PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 203
oceny
8,6 10 1 33203
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Jeszcze żadna gra nie wciągnęła mnie tak, jak zrobił to Skyrim (Oblivion także był genialny). Spędziłem przy tym tytule około 200h i nadal zwiedzam krainę. Wadami gry jest to, że podczas n-tej eksploracji jaskini, o tych samych teksturach, możemy odczuć "deja-vu". Także w wielu misjach robimy za dostawcę: idź tam, przynieś to, ewentualnie kogoś zarżnij. Mimo że misje takie są często powtarzalne, przy dłuższych lokacjach wypełnia się je z uśmiechem na twarzy (jak dla mnie, nie lubię przejść paru metrów i zakończyć zadania). Mam nadzieję, że w VI części, tejże świetnej serii, nie doświadczymy takiego niemiłego zaskoczenia.
I porady ode mnie, aby gra nie znudziła was po zakończeniu głównego wątku, bądź wbiciu od 50lvl w górę:
- Jeżeli wykańczasz większość istot w zastraszającym tempie i walka staje się dla ciebie uciążliwa, zmień typ broni z mniejszym dmg (np. z łuku, co zadaje ponad 400dmg na broń dwuręczną o dmg około 30), zmotywuje cię to do obmyślania różnorakiej strategii, dzięki czemu walka nie stanie się tylko kolejnym klikaniem na myszkę.
- Nie nabijaj umiejętności! To jeden z tych szatanów, co sprawiają, że nie czerpiemy z gry przyjemności, lecz ustawicznie biegamy z jednym czarem, dopóki nie osiągniemy liczby 100 przy danej klasie.
- Główny wątek to tylko około 5% przygody w Skyrim i (z własnych doświadczeń) nie polecam wykonywania go jak najszybciej (ja osobiście ukończyłem go na 29lvl podczas 47h gry, nie zdając sobie z tego sprawy). Jest jeszcze wiele gildii, w której misje aż się proszą o wzięcie. Oczywiście, że niektóre są generowane losowo, ale w Gildii Złodziei po wykonaniu kilkunastu zadań czeka nas inne, z fabułą.

Dzięki za przeczytanie moich wypocin i przypominam wam, że jest to tylko subiektywna opinia . Mam nadzieję, że zmuszą was one do refleksji. Grze wręczam najwyższą notę; 10, zapraszam do dyskusji i jestem zmuszony was przeprosić, smoki same nie zdechną.

Pozdrawiam!

Iluvatar94

Czy tylko mnie oburza brak punktów doświadczenia za questy i potwory ? :(
I jeśli gra się znudziła to lepiej zagrać w coś innego albo iść na piwo niż grać na siłę ;)

ocenił(a) grę na 10
mmaakkss

Czy ja wiem, czy brak doświadczenia za zadania i potwory jest aż tak wielką wadą? Pewnie dlatego, iż we wszystkich (ponoć) grach, typu RPG, za wykonanie tych czynności nasza postać słusznie rosła w potędze, ale to mankament. Osobiście wcale mi to nie przeszkadzało, jednakże posiadając już ponad 250k septimów otrzymanie ich jako nagrody nie jest na miejscu, szczególnie, że złoto w grze nie znalazło znaczącego zastosowania, skoro i tak możemy znaleźć lepsze przedmioty podczas eskapady. Jednak podczas misji u jednego z kapłanów, w Gwieździe Zarannej, pod koniec wykonania zadania nie zażądałem od niego honorarium za pomoc, mimo to czułem satysfakcję z powodu ukończenia questa.
Jeżeli gra się znudziła, to oczywiście nie ma co się karcić na siłę grając w nią. Co najwyżej za rok, dwa, ewentualnie tuż przed premierą TES VI (jeżeli mają go w planach). Pamiętam, jak w czasie premiery/po premierze Skyrim zagrałem sobie ponownie w Oblivion, gdyż mój PeCet nie spełniał wymagań Skyrim, ale to już nie było to samo co kiedyś (efekt "WOW"). Dlatego także przed premierą ponownie odwiedzę krainę Skyrim, ale nie na długo, tylko w celu uzupełnienia wiedzy, gdyż zapewne napotkamy po drodze wiele nawiązań.

Iluvatar94

Forsy w grze jest tak jak mówisz - mnóstwo, otrzymywanie jego za questy jest bez sensu. A po wyćwiczeniu używanych skilli na 100 nie ma dalszej możliwości awansu postaci ! Nie stanę się nagle na siłę magiem bo inaczej nie dostane lvl up :)

ocenił(a) grę na 10
mmaakkss

Dokładnie, choć twórcy gry wpadli na pomysł resetowania danej umiejętności ze 100 do 15 w celu kolejnego awansowania (podobno można nabić poziom do około 270), nie preferuję tejże czynności (może kiedyś spróbuję, w co wątpię).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones