PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 196
ocen
8,6 10 1 33196
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Przynajmniej na dzień dzisiejszy. Jako, że praca, nauka i życie towarzyskie zostawiają minimum czasu na
jakiekolwiek granie, nie mam luksusu zagrania sobie we wszystkie tesy, mimo iż mam na to ochotę :p Musiałem
ograniczyć się do wybrania jednego, wybór był prosty- Skyrim z dodatkami.

Zagrzybiony Morrowind i jego statyczny jak diabli świat trącą dziś myszką i to na kilometr, chociaż ciągnie mnie do
czerwonej góry, nie powiem :p Oblivion mimo najlepszego AI w całej serii i fantastycznych kampanii gildiowych ma
sporo niedoborów, takich jak nużące ruiny i jaskinie, na co moda brak (te pierwsze jeszcze ujdą, ale jaskinie to
porażka).

Skyrim natomiast jest najpiękniejszy audiowizualnie, daje najwięcej satysfakcji z opanowywania umiejętności,
posiada całe multum możliwości łącznie z symulacją życia niczym z the sims, jak ktoś tak lubi. Na dodatek od początku
do końca stanowi wyzwanie (poziom trudności master w ostatnim dodatku jest wręcz hardkorowy). Każda jaskinia
zachwyca (przynajmniej mnie), każdy krajobraz zapiera dech, no i te spokojne, łagodne olbrzymy wypasające
mamuty, po prostu miazga ;) jedyne, co mnie NAPRAWDĘ boli w tej grze, to okrojone w stosunku do obliviona AI :/ i to
grubo okrojone. NPCe podejmujące własne skomplikowane decyzje bazujące na analizie ich sytuacji w grze, to jednak
było coś fantastycznego, zwłaszcza po stojących w miejscu postaciach morka.

ocenił(a) grę na 10
Patty Diphusa

Ja jednak mimo wszystko uważam że Morrowind był najlepszą częścią serii. Te zalety Skyrima które wymieniasz to prawda, ale Morrowind miał dwie cechy które go stawiają znacznie wyżej niż Skyrim. Dialogi. npeca można było zapytać o wszystko, druga z rzeczy to system gildii i questów. Podobało mi się to że w gildiach zaczynaliśmy od zera. Na początku musieliśmy wykonać z 20 zadań typu znajdź, zabij, przynieś, ukradnij, zanim zaczęła się konkretna intryga związana z daną gildią. W Oblivionie, Skyrimie podoba mi się za to, to że nie jesteśmy rambo i nie wykonujemy wszystkiego sami, w wielu misiach mamy pomocnika. Ale ogólnie ubóstwiam całą serię.

frycek49

Tak, dialogi w Morku są najlepsze, ale jak dla mnie te ze Skyrima nie są wcale złe. Nie są boleśnie schematyczne, jak te z obka, są całkiem klimatyczne i zgrabnie napisane, nawet miejscami bywają błyskotliwe. Porażką pod tym względem był Oblivion, z czym chyba wszyscy się zgadzamy :p

Co do gildii, to jednak najlepiej się bawiłem w Oblivionie. Morrowind wygrywa tylko ilością zadań, bo ich jakość pozostawia sporo do życzenia (nie wspominając o koszmarnych bugach). Szlag mnie trafiał, gdy dostawałem setną misję pod tytułem "idź przez pół godziny na drugi koniec mapy, znajdź jakiś duperel/zrób jakiś duperel, i wracaj kolejne pół godziny po kolejną bzdurną misję", a po wykonaniu ich wszystkich nie mogłem zostać szefem gildii ze względu na buga :/ Oblvion był naprawdę super pod tym względem. Gildia złodziei i gildia skrytobójców to najlepsze mini-kampanie w całej serii, no a ostatnia nagroda w gildii złodziei w postaci kaptura szarego lisa (czy jak go tam zwali) dającego drugą tożsamość- po prostu WOW ;). Z kolei Skyrim ma całkiem spoko powymyślane gildie, jednak można je ukończyć bardzo szybko :/ Kiedy pierwszy raz przechodziłem gildię magów, byłem zachwycony do momentu, w którym zadania się skończyły, bo byłem przekonany, że nie jestem nawet w połowie :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones