PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 196
ocen
8,6 10 1 33196
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Tak właśnie ogarnąłem największe niedopatrzenie twórców i coś na co chyba nikt nie zwrócił uwagi (a przynajmniej ja nikogo takiego nie widziałem).

W Skyrim nie ma smoków. Żaden z latających gadów jakie spotykamy w swej podróży nie jest smokiem, a dragonborn ma tyle wspólnego ze smoczą krwią co moja z sokiem jabłkowym.

Smoki są istotami czarodziejskimi, będącymi emanacją żywiołów magicznych. Stąd ogniste smoki, lodowe smoki, wodne smoki, czarne smoki i tak dalej. Z wyglądu przypominają gady, mają długą i smukłą szyję, paszczę pełną zębów, ciało pokryte łuską, długi ogon, CZTERY ŁAPY I PARĘ SKRZYDEŁ NA PLECACH!

"Smoki" w skyrim wyglądają inaczej, i to diametralnie inaczej. Najważniejsza różnica fizyczna to posiadanie tylko dwóch łap tylnych, podczas gdy przednie podtrzymują skórzaną błonę i służą do latania. Tak nie wygląda smok. Tak wygląda WIWERNA. Zupełnie odmienny gatunek stworzenia fantastycznego. Dużo słabsza od smoka, nie jest stworzeniem magicznym tylko biologicznym i tak dalej.

Zresztą, zobaczcie sobie tylko na obrazek. Po lewej jest wiwerna, po prawej smok. Od razu widać, że "smoki" ze skyrim wyglądają bardziej jak ta pierwsza niż ten drugi.
http://www.h5.acidcave.net/Aimg/08091309.jpg

mhrocznyszatan

Nigdy nie byłem w Skyrim, nawet gdzie leży na mapie ( szukałem ) ale może tam ewolucja była inna?
W sumie musiały tak ewoluować, w Skyrim kraby gigantyczne, jakieś chrabąszcze 2 razy większe od psów, konie chodzą prawie w pionie po górach, ciężkie warunki, aż dziwne że wili sa normalne.

ocenił(a) grę na 6
movies_2

Oh, Skyrim to tylko gra i zabawa. Nie traktuj jej tak śmiertelnie poważnie

ocenił(a) grę na 8
mhrocznyszatan

Kolego. Drogi Szatanie.
Świat Skyrim to nie uniwersum Wiedźmina. Skoro w grze stworzenia te nazywane są smokami to nimi są. Może projektanci gry mieli nieco inny zamysł od tych znanych Tobie.

ocenił(a) grę na 10
mhrocznyszatan

Aleś sie przyczepił...
Dla twojej wiadomości fikcję mozna naginać w dowolny sposób i opis jakiejś istoty z jednego filmu/gry moze wyglądac zupełnie inaczej niż z drugiego. ;_;

Widać, że jakiś fanatyk Wiedźmina - "bo przeciesz to sapkofski wymyslił fantasy i wiedzmin jezd najlepsiejszy"

Dać Wiedźminowi 9/10, a Skyrimowi 6 i Falloutowi 7.... Januszu Chrystusie Świętojański....

mhrocznyszatan

Smok wygląda inaczej zależnie od woli twórców. Dla przykładu: trolle - w świecie Tolkiena to dość spore stworzenia poruszające się to na 2 lub 4 kończynach a natomiast w Skyrimie są tak mniej więcej wielkości przerośniętego goryla z dodatkowymi sztukami oczu. Jednak w każdym przypadku to Troll ponieważ to istota FIKCYJNA która nie musi wyglądać dokładnie tak samo w każdym uniwersum, jej wygląd jest i może być naginany według woli twórców.

użytkownik usunięty
mhrocznyszatan

Sorry za odkopywanie ale...

"Z wyglądu przypominają gady, mają długą i smukłą szyję, paszczę pełną zębów, ciało pokryte łuską, długi ogon, CZTERY ŁAPY I PARĘ SKRZYDEŁ NA PLECACH!"

Powiedz to chińczykom. Oni nie mają smoków. Tak się składa, że postać smoka jest zależna od kultury i/lub wyobraźni twórcy. Jeśli twórca Skyrima stwierdził, że smok to przerośnięty wiwern z masą rogów i kolców to jest smokiem, niezależnie od tego, czy się to komuś podoba, czy nie.

Tak samo jest z elfami i masą innych magicznych stworzeń. Elfy u Tolkiena to wyniosłe humanoidy znające się na magii i walce. Inne wyobrażenie elfów to małe ludziki ze skrzydłami ważki, śpiące w kwiatach i grające na fletach. Jeszcze indziej strażnicy natury.

Smoki również mają różne formy. W Skyrim występuje akurat taka i osobiście uważam, że jest bardziej realna, bliska normalnym zwierzętom niż wielki przysadzisty gad o czterech łapach i ogromnych skrzydłach. Dwunogie smoki są bardziej dynamiczne i budową przypominają zwierzęta, które w rzeczywistości mogłyby istnieć.

Fantastyka nie podlega regułom i każdy może wyobrażać sobie smoka jak chce. I to jest piękne w fantastyce. Nie ma ograniczeń. Ciekawa jestem opinii o Falkorze, Haku, spiżobrzuchu lub smokach z "Jak wytresować smoka"...tam to dopiero można się poprzyczepiać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones