PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637453}

The Dark Eye: Demonicon

Das Schwarze Auge - Demonicon
6,3 39
ocen
6,3 10 1 39
The Dark Eye: Demonicon
powrót do forum gry The Dark Eye: Demonicon

Plusy i minusy

ocenił(a) grę na 4

Plusy:
+ oddzielne punkty do umiejętności i czarów
+ różne wybory fabularne - ale nieraz miałem wrażenie, że niewielkie konsekwencje są z tym związane
+ od czasu do czasu towarzyszą nam inne postacie - rzadko kiedy, ale zawsze coś
+ wstawki fabularne - dodają klimatu
+ walki grupowe - ale niewiele
+ ekwipunek bez limitu
+ walczące między sobą potwory - w sumie rzadko tak bywało
+ im więcej GP używa się w bitwie, tym więcej GP zdobywa się po walce
+ znaczniki na mapach - bez nich rozgrywka trwałaby dłużej

Minusy:
- używanie przedmiotów i czarów podczas walki - przyzwyczaiłem się, ale ogólnie nie podobało mi się to, za dużo przycisków bierze w tym udział
-- brak normalnego zapisu gry - a ten co był, był zj3bany. Gra zapisuje się w konkretnych miejscach, co jakiś czas, wystarczy że po zapisie poszlajamy się np. po mieście, pootwieramy skrzynie i sprawdzimy inne miejsca i nagle gra się zawiesi, albo komp się wyłączy z jakichś powodów, to wtedy od nowa wszystko to co robiliśmy w mieście, taki wku-rw
- brak minimapy - w sumie minus na wyrost, bo mapy nie są tak bardzo skomplikowane
- nie ma oznaczeń od 1 do 4 w podręcznym skrócie mikstur i czarów - ale to mało istotny minus, bo można się łatwo domyślić jakie pole jaki numer
- błędy - jakieś tam były
- pułapki - aż poczułem się jakbym grał w Gothic'a
- liniowy teren - myślałem, że będzie to bardziej otwarta gra
- mało przedmiotów - np. broni, przez dłuższy czas od początku gry chodziłem z tym samym mieczem, dosyć późno zamieniłem go na lepszą broń, a i potem nie jest jakoś dużo tego i sprzęt niewiele różni się od siebie
- przejścia, które nie są zablokowane, ale niewidzialna "szyba" nie daje przejść
- kombinacje z bossami
-- zagadki - dwa razy musiałem zaglądnąć do solucji, pewnie bym wpadł na rozwiązania, ale zmarnowałbym tylko niepotrzebnie kupę czasu, więc skróciłem sobie męki. W grach rpg powinny być co najwyżej takie zagadki jak np. w grze Gothic, trudniejsze niech sobie wkładają do przygodówek
- rozwój postaci - jakoś nie przypadł mi do gustu
- jak dłużej biegniemy bez ruszania myszką, to ekran wraca do pewnej pozycji - taki szczegół
- wszystkiego mało, wszystko ograniczone - gra z 2013 roku a ograniczona pod każdym względem w porównaniu do świetnych Gothic'ów
- fabuła - zagmatwanie prostej historii, poza tym nic nadzwyczajnego

Podsumowując, gra trochę przypomina Gothic 1 i 2, ale jest takim jakby niepełnosprawnym tworem w porównaniu do arcydzieł Gothic'owych. Gra się średnio, fabuła niepotrzebnie zagmatwana, teren marny, krótka, biedna, na raz i do wywalenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones