PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 196
ocen
8,6 10 1 33196
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

10/10

ocenił(a) grę na 10

Gra, w której więcej hajsu za prace dostajemy od chłopów, niż od Jarlów. :)

ocenił(a) grę na 9
Dark Defender

i to dla ciebie arcydzieło 10/10?

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Oczywiście, że tak. Czemu takie coś miało by wpływać na moja ogólną ocenę gry?

ocenił(a) grę na 9
Dark Defender

bo to nielogiczne. A 10/10 to przecież ideał bez wad:) .Ale co do twojej oceny - nie poczułeś na prawdę tej pustki, tej płycizny, tego braku więzi emocjonalnej zarówno z naszym bohaterem, z innymi postaciami jak i ze zdarzeniami? Nie poczułeś braku jakichkolwiek konsekwencji swoich czynów, braku wyborów moralnych? Nie poczułeś tego, że ten świat jest tak jakby na niby? Nie poczułeś tego, że nikt nie liczy się z twoim zdaniem bo nie posiadasz własnego zdania, jedyną rzeczą jaką robisz to czyścisz lochy z draugrów? Bo ja właśnie te wady poczułem. I dlatego dla mnie to nie może być ideał. Ten świat wydaje się niestety pusty. Npc to tylko kukły powtarzające swoje pierdoły. W tej grze nie ma POSTACI. Prawdziwe postacie w grach komputerowych takie nie są. Gdyby ta gra miała przynajmniej główną fabułę tak realistyczną, pełną wyborów swoich działań i decyzji jak Dragon Age:Origins, Wiedźmin czy Mass Effect to wtedy to byłby ideał, prawdopodobnie najlepsza gra na świecie dotychczas. Ale nie ma takiej fabuły. Wszystko jest sztywne i bez żadnych dyskusji, tak na prawdę nie możemy pokazać w tej grze własnego charakteru, własnego światopoglądu. Ta gra niczego nie uczy.Oprócz opowiedzenia się w wojnie domowej nie ma już nic na co mamy wpływ. Jesteśmy tylko rębajłem nie wiadomo po co i na co. I dlatego od mnie 9/10. Jestem pod wrażeniem ogromu pracy i szczegółowości oraz możliwości walki, craftingu itd. Ale ideał to nie jest.

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Dzięki ingerencji w wojnę nastał spokój, dzięki mnie (pisze w imieniu postaci) Gildia Złodziei bardzo dobrze prosperuje, świat nie nękają smoki, zabójca w Wichrowym Tronie zostaje złapany, a jakiś tam kupiec z Rzecznej Puszczy odzyskuje złoty szpon, który mu ukradziono. Tak by jeszcze wymieniać długo. Każdy grzecznie podziękował za pomoc, a jak go mijam na ulicy to dziękuje raz jeszcze. (budżet na Polski dubbing też ma granice) Dla mnie same tworzenie postaci wpływa na moją wieź emocjonalną z nią, w końcu ja ją tworze, tak samo wybierając profesję, broń główną itp. Cytat z gry, który utkwił mi w głowie i doprowadził do przemyśleń był "Wiesz co jest ostatnio nie tak w Skyrim? Wszyscy mają obsesję na punkcie śmierci" Moim zdaniem jest to właśnie reakcja na pojawienie się smoków i otaczający nas świat pełen bandytów, wyznawców wampiryzmu i ogromnych pająków. Czuje, że świat wokół mnie tętni życiem. Co do fabuły jest ona tak naprawdę tylko swoistym wytłumaczeniem na obecność smoków. Los chciał, że wyżej wymienione gady atakowały miasta i skazały się na uśmiercenie. (w sumie w tym kierunku dąży fabuła) Wisienką na torcie są rzeczy, które możemy robić poza nią. Z niektórymi Twoimi argumentami się zgodzę, ale jest tego zbyt mało, bym mógł zmienić ocenę. Oczywiście zdanie Twe szanuje. Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Dodam, że dla mnie oprócz ciekawej fabuły, realistycznej grafiki i wpadającego w ucho udźwiękowienia liczy się też, by gra była możliwa do modyfikacji, co też w dużym stopniu wpłynęło na końcową ocenę gry. Mody bowiem zmieniają tę grę diametralnie.

ocenił(a) grę na 9
Dark Defender

rozumiem, po prostu używasz dużo wyobraźni w tej grze, też tak się wczuwałem. Ale tak jak powiedziałem, dla mnie to gra jest blisko 10/10 ale zabrakło jej tego swoistego realizmu, tych dialogów, tych emocji w fabule jakie są w Mass Effect, Dragon Age, Wiedźminie 2 itp. I dlatego 9/10 ale do gry chętnie powracam, mimo, że nie przeżywam w niej nic epickiego. Ot, taka sandboxowa zabawa. I to by było na tyle, każdy ma swoje zdanie:)

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Ja właśnie też staram się nie porównywać produkcji. Każda z nich ma swoje plusy i minusy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones