PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 203
oceny
8,6 10 1 33203
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Grałem!!

ocenił(a) grę na 10

I jestem pod wrażeniem 11/10 lepiej niż arcydzieło!

ocenił(a) grę na 9
Sizimtriox

dzieeeeeecko, arcydzieło to jest trylogia Mass Effect. Skyrim jest to dobra gra ale płytka. Daje mało emocji oprócz eksploracji świata i craftingu.

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Oj dziecko emocje w tej grze sa duże

ocenił(a) grę na 9
Sizimtriox

to ty chyba w Mass Effect nie grałeś. Skyrim to świetna gra ale nie jest arcydziełem bo brakuje jej tego co sprawia, że gracz siedzi z wypiekami na twarzy przed monitorem i nie może się doczekać co będzie dalej. Tak jak np w Dragon Age czy Mass Effect. W Skyrim nie ma emocji. Cenię tę grę tylko za jej wielkość i ogrom. Ot piaskownica na której się bawimy ale nie przeżywamy trudnych wyborów i niesamowitych zwrotów akcji.

ocenił(a) grę na 9
Rockman92

Zgodzę się z tobą ;)

w mass effect nie grałem, ale zamierzam w niedalekiej przyszłości, ale pamiętam jak grałem w Grę o Tron, i też nie mogłem doczekać się co będzie ;)

Jeśli masz czas obczaj ten tytuł, może grafika i system walki nie są doskonałe ale fabuła znakomita.

ocenił(a) grę na 9
mich145

skoro polecasz to sobie niedługo załatwię a ty w przyszłości zacznij Mass Effecta :)

ocenił(a) grę na 8
Rockman92

Ooo... Lepiej sam bym tego nie ujął!

ocenił(a) grę na 7
Sizimtriox

Skyrim to jedna z najbardziej przereklamowanych gier ostatnich lat. Fabuła? Tak sztampowej, nudnej i oczywistej historii to już dawno nie widziałem. Główny wątek to śmiech na sali i po jego ukończeniu wykonałem klasycznego facepalma.
Najwięcej zabawy przyniosło mi podróżowanie po świecie i wykonywanie, o dziwo, znacznie ciekawszych zadań pobocznych. Ale i to się nudzi po kilkudziesięciu godzinach, bo co z tego, że świat jest gigantyczny, skoro gameplay staje się powtarzalny. Teoretycznie setki jaskiń do odkrycia, w praktyce każda jest do złudzenia podobna i w każdej robimy to samo.Jeżeli ktoś grał w Fallouta 3 to doskonale wie o czym mówię. Bethesda tworzy ogromne światy, w których kompletnie nie ma co robić.

ocenił(a) grę na 9
Hartus

Ja akurat zakochałem się w serii TES od Morrowinda. Wiadomo, że każda z części ma swoje plusy i minusy. Jednakże czyż miłość nie jest ślepa ;). Myślę że tak naprawdę każda kolejna już powstająca gra może wnieść coś nowego ale i będzie powielać schematy. Bo o czym może być fabuła acrion rpg jak nie o władzy, zdradzie, magii i samotnym bohaterze który stawi temu czoła? Przyznam szczerze, że w tej chwili jeszcze gram i tak naprawdę zostawiłem sobie wątek główny na koniec i jeszcze go nie ukończyłem. Jedynie co już mogę powiedzieć to że wsparłem Legion Cesarski a nie Gromowładnych i zawiodłem się kompletnie na ostatnim zadaniu z tego cyklu. Bitwa z Ulrykiem miała być jakimś wyzwaniem i to dla samego gracza. A tak to wraz Generałem Tuliusem zadałem kilka ciosów i zarówno Ulryk jak i jego wojownik (nie pamiętam już jak się zwał) zostali pokonani. Myślę również, że mimo wszystko porównywanie Mass Effect do Skyrim jest trochę nietrafione. Mimo wszystko ME jest w jakiś sposób strzelanką, z elementami taktyki i rozwojem RPG. Skyrim jest trochę innym gatunkiem. Jedynie pragnę dodać że również grałem w ME i także doceniam tą grę.

ocenił(a) grę na 9
Avari1987

Ja nie porównuje ME do Skyrim, tylko mówię że bardziej na miano arcydzieła zasługuje Mass Effect. A co do Skyrim to ogólnie zadania z głównej fabuły powinny być bardziej oskryptowane i przemyślane, tak jak Ty,zawiodłem się na bitwie o Białą Grań i o Samotnie. Ot garstka żołnierzy którzy bardziej przypominali ustawkę kiboli.

ocenił(a) grę na 7
Hartus

I w grze jest dość ubogi system walk. Cios można wyprowadzić z lewej czy prawej strony i praktycznie na tym się kończy XD. Nie mówię, bo animacje "last hitów" na przeciwnikach wyglądają naprawdę dobrze, ale nic poza tym. Już o wiele lepszy system walk jest czy to w M&B: Warband czy we Wiedźminie, w tych grach podczas walki trzeba mieć refleks i myśleć, a nie bezmyślnie machać cepem jak w Skyrim XD

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Mass effect i emocje?
Ani jedna ani druga gra nie są specjalnie dopracowane pod względem pokładu emocjonalnego czy też fabuły i pod tymi względami nie dorastają prawdziwym rpgom do stóp ;)

ocenił(a) grę na 9
Dealric

to jesteś albo ślepy albo malkontent albo troll albo jesteś w tym 1% ludzi których Mas Effect nie rusza. I nie chcę cię obrazić kolego:).

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Jakieś badania ukazujące, że 99% rusza mass effect?
Bo nie chcę cię obrazić ale najwidoczniej jesteś zaślepionym dzieciaczkiem który zakłada, że nie może się mylić, kolego ;)

ocenił(a) grę na 9
Dealric

dobra więc proszę napisz, czego brakuje ME w fabule, i na jakiej podstawie twierdzisz że nie ma pokładu emocjonalnego oraz poproszę o tytuły prawdziwych rpgów którym Mass Effect pod względem fabuły nie dorasta do pięt, kolego.

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Przede wszystkim nie ma sensownego zakończenia (patrz fabularna porażka 3 części).

A fabularnie lepszych rpgów jest od groma np P:T, BG2+TB, NWN2: MoB, VtM: Bloodlines, F: NV, F2, Arcanum, Deus Ex + HR, FF7, F2, DA: origins i wiele innych. Ale do tego trzeba chociaż odrobinę znać gatunek.

ocenił(a) grę na 9
Dealric

DA Origins grałem, lubię ale nie umywa się do rozmachu ME. NWN2 - dla mnie gorsze. Deus Ex - rzeczywiście niezły ale wole klimaty kosmiczne, dla mnie ME lepszy. W resztę nie grałem Zakończenie można różnie interpretować, można snuć domysły. Extended Cut je ratuje, dla mnie to żadna wada zakończenie ME. Za to klimat niesamowitości - w żadnej grze czegoś takiego nie czułem .

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

NWN2 - maska zdrajcy ;P między podstawką a oryginałem różnica jest gigantyczna.

ocenił(a) grę na 9
Dealric

Nie grałem w maskę, może zagram jeszcze. A co do tematu,każdy ma inny gust i tyle.

ocenił(a) grę na 10
Rockman92

Niby tak, ale ciężko komentować jakość fabuły keidy nie ma się porównania prawda?;)

ocenił(a) grę na 9
Dealric

Nie trzeba porównywać, jeśli coś chwyta za serce i jest dobre to zawsze będzie dobre. Dla mnie gry rog z inną dobrą fabułą nie będą po prostu lepsze od ME tylko inne.

użytkownik usunięty
Dealric

Akurat według mnie lepsza jest podstawka. Maska zdrajcy to już nie ten klimat.

użytkownik usunięty
Rockman92

Mass Effect jest rewelacyjny, tylko żeńskie postacie mnie zawsze strasznie irytowały. Nie dość że brzydkie (to jest w końcu gra więc mogli się bardziej postarać) to jeszcze wkurzające.

ocenił(a) grę na 9

Mi tam się w miarę podobały. Liara fajną miała buźkę i głos, romansowało się z nią.. Z Ashley też, Ashley najfajniej wygląda w 3 części.

użytkownik usunięty
Rockman92

No fakt, Liara miała fajny głos a Ashley źle nie wyglądała w 3 części. Co z tego że była irytująca :p Wszędzie mi się wpierdzielała, taka przemądrzała...

ocenił(a) grę na 9

bo to baba z jajami a jak została Widmem to już w ogóle nos na kwinte nosiła:)

użytkownik usunięty
ocenił(a) grę na 9

Ashley tak mi na nerwy działała już na samym początku że aż nie żal mi było jej poświęcić.
Kaidan był znacznie ciekawszym towarzyszem :)

Całość przeszedłem jedną postacią, tak że była ciągłość. Czasami tylko się zastanawiałem jakby to było gdybym wybrał ją. Ale nigdy nie żałowałem :)

użytkownik usunięty
Stilnes

Ja także wybrałem Kaidana :D

Sizimtriox

Skyrim jest rewelacyjny.. jedyny może minus to mało klas postaci - albo mag, albo wojak, albo skrytobójca.. ale grafika, bogactwo świata, rozwój postaci.. rewelacja

ocenił(a) grę na 10
deathbull

Nie widzę innych możliwości niż mag, wojownik, skrytobójca. Z tych 3 klas można utworzyć własne podklasy.

ocenił(a) grę na 9
Sizimtriox

skoro u ciebie Skyrim dostaje 11/10 to ciekawe co dostanie to:

https://www.youtube.com/watch?v=hJlkMAZTEPI

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones