorze FullHD ręcznie malowane tła prezentują się ładnie i niezwykle klimatycznie. Jedynie modele postaci i ich animacje mogą zdradzić wiek gry. Zarówno muzyka, jak i odgłosy otoczenia wykonane są na najwyższym poziomie i idealnie podkreślają atmosferę opowieści. Zwłaszcza dźwięki tła, na które przeważnie nie zwracam uwagi, ożywiają świat w The Black Mirror. Padający deszcz, plusk wody, śpiew ptaków czy tykanie zegara przy którym miałem wrażenie jakby jakiś zegarek stał obok mnie.

Historia, podzielona na sześć rozdziałów, jest niezwykle brutalna i krwawa, a klimat gęstnieje z każdą minutą. Gra cały czas trzyma w napięciu, a gracz jest ciekaw co będzie dalej. Zaczynamy w tytułowym zamku Black Mirror i już od początku otrzymujemy dostęp do całej posiadłości i ogrodów. Później dochodzą kolejne lokacje, a gra nie prowadzi nas za rączkę. Praktycznie na każdym etapie gry możemy powrócić do większości miejscówek. Wystarczy jednak uważnie rozglądać się po lokacjach i wchodzić w interakcję ze wszystkim z czym tylko się da. Ułatwieniem jest to, iż obiekty, które już nie są nam potrzebne stają się elementami tła, a kursor podświetla się, jeśli możemy użyć danego przedmiotu na jakimś obiekcie. Warto też wracać do tych samych lokacji i rozmawiać z postaciami, bo z czasem odblokowują się nowe tematy. Trzeba też pamiętać o niektórych przedmiotach, bo główny bohater ich nie podniesie póki nie będzie miał powodu by z nich skorzystać. Ogólnie przez znaczną większość gry przechodziłem jak przez masło z czasem miewałem przestoje, bo nie zauważyłem jakiegoś obiektu z którym mogłem wejść w interakcję. Zagadki nie należą do najtrudniejszych, choć jest jedna, która potrafi dać w kość tzw. piętnastka, gdzie trzeba ułożyć znaki zodiaku w odpowiedniej kolejności. Nasz bohater, Samuel często znajduje się w sytuacjach w których może zginąć, warto więc robić w miarę często zapisy i to na różnych slotach.

Ukończenie The Black Mirror zajęło mi nieco ponad 20 godzin, a gra wessała mnie na kilka dni. Jest to jedna z najlepszych przygodówek point'n'click w jakie grałem. Świetna opowieść, dobre zagadki, genialny klimat, kto wie czy nie powrócę sobie kiedyś do "jedynki" raz jeszcze.

sebogothic

Twoja recenzja zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po ten tytuł :) Niedawno nawet zakupiłam Black Mirror, ale niestety mam problem z uruchomieniem gry - i na Windowsie XP i na nowszym Windowsie 10. Przy tym pierwszym pojawia się komunikat: „Wystąpił problem z aplikacją agds.exe i zostanie ona zamknięta”, natomiast w drugim wypadku grę od razu "wywala" do pulpitu. Czy jest to powszechny problem, który da się rozwiązać, czy może u Ciebie nie było żadnego kłopotu z włączeniem gry? Nie ukrywam, że jestem zielona jeśli chodzi o takie rzeczy, dlatego nie bardzo mogę sobie z tym poradzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones